Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon rossz a derekam, ne...

Nagyon rossz a derekam, ne vállaljak babát?

Figyelt kérdés
Tinikorom óta nagyon rossz a derekam, nem is emelhetek 3 kilónál nehezebbet. Ha igen, akkor becsípődik hetekre, és WC-re sem tudok elmenni egyedül. Hiába járok Budapest legjobb gyógymasszőréhez, ő sem tudja a csomókat kimasszírozni sajnos. Illetve van kopásom is.
2015. júl. 11. 13:51
 1/9 anonim ***** válasza:

Csontkovács nem tud segíteni?

Én mindenesetre a kérdést egy ortopéd szakorvossal beszélném meg.

2015. júl. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Akihez járok masszőr, csontkovács, és rengeteg mindenhez ért, külföldön tanult mindent, nagyon elismert szakmailag. Amióta járok hozzá, a mindennapokban nem fáj annyira a derekam, ez is nagy előrelépés volt.


Ortopédián hiába voltam, azt mondták 4 helyen, hogy semmi bajom nincs. Az 5. helyen magánorvosnál voltam, de azóta nyugdíjba ment.

2015. júl. 11. 13:57
 3/9 anonim ***** válasza:
Nos, a valóban így van, nem kellene gyereket vállalni. Ha 3 kilónál nem emelhető nehezebbet, hogy tudnád ellatni a gyereket?
2015. júl. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én a helyedben felkeresnék másik ortopéd szakorvost is. Valami oka kell hogy legyen ennek a derékfájásnak, ismét elmennék csontkovácshoz is, de máshoz. Én pl hátfájós vagyok, van ellaposodott csigolyám, mondták hogy terhesen a súlytól nagyon fog fájni a hátam, de vállalom, alig várom már, hogy babát várjak :)Inkább leszek 9 hónapig hátfájósabb , de esz egy saját babám.
2015. júl. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az előző válaszoló vagyok. Vannak már nagyon jó hátra, derékra helyezhető pocak támaszok,ami segít tartani a baba súlyt így kímélve a hátat és a derekat.
2015. júl. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

És az ortopédián elküldtek pl. röntgenre is? Én is voltam úgy, hogy azt mondták, semmi bajom, aztán mikor harmadszorra mentem, már megnézték rendesen. Honnan tudod, hogy van kopásod?

Egyébként szerintem előbb tartósan tünetmentesnek kéne lenned legalább. Gyógytornára jársz?

2015. júl. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#3-nak igaza van.

Az csak egy dolog, hogy hogyan hordja ki a babat, de hogyan fogja ellatni, ha nem emelhet 3 kilonal tobbet? Egy ujszulott mar eleve atlag 3 kilo.

2015. júl. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem ha faj a derekad akkor arra nem feltetlen jo a masszazs. Az az izmokon segit. A csontkovacs nem rossz, de azert megsem orvos. Ha idegi eredetu fajdalmaid vannak, akkor nem ortopedia meg reumatologia, hanem pl idegsebeszet. Es a Rtg nem mutat mindent, mri vagy ct krll. Valoszinuleg nem torodtek veledvelegge, keress masik orvost. Amugy sokszor a terhesseg segit a hatfajason. Ugyhogy csak hajra a babaval! ;-)
2015. júl. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8-as vagyok. Azt elfelejtettem irni, ha kiderul, jogy mi a bajod pontosan, akkor talan lehet segiteni. Felkeszitheted tudatosan a hatadat a gyerekre. Hatizomerosites tornaval, nem masszazzsal. Ja es gyogytorna nem edzoterem. Pl gyogufurdos kezeles is van evente 2x tamogatja a tb. Ne irja senki hogy nem segit. Nagyon gaz hatam-gerincem volt. Egy evig az agybol is kín volt felkelni. Most viszonylag panaszmenes vagyok es nem mellesleg 20 hetes kismama.
2015. júl. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!