Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az orvostudakozón találtam az...

Az orvostudakozón találtam az alábbi kérdést. Mit gondoltok a válaszról? Ilyen valóban van?

Figyelt kérdés

Kedves doktornő. Létezik hogy terhes vagyok? magzatmozgás érzek a pocakomban lassan egy hónapja..először csak ritkán mintha idegrángatózás lett volna de pár napja erősebben és sűrűn érzem, még a nagyobbik lányom is látta a hasam mozgását. Minden hónapban menstruálok..igaz a ciklusaim egyre rövidebbek . A múlt héten vettem egy tesztet negatív volt. Vajon mitől lehet? Köszönöm megtisztelő válaszát. (3 gyerekes anyuka) .


Tisztelt Asszonyom!

3 hónap után már lehet, hogy negatív a teszt terhesség mellett is. Ilyenkor nem tesztre és vérzésre kell hagyatkozni a diagnózis felállításánál, hanem ultrahangos vizsgálatra. Vérzés is előfordul, hogy a terhesség végéig menstruál egy többször szült nő.


2015. júl. 13. 12:59
 1/10 anonim ***** válasza:
58%

mármint a tesztre gondolsz?

igen, 12. hétig tudják a hcg-t nézni, utána lecsökken, de nem tűnik el a szervezetből

2015. júl. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Anyum is így volt a hugommal. Negyedik gyerek volt. Az első 5 hónapban menzeszel vele. Tünetei nem voltak és ő is a magzatmozgást észlelte. Kicsit molettebb így a hasa sem nőlt annyira.

Mondjuk ennek már 16 éve.

2015. júl. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
31%

"igen, 12. hétig tudják a hcg-t nézni, utána lecsökken, de nem tűnik el a szervezetből"


Nem. Se az állítólagos orvos, se te nem tudjátok jól. A HCG ugyan lecsökken, de soha nem csökken olyan szintre a terhesség alatt, hogy ne lehessen kimutatni.

2015. júl. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Én úgy tudtam, hogy a terhességi teszt végig pozitív, ha valaki terhes. Azt tudom, hogy egy idő után csökken, de eltűnni nem tűnik el, tehát a tesztnek ki kéne mutatnia, nem? Ha valaki minden hónapban menstruál, akkor hogy lehet terhes?
2015. júl. 13. 13:15
 5/10 anonim ***** válasza:
Sokat dolgozik már a vese, lehet túl híg a vizelet.. hcg van bőven de az, hogy a vizeletben hogy valasztodik ki, más kérdés. Csak arra milyen kicsi már az esély, hogy menzesz is legyen és hogy a vese is így megszivasson.. kíváncsi lennék a történet végére.
2015. júl. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ugyanezt akartam írni, mint az Utolsó válaszoló. Ráadásul semmi más tünete nem volt? (mellfeszülés, gyakori pisilés, stb.) Én úgy gondolom, nem terhes a kérdés feltevője, számomra inkább az orvos válasza furcsa.Nem a tesztre és vérzésre kell hagyatkozni? Evvel az erővel, minden nemi életet élő nőnek havonta el kellene mennie nőgyógyászhoz, hogy kizárja a terhességet? "Jöttem ultrahangra, igaz, a tesztem negatív, menstruálok, de azért nézzük már meg :)"
2015. júl. 13. 13:21
 7/10 anonim ***** válasza:

3as4 most tényleg kötekedni akarsz? pont azt írtam én is, hogy NEM TŰNIK EL A SZERVEZETBŐL!

erre leírod, hogy rosszul tudom, mert nem csökken le annyira...

2015. júl. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hcg-t végig kell h mutassa a teszt.


[link]


Látszik, h a végén milyen magas még, a teszt meg 25-tõl mutatja.


Abban az esetben nem mutatja ki a teszt, ha az anya vizeleében nem képes kiválasztódni a Hcg, de vérbõl meg tudják nézni.

2015. júl. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Drága 7-es, azt IS írtad, hogy a 12. hétig tudják nézni. Mégis miért csak addig tudnák, áruld már el?!
2015. júl. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Tanuljatok már meg szöveget értelmezni.. Ha egy már szült édesanya magzatmozgást érez, akkor higgyük el neki, hogy tényleg azt érez. Lehet, hogy a hcg éppen nem volt olyan koncentráltan jelen a vizeletben, esetleg rossz volt a teszt. A rövidülő ciklus is intő jel. Az egyetlen biztos módja annak, hogy ilyen esetben kizárjuk a terhességet az az, ha a beteg felkeres egy orvost, aki ultrahangos vizsgálatot végez, és elküld vérvételre. Nem azt mondta az orvos, hogy minden nő havonta járjon hüvelyi uh-ra, hanem azt, hogy ebben a konkrét esetben megérné meglátogatni egy nőgyógyászt.
2015. júl. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!