Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mással is így bántak? Nem...

Mással is így bántak? Nem vizsgálták rendesen?

Figyelt kérdés
Fogadott orvosom nincsen. Januárban voltam először dokinál, akkor voltam pár hetes terhes. Megvizsgált, de nem mondott semmit sem, időpontot kellett kérnem UH-ra. Kaptam is febr. 1-re. Akkor voltam 8hetes, volt szívhang, egész rendes volt az orvos. A 12 hetesen most voltunk hétfőn, de semmit nem mondtak/mutattak, képet nem adtak hiába kértem. De utána nem volt semmmi sem. Visszavittem a védőnőhöz a papírokat, ő sem mondott semmit, hogy mikor hova menjek, vagy UH-ra legközelebbi időpontot hogy kérjek. Számomra ez elég furcsa, mert attól, hogy nem fizetek egy orvosnak, még rendesen tájékoztatni kellene.
2010. márc. 5. 16:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%

Kellene, de ez nem az az ország, és nem az a rendszer.

Kérdezd meg a védőnőt.

2010. márc. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak elkeseríteni, de én fizetős orvoshoz járok, néha ő is lenyel keresztben, ha kérdezek, vagy azt feleli nem egy kaptafára gyógyít, vagy azt túl komplikált elmagyarázni, de írt róla egy könyvet, vegyem, olvassam azt... Fásultak, kiégettek, agyonstrapáltak mindenütt.

Képzeld el, aznap te vagy neki a huszadik... neki sajnos nem csoda a csoda amit megélsz...

Én is rühellem ezt a kiszolgáltatott, bizalomvesztett helyzetet. Félek váltani, de muszáj lesz.

2010. márc. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ilyen tapasztalatokat szereztem és hallottam én is. Az első terhességemnél, vetéléssel kórházba kerültem, senki nem mondott semmit. Amint kiengedtek elmentem egy dokihoz, megbeszéltük mi miért történt, mi lesz ezután. Második terhességemnél nem is volt kérdéses, hogy fogadott dokim lesz, kerül amibe kerül.
2010. márc. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Az első vagyok. Nekem is fizetett orvosom van, de én bármit kérdezhetek, és ő kedvesen válaszol. Még sosem jártam vele úgy, mint a második. Az enyém nagyon segítőkész.
2010. márc. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Gondolkodtam a fogadott orvoson, de fogalmam sincsen, hogyen kell felfogadni valakit, és kb. mennyi költség a 9 hónap alatt, és persze mikor érdemes.
2010. márc. 5. 16:13
 6/17 anonim ***** válasza:
85%

Én megkérdeztem ismerősöket, ők ajánlották a dokit, elmentem a magánrendelésre, és megkérdeztem, tudok-e bejárni hozzá a kórházba (a magánrendelő messze van). Húzta kicsit a száját, de nem mondta, hogy ne, és tündér volt továbbra is. Minden alkalommal, amikor mentem vittem neki egy 5000-t, a végén, mikor hetente találkoztunk, akkor nem, csak kéthetente+ a szülésért 20.000-t. Mindig tünemény velem, pedig nem fizettem túl, de korrektül tájékoztat, nem ráz le, és mindig van rám ideje:)

ҝ

2010. márc. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk a fogadott orvos ilyen. Nem mond semmit.Ha kérdezek válaszol, amúgy semmi.
2010. márc. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
84%

Én külföldön élek. Nekem tavaly volt egy vetélésem, fogadott dokinál aki mindíg lepasszolt valamelyik szülésznőnek. Évek óta jártam hozzá. Baba el, újabb terhesség nuku...októberben már elmentem, hogy valami nincs rendben mert mindenki más siman teherbeesik én meg nem...

Múlthéten teljesen váratlanul kidrült babás vagyok egy év után. Minden 4 hónapban lát a családi orvosom a pánikbetegségem miatt - ami már mellesleg szinte teljesen kontroll alatt van gyógyszer nélkül hallelujah!

Szóval őt kérdeztem meg. Elmondtam neki mi történt és mondta, hogy akkor menjek le az első emeletre és jelentkezzek be. Megcsináltak egy terhestesztet, aztán agyon kellett magam alkoholos törlővel tisztogatni és ugy pippantani aztán vért vettek, hogy kizárjanak nemibetegséget miegyebet...következő idopontom 3 hét múlva. De még akkor sem fogok dokit látni, csak a szociális munkást, a dietetikust és hasonlókat. Aztán rá egy hétre doki. Megvárják a 10-12. hetet. Gondolom a szívhang miatt vagy nem tudom. Azt mondta a nővér, hogy ez a protokoll.

Magánrendelésen azonnal nezték jó helyen tapadt meg...stb...olyan nagyon összezavart tud lenni az ember. De ha úgy érzed nem mondanak eleget kérdezd meg mégegyszer nyomatékosabban.

...és igen. Igenis tisztelhetnék a kismamákat annyira, hogy normálisan beszélnek velük. Elmondják mi történik a testükkel. Mert sok nem tudja. Nem tudja mi van csak azt, hogy marha szarul van és piszokul ideges és semmi nem segít.

Én most választottam a sima kórházi ellátást a magán rendelő helyett.

A nővérnek olyan akcentusa volt, hogy alig értettem mit mond a végén már úgy össze voltam zavarodva, hogy azt hittem a vért vaginából veszik....hogy miért?????!!!!

2010. márc. 7. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom hogy így bántak veled, nekem nem volt fogadott orvosom de a doki mindig napra pontosan kiszámolta nekem hogy mikorra menjek... Nem is értem mért nem lehet minden orvos ilyen... :( Azért ez ne befolyásolja a babavárásodat...
2010. márc. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm. El nem keserít, inkább csak dühít, hogy amúgy is aggódom, hogy minden rendben menjen és még rendes tájékoztatást sem kapok :(
2010. márc. 8. 18:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!