Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhes vagyok, ilyen esetben...

Terhes vagyok, ilyen esetben a nőgyógyász csinál/ csinálhat mellvizsgálatot?

Figyelt kérdés

2015. júl. 11. 08:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem nem csinált egész terhességem alatt.
2015. júl. 11. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem megnézte a legelső alkalommal, hogy nincs-e csomó vagy valami kitapintható elváltozás.
2015. júl. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az elsö alkalommal nagyon fontos.

Ha amellben csomó van, vagy is tumor akkor elsö a nö életének megmentése és nem a még apró magzat.

Gondolj bele, ha a tumor a 25-ik héten derül ki és meg kell operálni az anyát. vagy mikor megszül és már túl késö.

Pont ezért van az elsö vizsgálatkor rákszürés is, és a rákszürésbe bele tartozik a mell vizsgálat is.

2015. júl. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén megmondom, hogy kb. 10-11 éve járok rendszeresen nőgyógyászhoz, voltam kismama is, szültem is, de nekem még soha életemben nem csináltak mellvizsgálatot.

Egyébként szoktam magamnak nézni, hogy nincs-e gond.

2015. júl. 11. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Akárcsak a 4-es, nekem se nyúlt még soha a nőgyógyász a mellemhez.

Önvizsgálatot havonta tartok.

De koraterhesen, amikor feszült és fájt, nem is hiányzott volna, hogy átnyomogassák.

2015. júl. 11. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
3-ashoz annyit fűznék hozzá, hogy ha csomó van a mellben az még nem tumor. Nekem vannak apró cisztáim (hol több, hol kevesebb), vagyis amikor nem ürül ki mindig a mellcsatorna, de ez nem tumor és csak figyelni kell, mert a hormonháztartás miatt alakul.
2015. júl. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Új nőgyógyászom van, levette a szűrést, de a mellemet nem nézte meg,sajnos nálunk a családban nagyon gyakori a rák és aggódok kicsit, nehogy a terhesség alatt legyen valami probléma. Legközelebb ha visszamegyek szólok neki, hogy nézze meg. Mindenkinek ment a zöld pacsi!
2015. júl. 11. 09:19
 8/9 anonim ***** válasza:

Persze, ilyen esetben inkàbb szólj, hogy nézzen meg.


Az én mellemet még soha nem nézte orvos, magamnak szoktam nézni hogy van-e valami elvàltozàs, egyébként túl vagyoknmàr egy terhességen, eddig sehol nem került szóba, hogy meg kellene mutatni.

2015. júl. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Csinálhat,mert attól, hogy kézzel megnézi senkinek nem lesz baja. nekem is megnézte 7 hetes terhese,sőt amikor nem terhesen megyek a dokihoz,akkor is megnézi.
2015. júl. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!