Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák! Titeket mivel lehet...

Kismamák! Titeket mivel lehet legkönnyebben kiborítani?

Figyelt kérdés
"elmés" beszólások, elavultnak vélt tanácsok...ilyesmikre gondolok, vagy más emberek viselkedése?
2015. júl. 4. 22:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
30%

Elso baba, es hulyet kapok a riogatos beszolasoktol.


Jajj, majd orulsz, ha 5 percet tudsz aludni,

jajj, majd legelejen azt se tudod, hogy fogd meg a babat,

jajj, majd furdeteskor kicsuszik a kezedbol,

jajj, majd az elejen azt se tudod, hogyan szoptasd,

jajj, majd allandoan azt lesed, hogy lelegzik-e...

stb.


Nem mondom, lehet, hogy igy lesz, de miert kell mar a baba szuletese elott paraztatni?


34 hkm

2015. júl. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
21%

én olyanokon borultam ki, hogy:

- amikor még nem tudtam a babát,azt hittem felvagyok fázva, katéterezni kezdtek, a tűfóbiám miatt pánikrohamom lett (nem kaptam levegőt plusz ijedelem, órákkal ezután kb 20 percenként ájuási határ)

- később, olyan huszonegynehány hetesen beszóltak, mutogattak a kocsiból, mert nem bírtam átrohanni a zebrán és "feltartottam" a forgalmat a tempómmal(a baba pont a hugyutaimat nyomta, normál tempóban haladtam)

- az eon pont akkor vádolt hamisan és büntetett 100 ezrekre jogtalanul, amikor babát várok, éjszakákon át nem tudtam aludni az idegességtől, a fogyasztóvédelem sem segített.

- a festők horrorárakat mondtak, akikkel végre meg lett egyezve, nem jelentek meg, aztán egy ismerős festő is átvert, kb 3 szor pakoltam mindent a szoba közepére és aludtam mint egy putriban a festőket várva.

- bármit akartam a babának, mindig azt kaptam adott rokontól, hogy ugyan már, meg minek az, kezdtem úgy érezni, hogy még az életet is sajnálnák tőle(pl nem akartam fűszereseket enni vendégségben, mert nem egyszer volt, hogy a szervezem is kidobta és tuti a babának sem esett jól, de a válasz, ugyan már és köv alkalommal is jól agyonpaprikázták, meg olajozták., stb)

- a munkáltató az utolsó pillanatra hagyott mindent, ami a TB felé történő jelentéseket, egyéb papírmunkákat illeti

-többi nem ugrik be így hirtelen, de én agyonidegeskedem magam a babavárás ideje alatt

2015. júl. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
61%

Míg terhes voltam:

mennyit híztál? -még semmit-úr isten, egy kicsit azét kellett volna már

mennyit híztál?-....xkg--már ennyit! Hogy fogod ezt leadni, szerintem ez egy kicsit sok

Szülés után:

Sír a baba szitu: Van elég tej?....gggrrrrrr!

És akkor jönnek a tejszaporító tanácsok

Lefogytál már...anyád!-gondolatban persze. Majd leadom...hát azért már lehetne fogyózni-persze leaddtam, mihelyt abbahagytam a szoptatást-9 hónaposan.

2. babánál jóval kevesebbet híztam, 11 kilót, mégis sokalta anyós....és megint jött a van elég tej kérdés...miközben a gyerekem a mérések szerint teljesen átlagos súlyú. Kis hurkás.

Első gyereknél ne emeljek egy üres lábast se, 2. gyereknél meg 36 hetesen-már leálltál a munkával? Fizikai munkát végeztem, igaz, csak 5 órában, de dolgozni is gyalog jártam. 3/4 óra oda, ugyanennyi vissza. Tudtam, hogy azt is 38 hétre fogom szülni, mint az elsőt. Így is lett, szóval nem sokat ültem otthon. Engem ezek borítottak ki.

Igazából látod és érzed azt, hogy ki az aki jó szándékból mond tanácsot és nem okoskodni akar és látod, hogy ki az, aki kötözködni akar, vagy esetleg figja nincs az egészről, mert életébe nem volt terhes.

2015. júl. 4. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

2-es, remélem sikerül megnyugodnod.

Amit az első írt, na, én meg attól fogok hülyét kapni. Falra mászok az ilyenektől. Inkább tanácsot adnának, nem pedig a magas lóról beszélnének, hogy ők már tudják, mert rég túlestek rajta.

Ti kiknek engeditek, hogy simogassák a pocitokat?

2015. júl. 4. 23:18
 5/19 anonim ***** válasza:
61%

#1 vagyok

Csak a ferjemnek es anyunak.


Az elso babanal anyus megsimogatta es mire eszbekaptam mar elkezdte puszilgatni. Ekkor gyorsan eltoltam magamtol, es kozoltem vele, hogy tudom, hogy a babat akarja puszilgatni, de tajekoztatasul kozlok, hogy az a hasam.

2015. júl. 4. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
61%
anyus=anyos
2015. júl. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
76%

"Az első terhességek gyakran vetéléssel végződnek." Ezt egy rokonom mondta, mikor bejelentettük a terhességet.


"És megszülöd?" Főnököm mikor 12 hetesen elmondtam, hogy babát várok.


"Tudod mennyi baba lesz szellemi fogyatékos a szülés alatti oxigénhiány miatt?" Nagynéném kérdezte az első babánk születése előtt 1 héttel.


"Soha többet nem fogsz átaludni egy éjszak sem." Anyósom mondta, mikor megszületett az első kisfiunk.


"Utálni fogják egymást." A családból valaki, mikor elmondtuk, hogy jön a második baba.


"Nekem is a harmadik gyerek született halva" Nagynéném, mikor megtudta, hogy a kórházban vagyunk, mert nem mozgott eleget a pici (szerencsére csak nagyon lusta napja volt).


"Biztos, hogy kislány, látszik a hasad formájából!" Ezt a szomszéd néni mondta úgy napjában 50* a szülésem napjáig, miután a 12 héten megmutatta magát a kicsi, hogy ő is fiú (3 fiunk van). :)


"Nem ereszkedett le a hasad, még biztos nem szülsz vagy egy hétig." Ezt egy másik szomszédnőnk mondta. Pont a taxit vártuk, mert csordogált a magzatvizem.


"Biztosan jó a víz hőmérséklete?" Anyósom mikor bekukucskált a fürdőszobába a 3. baba első otthoni fürdetésénél.


"Jé! Kisfiú? Biztos nem cserélték el a kórházban?" A már említett szomszéd néni, mikor megmutattuk neki a picit.


Van még jó néhány, de most hirtelen ezek ugrottak be. A mennyit híztál/fogytál, van-e tejed megjegyzéseket már elengedem a fülem mellett. :)

2015. júl. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
61%
Szomszédnőnk??? Hú, de este van már! Szóval egy másik szomszédasszonyunk mondta.
2015. júl. 4. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
61%

Én attól kapok hülyét, ha a hasam méretét véleményezik állandóan (mindkettő terhességemnél kicsi hasam van/volt, ilyen alkat vagyok):

"-jé, még semmi nem látszik, biztos kicsi lesz "(kb. 20 hetesen, végül normál 3 kg feletti baba lett)

"- Azért látszik már végre valami" (38 hetes voltam, a centit vágtam már)

A másik a gyerekeim nemének kritizálása, amitől hülyét kapok (mindkettő lány, ennek nagyon örültünk, "lányos anya "alkat vagyok)

"- Mi? Lány lesz? Azért maradhat, ugye?"

"-Csak nem ez is lány lesz?! Nem baj, majd harmadjára összejön egy fiú!" (mire közöltem, nem szeretnénk harmadikat, és dikrekt örülök hogy kislány: "Téééényleg???" - Nem, hazudok, b...meg)

A gyerek születése utáni idegesítő kérdések:

"- és alszik éjszaka?" (mit gondolsz te barom, mit csinál éjjel egy újszülött?)

"Szopik még?! Remélem nem tápszert adsz neki!?"- (sógornőm)

Majd egy év múlva úgyanő:

"Micsodaaa!? Szopik még??? Miért nem kérsz már gyógyszert hogy elapadjon a tejed?"

:-)))

Na, ezeket a kérdéseket nekem tuti nem jutna eszembe egy kismamának/fiatal anyukának feltenni.

2015. júl. 5. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
61%

Fórumokon, facebook csoportokban, a:

"-ihatok kávét?

-mehetek strandra?

fáj a hasam

-keményedik a hasam pedig még csak a 26.hétben járok

-30.hétre már rég átmostam,kivasaltam,összepakoltam a ruhákat a picinek

-Szeptember végére vagyok kiírva,de szerintem előbb meglesz"



Az ilyen és ehhez hasonló mondatokkal.

2015. júl. 5. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!