Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Valóban igaz az, hogy gyakrabb...

Valóban igaz az, hogy gyakrabban fogan meg fiú, ha mélyebb behatolás történik?

Figyelt kérdés
Ezt egy genetikus mondta a tv-ben. Ez azt jelentené, hogy ha valakinek kis szerszáma van, annak nagy valószínűséggel lánya lesz? Szerintetek?
2015. júl. 27. 09:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
ha igaz lenne, akkor minden családnál ahol több nemű gyermek is van, az egyik mindig más apától lenne nem?:)
2015. júl. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Azt tudom, hogy az XY és az XX kromoszómát hordozó spermiumok különböző túlélési esélyekkel rendelkeznek, az egyik például hosszabb ideig képes élni, mint a másik. Ebből kiindulva minél mélyebb a behatolás, annál rövidebb utat kell megtenniük a spermiumoknak, de ez inkább arra lenne jó, hogy a "bénábbak" is nagyobb esélyhez jussanak.


Másrészt az sem mindegy, hogy a nőnek van-e orgazmusa, és ha van,a kkor mikor. Ha van, akkor a méhösszehúzódások is segítik a spremiumok útját felfelé, főleg, ha az ejakuláció után jönnek. ez alapján szerintem ez túlságosan soktényezős dolog, nem hiszem, hogy komolyan lehetne rá alapozni.

2015. júl. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az orgazmusnak aztán nem sok köze van a teherbe eséshez, valamelyest növeli az esélyt de majdhogynem lényegtelen. Ha ezen múlna megfeleződne az emberiség és nem esnének teherbe nemi erőszak áldozatai. Az X kromoszómát hordozó spermium lassabb de tovább életképes, ebből születnek a lányok. Az Y gyorsabb de rövidebb ideig életképes, ebből lesznek a fiúk. Annak van némi köze a baba neméhez, hogy a ciklus mely napján van anya és apa együtt. Ha tüszőrepedést megelőző napokban, akkor nagyobb az esély a lány gyermekre, ha tüszőrepedés napján, vagy előző nap akkor a fiú gyermekre. Tehát a kis szerszámból a megfelelő időzítéssel hamarabb el tud jutni az Y kromoszómát hordozó spermium a célhoz.
2015. júl. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat!
2015. júl. 27. 10:28
 5/10 anonim ***** válasza:
68%
Nem szoktam a férfiak méretéről beszélgetni, nekem egyetlen ismerősöm mondta el, hogy khm, a férjének baromi kicsi van. A nő másfél évente szül, már négy fia van. :)
2015. júl. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
44%
Hát az én férjemnek 19 és fél centi (bocsi) :D 2 lányunk és 1 fiunk van.
2015. júl. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem is igazán értettem ezt a "mély" behatolásnál nagyobb esély van fiúra dolgot. De így már összeállt a kép. És meg is nyugodtam, hogy nálam is még bármi lehet majd.
2015. júl. 27. 10:46
 8/10 anonim ***** válasza:
34%
Ha ezen múlna, akkor nem lányom lenne, hanem fiam :D
2015. júl. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
58%
Igen, ezért az afrikai populáció kizárólag férfiakból áll.
2015. júl. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
ez babona hülyeség, nem füg össze a kettő
2021. aug. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!