Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért állhat meg egy baba a...

Miért állhat meg egy baba a növésben?

Figyelt kérdés

Ma vagyok épp 38 hetes és a baba 3 hete egy centit sem nőtt. (A védőnő centije szerint, mert itt -Anglia- nem ultrahangoznak már)

Volt már valaki hasonló helyzetben?

Ugye ettől nem fogyatékos vagy ilyesmi? Mi lehet az oka?

Eddig minden rendben volt a terhességgel,a baba szépen mozog, egyedül tegnap volt magasabb a vérnyomásom 141/81. (Azelőtt mindig 100/60 körül volt.)

Nagyon aggódom :(


2008. szept. 3. 16:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs semmi gond. Nem tudom, hogy mérnek nálatok, de ezek szerint ha nincs ultrahang, akkor nem is látja a védőnő a babád. Attól még növekedhet odabent, hogy a hasad térfogata már nem nő. Biztos van még annyi helye, hogy kényelmesen növekedjen.
2008. szept. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem, ha UH nem volt, akkor ilyenekre ne adj! Hacsak nem röntgenszemei vannak a védőnőnek. :)

Nyugi! Nem lesz gond!

A babád valószínűleg készen áll a kijövetelre!

Szép szülést, és boldog babázást!

2008. szept. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, kedvesek vagytok :)

Igaz, honnan tudná ő pontosan... Csak ilyenkor jobban drámázik az ember mindenem.

Nektek is minden jót :)

2008. szept. 3. 16:36
 4/7 A kérdező kommentje:
...mindenen
2008. szept. 3. 16:37
 5/7 Nikcsi ***** válasza:
100%

Szia!


En is itt elek Angliaban, es valoban a 20. heti utan itt mar nincs ultrahang, csak ha a midwife nem tudja pontosan megallapitani a baba fekveset. Szerintem se aggodj, az enyem meg egyszer se merte centivel a pocakom, csak megtapogatott es megallapitotta hogy szep baba, bar nem tul nagy. Ez volt ugy a 28. heten. Most jottem vissza Magyarorszagrol, voltam a 30. heten ultrahangon ott meg azt mondtak hogy korahoz kepest nagy a baba... :)

Lenyeg a lenyeg, ha mozog eleget es te is jol erzed magad nincs semmi baj.


33 hetes kismami

2008. szept. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Hát akkor most már teljesen megnyugodtam. Huhh. Bár ezen én is elmerengtem, hogy honnan tudná ő ezt ennyire pontosan..

Köszi még egyszer!

Szép babavárást mindannyiótoknak!

2008. szept. 3. 17:38
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a kulfoldi vedonokkel vigyazni kell, mar csak ha abbol indulok ki, hogy mekkora babakhoz vannak szokva. En Daniaban elek, itt teljesen normalis az, hogy ha egy baba 4 kg folotti orias csecsemo. A kolleganom novere most szult egy 5 kg-os gyereket.

Ehhez kepest otthon, Magyarorszagon azert a bebik joval ritkabban vannak 4 kg korul, nem?

Elkepzelhetonek talaom, hogy Angliaban is (eszaki nep reven) joval nagyobbak a bebik. Hozzajuk kepest, neked lehet, hogy kicsi a babad. :-)

Remelem az enyem sem lesz orias, bar a papaja nem magyar :-)

Boldog, aggodasmentes, vidam babavarast neked :-)

2008. szept. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!