Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha az átlagosnál több magzatvi...

Ha az átlagosnál több magzatvizet állapítottak meg, akkor találtak valami problémát is a babánál? Kiderült, hogy miért több a magzatvíz?

Figyelt kérdés
Hányadik hétben mondták, hogy több a magzatvíz?
2015. júl. 27. 14:03
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Akkor minden rendben, tényleg ne aggódj. :)


Amit láttak: koránál két héttel kisebb baba (ez a 40. hétre 5 hetes lemaradás lett), köldökzsinórban két ér a három helyett, egy vese hiánya, kérgestest részleges hiánya, még valami agyi dolog, amit a mai napig nem tudok, tág agykamrák, és később derült ki súlyos, összetett, elvileg műthető szívfejlődési rendellenesség, de a kis súly és a kromoszóma-rendellenesség miatt 5 orvosból 5 egyértelműen elutasította a műtétnek már csak a gondolatát is.

Ezekből a köldökzsinórt és a vese hiányát igazán észrevehették volna korábban is... A többire azt mondom, hogy tényleg nagyon alaposan (már kutatva) kell szemlélődni. Gondolom, amikor látják, hogy van valami gond, akkor utána alaposabban nézik meg a többi szervet is...


Jó egészséget, boldog babavárást, könnyű szülést kívánok! :)

Utolsó válaszoló voltam.

2015. aug. 8. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Nekem is sok magzatvizem volt, ezért sokat kellett feküdnöm,nem emelhettem vagyis fizikai kímélet a koraszülés esélye miatt...a szonográfus annyit mondott, hogy ilyenkor kissé "lebeg" a magzat a sok vízben, de aggodalomra nincs ok. A 36.héten már átlagos magzatvízzel rendelkeztem:) Elég sokat voltam kórházban a terhességem alatt.30hetesen 5perces fájásokkal vitt fel a nővér az osztályról a szülőszobára. De mivel nem tágultam, nagy dózisban infuziót kaptam és fél napig nst volt rámtéve. Szerencsere sikerült visszatartani. Engem is riogattak,főleg a védőnő, hogy tuti magzatvízelfolyásos indulásom lesz, de végül a 41heten indult meg a szülés amnio utáni este. Terhességi toxémiám volt, de ez nem a magzatvíz mennyisége miatt. A kisbabánk teljesen egészségesen született, lassan már 7hónapja. Ne aggódj,minden rendben lesz. :)

Nagyon sok örömet kívánok a babához!

2015. aug. 8. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszotokat és a jókívánságokat!

Remélem, hogy nem lesz semmi baj, mert így is szomorú előzményekkel vágtunk neki ennek a terhességnek...


Kedves 11-es! Elég borzasztó lehetett ennyi mindennel szembesülni a 30. héten. :( Azért az egyik vese hiányát és a köldökzsinórban lévő erek rendellenességét valóban kiszúrhatták volna korábban is.


Kedves utolsó, örülök, hogy Nálad végül minden jól alakult!

Nekem nem mondták, hogy feküdnöm/pihennem kellene. :/

Ráadásul én elég sokat jövök-megyek, de mellette pihenek is, amennyit csak tudok. Ezek után még többet fogok, mert szeretnék legalább a 39. hétig egyben maradni a babával. :)

2015. aug. 8. 22:52
 14/15 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.

Azóta nem született, ma töltöm a 33. hetet. Reményeim szerint most minden rendben lesz!

Én is nagyon sajnálom, ami a kisfiaddal történt!


Kérdező, a m.vizet nézték azóta? Még mindig több? Drukkolok, hogy ne legyen koraszülés, bár a 35. héten már elvileg nem lehet gond, ha előbb érkezik a baba!

2015. aug. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

3 nappal az alapos 4D-s vizsgálat után (ahol megállapította a főorvos, hogy több a m.víz) találkoztam a saját orvosommal és Ő is azt mondta, hogy kicsit valóban több, de szerinte nem jelentősen és ezzel foglalkozni sem kell.

Ez lassan 2 hete volt, azóta nem néztek UH-val. sajnos legközelebb már csak a 38. héten fognak, és az még 3,5 hét.

2015. aug. 9. 09:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!