Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van okom aggódni: 21-es...

Van okom aggódni: 21-es triszómia kockázata 1:316?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ez még negatívnak minősül, de mégis magasnak tűnik nekem a többihez képest( nyitott velőcső 1: 10.000, 18-as triszómia 1: 50.000). 33 éves vagyok, második baba. Az orvosommal nem tudtam még beszélni. Túlaggódom? Köszönöm a válaszokat!
2015. jún. 25. 12:33
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Genetikát tanulsz? Aha, értem!

ÉN még két olyan orvosnál voltam, a genetikát vizsgálják és gyakorolják 25 ill. 35 éve!

Elég bátor dolog kijelenti bárkinek (nem hogy egy tanulónak),hogy biztos nincs semmi baj. Ilyet még egy genetikus sem jelent ki 100%-ra, mondjuk egy amnio eredmény nélkül.

Igen, az amnió nem veszélytelen, mindenki tudja. Senki nem beszél rá senkit, mindenki maga dönti el.

Az én genetikus professzorom 35 éves munkája alatt egy esetben történt baj. És több ezer kismamán végezték el a szúrást.

2015. jún. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
39%

És az külön kiveri a biztosítékot, hogy szerinte a szindrómás megbetegedések az anyai életviteltől függnek. Pl egy Down, vagy Edwards ugye? Anyám te tényleg nagyon sötét vagy. Adja Isten, hogy neked sose kelljen szembesülnöd a problémával. És hogy kismamaként te képes vagy hamis biztonságérzetbe ringatni egy másik kismamát, és kijelenteni neki egy rossz eredmény után hogy nincs semmi gond, hát enyhén szólva bunkóság.


És nézd hasonló eredmény mellett mi volt:

[link]

2015. jún. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Senkit nem bíztattam semmire.Azt a véleményt írtam,amire egy neves professzor tanított illetve amire a szakmai tapasztalatokból lehet következtetni.A kérdező nyilván maga dönt.Láttam már több ilyen esetet.Amúgy kedves EMBEREK egy Down-kóros ember is ember ezt jegyezzétek meg.Persze sokatok ezt nem így gondolja,mert csak a felmerülő problémákat látjátok bennük.100%-os kijelentést senki sem tett itt,hozzáteszem én sem.Válaszaitok a továbbiakban hidegen hagynak.
2015. jún. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Ok! Talán éltél Down-os emberrel? Nem azt kérdezem hogy otthonban vagy bárhol láttál-e vagy dolgoztál-e vele, hanem hogy éltél-e, napi 24-ben. És nem cukimuki babával, hanem mondjuk 50 éves agresszív férfival. És mint szépreményű okoska, azt tudod-e, hogy nem minden down-os egyforma? Hogy van amikor egyéb súlyos rendellenességekkel is jár az enyhe értelmi fogyatékosságon kívül. Ugye tudod hogy nem csak a propagandafilmek down-os gyerkőcei léteznek akik hűdecukik és mennyi szeretetet adnak.

De majd térjünk vissza ha születik egy egészséges gyereked, és nevelted már mondjuk 2 évig.

2015. jún. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Próbálok bejutni egy neves orvoshoz, hogy másodvéleményt kérjek.
2015. jún. 26. 12:48
 16/22 anonim ***** válasza:
Jól teszed kérdező. Reméljük nem lesz gond.
2015. jún. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Csak annyi, hogy ugye azt tudod, hogy bármennyi orvoshoz mész el, teljesen megnyugtató eredményt nem fog tudni mondani. Csak az amnio amivel biztosat tudhatsz. Ezért írtam hogy azt kell eldönteni, vállalnál-e beteg babát, de ha igen akkor azért javaslom beszélj olyanokkal előtte akik nevelnek Down szindrómás gyereket, hogy tudd mit vállalsz. És ne csak azokkal akiknek még pici, hanem másokkal is.
2015. jún. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék beteg babát nevelni, ez természetes. Ha az orvosom szerint nem indokolt az amnio, hogyan lehet elvégeztetni? Besétálok egy kórházba,és kérem, hogy csinálják meg? Egyáltalán elvégzik 35 éves kor alatt? Mennyibe kerül ez a vizsgálat? Elnézést a sok kérdésért, de egyre inkább össze vagyok zavarodva.
2015. jún. 26. 13:42
 19/22 anonim ***** válasza:
Pont ezért érdemes konzultálni másik orvossal is. Én nem vagyok az, csak tudom ha én lennék ilyen helyzetben, nem tudnám végigcsinálni ilyen bizonytalanságban a terhességem.
2015. jún. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Az orvosom azt hajtogatja, hogy a negatív az negatív, mindegy, hogy 1 a 10.000-hez vagy 1 a 316-hoz. Így is, úgy is negatív. Nyugodjak meg!De nem megy. :(
2015. jún. 26. 15:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!