Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pajzsmirigyesek: mennyi tsh...

Pajzsmirigyesek: mennyi tsh mellett mennyi gyógyszert szedtek terhesen? A 4 mennyire számît magasnak?

Figyelt kérdés

6 hetes vagyok, 4 lett a tsh-m, az orvos 50 mg L-thyroxint írt fel. Mennyire sok ez a 4-es érték?


Az is érdekel, hogy volt-e a gyógyszernek mellékhatása, és ha igen, mennyi idő alatt múlt el?


Februárban a 4,2 tsh-ra és 12,3 t4-re 25 mg-ot kaptam, de az orvos szerint nem volt szükséges beszednem, csak kérésemre írta fel. Próbálkoztam vele egy darabig (kb.3 hét), de szívdobogásom lett tőle, így abbahagytam és jódot meg most szelént kezdtem szedni.


Most nyilván beszedem a gyógyszert, ha az orvos azt mondja, a baba az első, de érdekelne, hogy nálatok hogy van/hogy volt ez, és hogy szerintetek a 4-es tsh mennnyire magas?



2015. jún. 26. 08:33
 1/10 anonim ***** válasza:

A 4-es TSH a normális tartomány felső értéke. Ugyan én még nem vagyok terhes, de jövőre tervezzük. Nekem azt mondta a doki (endokrinológus), hogy jó lenne 2 körülire levinni, ha babát szeretnénk.

Nekem nagyon ingadozik sajnos a TSH értékem, utoljára 3,5 körül volt, de előtte emelni kellett a gyógyszert. Jelenleg H-Sz-P 75 mikrogramosat szedek, a többi napon 62,5-eset.

2015. jún. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Igen, de a kérdező már teherbeesett. Barátnőmnek (pont most jött meg az eredménye) 4-re még nem kellett szedni. De hallgass a dokidra.
2015. jún. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Háziorvosom 5-re nem írt fel semmit, nem is mondott semmit.

Igaz én nem voltam terhes és nem is terveztem, mikor már máshogy volt újra megnéztük és már jó volt.

Terhesség esetén kockázatos ez az érték, jobb szedni a gyógyszert. Ha alapból ennyi akkor elmenne, így fennáll a veszélye, hogy pár hét múlva esetleg ha magasabb lenne, kárt okozhat az embrióban.

2015. jún. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Azért is írtam az én esetem, mert a magas TSH (és a 4 már az terhesség esetén) vetélést is okozhat. Illetve hosszú távon a magzatban olyan kárt is tehet, ami majd a későbbi életére lesz hatással.
2015. jún. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A 4 magas terhesen.

Én 75 mg L-thyroxin-t szedek és sosem volt semmi mellékhatása.

Nekem az orvosom azt mondta terhesség esetén 2 körül kellene tartani a TSH-t.

2015. jún. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én is úgy tudom, hogy ez már a magzatra káros lehet, a T4 pedig nagyon sok, az én papírom szerint 0,61 és 1,60 között lenne jó.

Én is L-Thyroxint szedek, semmi mellékhatása. Nálam már 12 hetes terhesen derült ki, hogy pajzsmirigy alulműködésem van, 25 mikrogrammal kezdtük, az levitte a TSH-t 5-ről 2 körüli értékre kb. 2 hónap alatt. A T3 és T4 sose stimmelt, ezért fokozatosan emelték az adagot, a terhesség végén 75 mikrogrammot szedtem, ez maradt utána is.

2015. jún. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a valaszokat!


6-os, a t4-et mashogy szamoltak, nem irtam mertekegyseget, de 1,23 az altalad irtak szerint, es tuti, hogy normal tartomanyban van:) Neked mennyi volt?

2015. jún. 26. 13:07
 8/10 A kérdező kommentje:

Na azert biztos, ami biztos rakerestem, es itt is pmol/l-ben van megadva: [link]

En egyebkent ugy tudtam, hogy 16-17 a tökeletes ertek.


Most nem neztek T4-et, csak a TSH-t, legalabbis nem mondtak, hogy mennyi lett.

2015. jún. 26. 13:43
 9/10 anonim ***** válasza:

Jaja, bocsi, most nézem, hogy nekem is egyszer aszerint nézték. Nekem a T4 mindig alacsony volt, akkor éppen 7, amikor a másik mértékegység szerint számoltak, akkor 0.45 körül.

Most már nekem is csak TSH-t néznek, állítólag ha az jó, akkor a többi érték is jó. Én erre rácáfolnék az előzmények alapján, de legyen.

2015. jún. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én évek óta 100 mikrogramm Letrox-ot szedek, terhességem előtt 0,8 volt a TSH-m (fertilis nőknek, akik babát terveznek 2 alatt kell tartani a TSH-t). Mikor terhes lettem, akkor pár hét alatt már 3 fölött volt a TSH-m. Akkor adott az endokrinológusom 125 mikrogrammot, azóta ezt szedem, és 11. hét után lesz egy kontroll vérvétel, hogy jó-e így.
2015. okt. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!