Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális dolog, hogy felhívom...

Normális dolog, hogy felhívom az Sztk-t és kapok időpontot szeptember közepére? Holott mondtam az észlény asszisztensnek, hogy de hát nem tudom, hogy terhes vagyok-e vagy nem és szeretnném megtudni. Ti értitek ezt?

Figyelt kérdés
2015. júl. 21. 18:46
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
18%
Menj be huzz sorszámot. Nekem mindkét pozi terhes tesztnel 3hét míg idopontot kaptam az sztkba. Nem bantam. Annyit mondtak ha akarok bemehetek de sok ido is lehet mire behivnak. Menj be. Kötelesek lesznek fogadni. Igazad van. Ha. Megakarod tartani akkor ne aggodj nem kesel le semmiről. És csak annyit... hogy a kerdezo maga is el tudja dönteni anyagilag mi fér bele. Lehet azt a penzt magandoki helyett a gyerekre is költeni.
2015. júl. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
62%

A kérdésre válaszolva: Szerintem nyugodtan menj be az SZTK-ba, időpont nélkül, mondd meg, hogy nem tudsz várni, mert olyan a probléma, pozitív teszt és biztos szeretnél lenni. Nem fognak elküldeni, max. többet kell várni.

A többi hozzászólással kapcsolatban:

Lehet, hogy kissé furcsa megfogalmazás volt a hasas kifejezés, de ezért nem kéne leszólni a másikat.

Valamint, azért mert valaki nem szeretne vagy nincs kerete a magánorvosra még fel tud nevelni egy gyermeket. Én csak a 20. héttől jártam magándokihoz, hogy ne kelljen a körzeti kórházban szülnöm, ezért nem hiszem, hogy rossz vagy felelőtlen anya lennék. Előtte minden vizsgálatot megcsináltak az SZTK-ban.

2015. júl. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
73%

amikor terhes lettem (megint,7 spontán.vetélés után) hívtam az sztk-t mondtam van pozitív tesztem, erre 2 hónap múlva kaptam volna időpontot. Mondtam hogy az úgy nem jó mert árufeltöltőként dolgozom és az előzmények miatt sürgős lenne, azt mondták akkor másnap mennyek be jelentkezzek be és várjak ha valaki nem jön el az időpontjára akkor helyette behívnak ha nem akkor ha meg volt mindenki én jövök. ennyi kb. fél órát kellett várnom.

menj be és várj.

2015. júl. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
24%

Hát nem tudom, te milyen "sztk"-ba jársz, én még ilyet nem tapasztaltam. Odatelefonáltam, megmondtam, hogy terhesség megállapítása miatt szeretnék menni vizsgálatra (meg azt is, hogy elég sürgős lenne), és egy héttel későbbre kaptam is időpontot. Mellesleg azt is megmondták, hogy most még ott van az a doki, akihez én tartozom, de jövő héttől már nem lesz, mert szabira megy. Nyár van, ilyenkor az orvosok közül is kevesebben dolgoznak, szóval a nem sürgős dolgokra ilyenkor csúszik az időpont. Ha mondtad volna, hogy mit szeretnél, akkor az már más lett volna, maximum nem ahhoz a dokihoz mész, akihez szerettél volna, hanem a helyetteséhez.

Egyébként nálatok egyetlen nőgyógyász van az egész városban? Ha meg nem tudsz várni, akkor tényleg menj el egy magánrendelésre, az sokkal gyorsabb, de tény, hogy fizetni kell. Attól még nem vagy köteles az egész terhességed alatt oda járni, de ha minél előbb szeretnél orvosi véleményt a terhességedről, akkor egyszer ki lehet fizetni azt a cirka tízezer forintot. Ha meg nem fér bele, akkor nem fér bele, viszont akkor vársz. Én sem szívesen költök magánorvosra, ha már egyszer fizetem a tb-t, de nekem nincs is problémám a várakozási idővel. Ha lenne, akkor keresnék más megoldást.

2015. júl. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!