Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti elmennétek táppénzre a...

Ti elmennétek táppénzre a helyemben vagy maradnátok?

Figyelt kérdés

Ügyfélszolgálaton dolgozok, nagyon szeretem a munkám, bírom is. Néha kicsit fáradt vagyok, de ezt megbeszéltem a vezetőmmel és a kollégáimmal is, akkor kapok 10 perc szünetet.


Most viszont, hogy eljutottunk oda, hogy tényleg kimegyek néha kicsit pihenni meg hogy rendesen megebédelek (kb 15 perc, de ez néha sjanos luxus), a kolléganőim rossz szemmel néznek rám. Nem vonulok el óránként fél órára, kb mintha dohányoznék, annyi a kieső munka.


Beszéltem a főnökömmel, azt mondta hogy szeptember végéig biztos nem leszek pótolva, így maradjak, ne foglalkozzak a többiekkel. Nyilván nekik sem lenne jó, hiszen ráadásul szabadságolások is vannak/lesznek, így is kevesen vagyunk.


Tanácstalan vagyok, nem tudom mit csináljak. Szívem szerint maradnék, nem mellesleg anyagilag sem mindegy.


2015. júl. 1. 10:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
1-2 kolléga rosszalló tekintete miatt biztosan nem mennék táppénzre.
2015. júl. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Bár tudom, hogy milyen rossz olyan közösségben dolgozni, ahol nem érzed jól magad, de csak azért mert "csúnyán néznek" eszem ágában se lenne feladni idő előtt a munkám.


Esetleg megmondhatnád nekik, amit a főnöktől tudsz: hogy vagy "ez", vagy teljesen kiesik a munkád és nekik kell még többet dolgozniuk egészen addig, amíg a helyettesed meg nem lesz, hátha ez "észhez téríti őket".

2015. júl. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Szóvá is teszik :-(

Pl az ügyfélnek mondják, hogy azért kellett sokat várni, mert én pihengetek.

2015. júl. 1. 10:28
 4/6 anonim ***** válasza:
Igy van ha szereted ne foglalkozz ezzel. Egyébként meg kérhetnéd hogy rövidebb munkaidőben (kevesebb munkaidőben foglalkoztatás) foglalkoztasson a főnök terhesség alatt, ami egyébként azzal jár hogy ugyan kevesebbet dolgozol, de a fizudat ugyanúgy megkapod, mintha teljes munkaidőben dolgoznál. Na akkor néznének még rosszallóan rád.
2015. júl. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én mindenképpen maradnék az anyagiak miatt meg hogy igazából bírod is és maradnál is, a többieket meg leszarnám arra a pár hónapra.
2015. júl. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is maradj, ne foglalkozz a kollégáid véleményével. AMúgy így terhesen sokkal érzékenyebben vagyunk. Én pl. egy olyan osztélyon dolgozom, hogy rajtam kívül minden nő gyermektelen (vagy meddő gyerek nélküli, vagy gyereket soha nem akaró harmincas). Szóval nem sok érzelmi támogatást kapok, sőt néhány kolléganő egyenesen utál, miközben a második babámat várom. Nem érdekelnek, a 36. hétig szeretnék dolgozni (kell a pénz).
2015. júl. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!