Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van okom aggódni: 21-es...

Van okom aggódni: 21-es triszómia kockázata 1:316?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ez még negatívnak minősül, de mégis magasnak tűnik nekem a többihez képest( nyitott velőcső 1: 10.000, 18-as triszómia 1: 50.000). 33 éves vagyok, második baba. Az orvosommal nem tudtam még beszélni. Túlaggódom? Köszönöm a válaszokat!
2015. jún. 25. 12:33
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Ez csak annyit jelent, hogy ha 316 terhességet kihordanál, akkor egy babánál biztos, hogy ez a genetikai rendellenesség fennállna.
2015. jún. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Ne aggódj ez csak egy arányszám! Rosszul fogalmazva semmit sem jelent. Főleg NE beszéld be magadnak,hogy baj lehet! Semmi gond, jó eredmények ezek
2015. jún. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Remélem, hogy tényleg nincs gond.
2015. jún. 25. 12:52
 4/22 anonim ***** válasza:
Én ennél jobb eredménnyel, de közepes kockázattal amniora mentem. Nekem a dokim is javasolta, meg a genetikus is.
2015. jún. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Ez azért elég magas kockázati arány. Én biztos hogy amniot kérnék. Kérdés hogy vállalnál-e Down szindrómás babát. Ha igen akkor nem szükséges a vizsgálat. Ha nem akkor minél hamarabb, hogy lehetőleg ne szülnöd kelljen ha gond van.
2015. jún. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
A genetikai uh rendben volt. Az orvosom szerint nincs ok aggodalomra. Én mégsem vagyok nyugodt. :(
2015. jún. 25. 17:08
 7/22 anonim ***** válasza:

3. vagyok. Az uh nekem is rendben volt, sőt két elég jó helyen csináltattam uh-ot direkt ezért, két genetikusnál.

Mindkettő azt mondta,hogy az uh nem 100%-os, és döntsek akárhogy, nyilván ők nem vállalják a felelősséget érte.

A saját orvosom is azt mondta,hogy rám bízza, de ő nem fogja azt mondani,hogy tuti minden rendben van, mert nem mondhatja.

Megcsináltattam az amniót, mert tudtam,hogy élvezni szeretném a várandósságom, nem pedig állandóan azon agyalni,hogy mi van,ha. Ill. én nem vállaltam volna betegen a babát.

2015. jún. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Bocs, 4. voltam! :)
2015. jún. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Már bocsánat,ezért jó sok letolást kapok majd,de nem érdekel. Azzal,hogy itt ijesztgetitek ilyenekkel,hogy lehetne jobb eredménye meg amnio...hát ne haragudjatok..genetikát is tanulok egyetemen és ez megnyugtató eredmény,különben akárki akármit állít ezek csak arányszámok,az amnio veszélyes! Tájékozódjatok jobban mielőtt véleményt írtok egy aggódó kismamának,mert ezekkel ő is csak jobban bebeszéli magának,hogy baj van. Amúgy a szindrómás megbetegedések rengeteg mindentől függnek pl.anyai életkor, életvitel stb. Kérdező nyugodj meg semmi baj nem lesz,az előző eredményeid is jók. (22 hetes km vagyok)
2015. jún. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Te most komolyan arra bíztatsz egy kismamát, hogy szüljön meg egy esetleg Down-os gyereket? Lehetsz te genetikus vazze, de hogy matekból nem vagy túl jó az biztos. A másik két eredmény jó, de ez nem. Persze ha valakinek 1:2 az eredménye, végülis az sem tuti, hogy beteg, szülje meg nyugodtan, aztán vagy-vagy.
2015. jún. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!