Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van valóság alapja annak,...

Van valóság alapja annak, hogy 1 kisbabának azért áll kifelé a lába, vagy a lába lud talpra lesz, mert az anyukája pocakjában, szűk volt a hely és nem jól tarotta a baba bent a lábát nem tudta kinyújtani rendesen, nem volt elég helye?

Figyelt kérdés
2015. júl. 22. 08:40
 1/8 anonim ***** válasza:
48%

Az én fiamnak ezért dől befelé a lába. Nagy baba volt, én meg kisebb termetű vagyok, és úgy rögzült a lába, hogy befelé dől. Ugyanaz lehet kifelé is elvileg.

Lúdtalp tudtommal emiatt nem lehet, mert minden gyerek lúdtalppal születik, csak később alakul ki a boltozat.

2015. júl. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
11%
Nincs.
2015. júl. 22. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Annyit pontosítok, hogy lábfejről beszéltem. Nálunk ráadásul a hat hetes ortopédiai vizsgálaton az orvos csak legyintett, hogy magától elmúlik. Sajnos nem múlt, 4 hónaposan visszavittem másik dokihoz, kapott a gyerek redresszáló szandált, ill. gógytornát. Az orvos és a gyógytornász szerint is azért csámpás, mert magzati korban így rögzült a szűk hely miatt.
2015. júl. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
53%
Igen, van. Sokszor ezért alakul ki a dongaláb, befelé vagy kifelé dőlő lábfej, mert magzati korban kényszertartásban van. A lúdtalphoz nincs köze.
2015. júl. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ugyanez a problémám, kéthetes kisbabám lábfeje a kényszertartás miatt felfelé áll. Nekünk csak otthoni gyógytornát javasoltak.
2015. júl. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt hasonló progléma, ortopédián mondták, de ez nyugi azért helyre jön :)
2015. dec. 18. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok


5 hónapos a kisbabám, gyönyörűen áll a lábacskája már.

2015. dec. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az én fiaimnak befelé állt a lába és az ortopéd orvos azt mondta,h kevés volt a helyük így fért el a lábuk.Pici mozdulatokkal kifele kellett tornaztatnk fél éves korukig.Az,h ha kifele all, mitől lehet nem tudom.Mindkettő ugyanolyan mértékben kifelé fordul?Lúdtalp az nem lehet ilyentől.Nem voltatok ortopédián?
2015. dec. 19. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!