Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vércsoportom A, Rh Faktor...

Vércsoportom A, Rh Faktor negatív még nem mondott rá a doki semmit ez baj?

Figyelt kérdés
Én sem említettem neki.
2008. szept. 4. 18:12
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Attól függ hányadik hétben vagy! A terhesség folyamán többször lesz ellenanyag szűrés. Nekem a 16. héten volt vércsoport meghatározás és az első ellenanyag szűrés. 24 hetesen is volt, és a 34. héten is lesz egy.

2008. szept. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
13 hétben vagyok
2008. szept. 4. 18:22
 3/10 anonim ***** válasza:
Oké, de anélkül, hogy a baba vércsoportját megmondod, gyakorlatilag hasznavehetetlen ez az infó, amit eddig adtál. Vagy baj, vagy nem.
2008. szept. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Ellenanyag szűrésre kell menni, mert még a babádnak és neked is lehet bajod, ha sok az ellenanyag! Szólj mindenképpen a védőnődnek és az orvosodnak is! Ja szülés után kapsz majd szurit készülj fel, hogy a következő szülés komplikáció mentes legyen!

Boldog babavárást kíván 3,5 hónapos anyuka

2008. szept. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Megint az első vagyok. A baba vércsoportját ne tudjuk meg a születésig. Lehet hogy ő is neg. akkor semmi gond. Ha viszont poz. akkor a mama szervezete termelhet ellenanyagot az ő vére ellen. Ez egészen addig nem következik be, ameddig a mama és a baba vére nem keverednek. Egészséges terhességnél ez csak a szülésnél következhet be. Ezért lényeges, hogy a szülés után a mama kapjon anti-D ellenanyagot, így a következő terhességnél nem lesz gond.

Ha mégis termelődik a meglévő terhesség során a mama szervezetében ellenanyag az a babát súlyosan károsítja.

Ne aggódj, még nem történt baj, nem vagytok semmivel lemaradva. A rutinba tartozik a vércsoport meghatározása, és az ellenanyagszűrés. Mindenképpen el fogják végezni akkor is ha nem szólsz!

2008. szept. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%

Szia!


Na megpróbálok szépen sorjában minden lényegeset leírni - én is RH negatív vagyok, és nemrég szültem :) Tehát, akkor ha az anyuka RH negatív és az apuka pedig RH pozitív (tehát először is azt lenne fontos megtudni, hogy milyen az apuka RH faktora, ha ő is negatív, akkor nincs semmi tennivaló), akkor nagyobb a valószínűsége annak (azt hiszem olyan 70% körüli), hogy a baba is a pozitív faktort örökli. Ilyenkor mondják azt, hogy a mama és a baba között RH összeférhetetlenség áll fent. Ez az első terhességnél nem okoz gondot, mert a mama és a baba vére direktben nem keveredik, majd csak a szülés során, és akkor is csak olyan pici mértékben, hogy az nem károsítja a babát. Ugyanakkor ennek a pici keveredésnek a hatására a mama vére elkezd ellenanyagot termelni a nem faktorazonos vérrel szemben, és ez az az ellenanyag, ami a második, harmadik stb. babát már károsíthatja. Azért hogy ezt elkerüljék, a szülés után rögtön megvizsgálják majd a baba vércsoportját, és ha tényleg a pozitív faktort örökli, akkor úgy emlékszem, hogy 72 órán belül ún. anti-D injekciót adnak a mamának, ami meggátolja az ellenanyag termelést. (Nálunk a fiam RH negatív lett, így nem kaptam szurit.)


Mivel különböző okoknál fogva (pl. korábbi vérátömlesztés nem faktorazonos vérrel, RH pozitív babával vetélés, korábbi szülés RH pozitív babával) előfordulhat, hogy már van ellenanyag a terhes nő vérében, ezért azt 2 alkalommal is szűrik a terhesség során az RH negatív mamáknál, és szükség esetén megintcsak anti-D-t adnak.


Remélem tudtam segíteni, üdv. egy 3 hónapos RH negatív kisfiú szintén RH negatív anyukája :)

2008. szept. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A Rh negativnal ellenanyagvizsgalat van. Hat nekem 5 hetesen azzal kezdte a doki, hogy vercsoportvizsgalatot kert, nem volt neki eleg, hogy en mondtam. Szoval szerintem kerdezz ra a dokinal.
2008. szept. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha első terhesség akkor nem csinálnak egyebet, csak ellenanyagot néznek, de ha a párod is rh neg., akkor nem lesz gond, viszont ha rh poz és a baba is az lesz, azt születés után megnézik, kapsz anti-d -gamma-globulin injekciót, hogy a következő babád már csak rh neg. legyen, így elkerülhető az összeférhetetlenség.
2008. szept. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2008. szept. 4. 19:39
 10/10 anonim ***** válasza:
Azt is tudnunk kéne, hogy mi lett a vérvétel eredménye. A kicsi is negatív vagy ő pozitív? Ugyanis ez a lényeg.
2008. szept. 5. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!