Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt még olyan rajtam...

Van itt még olyan rajtam kívül, akit azzal fenyegetett a védőnője, hogy ha sokat hízik terhesség alatt, (15 kg-nál többet) befektetik a kórházba? Akkor is, ha minden más eredménye jó? És végül valóban be is fektették?

Figyelt kérdés
Egyáltalán, befektethetnek, ha nem akarom?

2015. ápr. 21. 02:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
28%
Mi az, hogy te nem akarod??? Ez már rég nem rólad, hanem a babáról szól. Azzal, hogy túl sokat hízol egyrészt neked árt, ha neked ez nem baj ám legyen. De ártasz a babádnak is. Ne csak magadra gondolj, hanem a gyermeked egészségére is!!! Nem a védőnőd fogja eldönteni, hogy befekszel-e vagy sem, hanem a szülészorvosod! 15 kg plusz már mérsékelt kockázat lehet magzati ártalmakra. Jó egészséget, boldog babavárást!
2015. ápr. 21. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
na ez is egy hulyeseg... mindenki azt hajtogatja hogy art a babanak ha az anya hizik meg h o is tulsulyos lesz ez miatt nagy sullyal szuletik... megkerdeztem 5! kulombozo orvost kozte genetikust es mindegyik mondta hogy nem igaz... van aki hizik 30 kt es szul egy 3 kgs babat.. mindossze magunkkal cseszunk ki mert a megmarat sulyt nekunk kell cipelni szules utan es nem egyszeru leadni.... a sok hizas altal sajnos elobb jelentkezhet a vizesedes, nehez legzes, magas vernyomas, terhessegi cukor.. en is sokat hiztam ( 33 het +13 kg ) es nem ettem tobbet mint elotte se cukros se nasi keves szenhidrat semmi cukros udito.. de en nem mozoghatok.. fekudnom kell a 6. hettol.. aki megteheti mozogjon terhesseg alatt es nem kell 2 pofara enni a csokit meg a tobbi nasi felet.
2015. ápr. 21. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

A végére én 25 kilót híztam! Tiszta ödéma volt még a fülem is...ennek ellenére a 35. hétig dolgozhattam, és soha senki nem mondta hogy irány a kórhàz! :)

A vizesedés miatt naplót kellett vezetnem a vérnyomásomról, de ennyi.

2015. ápr. 21. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Kereken 20 kilót híztam az első terhességben.

Soha nem is említette meg senki, hogy be kell feküdnöm miatta a kórházba..

Szülés után +5kg maradt rajtam, sajnos azóta is.

2015. ápr. 21. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok. Szülés után 2 héttel -15 kilóval voltam könnyebb, pár hónappal később megint -5 kiló. Nekem a víz vitte így fel a súlyomat ami szépen le is ment. Ja és a vizesedés nem a hízástól alakul ki!

Amúgy meg melyik kórhàz fog ott tartani, ha problémamentes vagy? :)

2015. ápr. 21. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Bocsi, nem előző voltam hanem a 3-as! :)
2015. ápr. 21. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat!
2015. ápr. 21. 07:27
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
igaz 14 éve volt, de engem tényleg befektettek mert 20kg-t híztam... (fiatal orvosom volt, aki mindent a nagy könyv szerint szeretett volna csinálni :) )ezen kívül semmilyen problémám nem volt, aztán 1 hét bent lét után a főorvos hazaküldött mert minek vagyok ott ha semmi bajom... másnap este meg mentem vissza szülni :D 3450g-al született a lányom :) - de manapság nem hallottam ilyenről, hogy csak azért mert sokat hízik egy kismama befektetnék...
2015. ápr. 21. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
66%

Gondolom ez attól függ, hogy hány kg-ról indultál. Ha volt egy kis súlyfeleslef, akkor sok lehet a 15 kg.


Ém kis súlyról indultam, fel sem merült, hogyha 15 kg hízok, be kell feküdnöm. De ha oka van, akkor másodlgos, hogy te mit akarsz. Biztos nem csak a hízás miatt akarna befektetni.

2015. ápr. 21. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
84%

kit érdekel mit mond a védőnő? Az orvosoddal beszélj ne egy dilettáns szakbarbárral.

És mit gondolsz,odajön a védőnő karhatalommal,és erőve befektetnek,vag mi?

2015. ápr. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!