Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elmúltam 5hetes a teszt...

Elmúltam 5hetes a teszt szerint. De az orvos csak kovetkezo honap elején fogad. Semmit sem tudok a kis aprosagomrol, vajon ott van e?

Figyelt kérdés

Tudom ,csak pozitívan! Tulajdonképpen semmi olyanra utaló jel nincs (Hála az égnek),hogy baj lenne,de megis bennem van,h lassan hat hetes,de orvos meg nem látott.

Olyan sokan írjak,h 5-6hetesen vetelnek el,es semmi tünet.

Valaki valami biztatot? 😔


2015. jún. 24. 17:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

7+3 hetesen voltam először orvosnál, teljesen tünetmentesen Az egész terhességem alatt nem hánytam, nem voltam kívánós, a baba azóta is itt van a hasamban. :) Az első vizsgálat idején már 11mm-s volt, szívhangját is hallottuk. Szerintem jobb kivárni azt a két hetet amúgy is, mert ha most mennél, akkor is kb. ugyanakkorra hívna vissza.


Tudom, az elején sok a bizonytalanság, de a baba szempontjából mindegy, mikor látja először az orvos, a 6. vagy a 8. héten, nem ezen múlik, hogy lesz-e baja. Ha bármi kóros tüneted van, tehát vérzel, görcsölsz, akkor úgyis irány az ügyelet, amúgy meg tényleg mindegy, nincs semmi teendő, kötelező vizsgálat, amiről lemaradnál.


Egyszóval nyugi. :)

2015. jún. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Az mindjárt itt van, nyugi. Nem szoktak 5-6 hetesen fogadni, hacsak nem régóta próbálkozik egy pár, mert szívhang csak 7-8 hetesen van, addig pedig minek paráztasson az orvos :)
2015. jún. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Huuu,most Sokkal jobban vagyok 😊 koszonom mindkettőtöknek 👌🏼😊

Egyébként tenyleg semmi vérzés,se görcs. Néha néha picit faj a hasam,de az is csak egy pillanatig.

Mar bemeselem,h van valami. Csak mennek mar nagyon :)

Es azt varom ,hogy csupa jo Dolgot mondjon :)

2015. jún. 24. 17:51
 4/14 anonim ***** válasza:

Ne idegeskedj, mert így nagyon hosszú lesz a következő két hét!


Gondolj arra, hogy július elején sokkal több jó dolgot tud majd az orvos mondani, mint ha most azonnal fogadott volna!

2015. jún. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Irok majd mi volt ! Es ️ koszonom :)
2015. jún. 24. 18:12
 6/14 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, nyugi :) Ha bekövetkezne, amitől tartasz, akkor is hiába látna most orvos, sok esetben ő sem lát semmi erre utaló jelet. De tényleg ne félj, nem lesz semmi baj :) Így legalább, mire orvoshoz mész, már elvileg kell lennie szívhangnak is. Én pont betöltött 6 hetesen mentem, úgy bíztam benne, hogy lesz már szívhang, de még nem volt, igaz, mondta is az orvos, hogy valószínűleg pár nappal később foganhatott, mint ahogy naptár szerint számolná, ez a méretéből is látszik, úgyhogy menjek vissza egy hét múlva, mert igazából még csak 5 hetes (+ néhány napos) vagyok. Úgyhogy én jövő héten megyek, addigra már pont betöltöm a 7 hetet.
2015. jún. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Az a nagy harci helyzet, hogy teljesen rendben van, hogy akkor kell menned, ugyanis jelen pillanatban az orvos sem tudna semmit mondani. Szívhang ugyanis 6-7 hetes terhességi kor környékén szokott lenni és amíg az nincs, addig még bármi lehet. Tehát van úgy, hogy van petezsák, viszont nincs szívhang, mert sajnos nem mutat életjeleket. Ezt most hülyén fogalmaztam meg, de valahogy így tudom neked elmagyarázni. És bizony az orvosok is akkor tudnak biztosat mondani, hogy ami elindult, az "életjelet" mutat, ha dobog a szív, és ahhoz most még korai lenne, mert még nincs az a fejlettségi szint, az a terhességi kor, amikor ezt meg lehetne állapítani, vagyis orvos se tudna mit mondani.
2015. jún. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ha most mennél szivhang sem lenne még, hidd el, így lesz jó. Ha most mennél amiatt aggodnal, hogy lesz-e szivhang legközelebb.
2015. jún. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Hat most csalódott vagyok nagyon. En Angliában elek.es most irta noverem,aki szinten itt el,es neki van mar egy 5eves kislánya,hogy itt nincs uh 7hetesen,csak 12hetesen lesz. 7hetesen(ugye mire megyek Juli elején) akkor csak kiszámolja,hogy mennyi idős lehet. Es 10hetesen nez meg egy védőnő 😔 hat ezt nem Hiszem el...legszívesebben haza mennek magyarba most azonnal. 😢
2015. jún. 24. 22:12
 10/14 anonim ***** válasza:
Igen, nem te vagy az első kismama, aki internetes fórumokon panaszkodik a brit egészségügyről. :( Ha nagyon idegesít a dolog, nincs lehetőség magánúton elvégeztetni egy ultrahangos vizsgálatot? Nem tudom, hogy az ottani fizetésekhez képest ez mennyire drága mulatság, csak abból indulok ki, hogy Magyarországon azért egy átlagos jövedelem mellett messze nem megfizethetetlen.
2015. jún. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!