Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mekkora hízás lenne a normális?

Mekkora hízás lenne a normális?

Figyelt kérdés

a 23. hétben járok, mérleg szerint 5 kilóval vagyok több, mint a terhességem legelején. viszont én úgy érzem és úgy látom, hogy csak a hasam nőtt, ugyan úgy állnak a régi ruháim rajtam, mint azelőtt, kivéve a pocakomon. ugyan annyit, vagy még kevesebbet eszem, mint a terhesség előtt. a védőnő mégis ki van akadva, hogy ez az 5 kiló nagyon sok.

szerintetek mennyi a normális eddig ? ki mennyit hízott ?

170 cm vagyok és 67 kilóval indultam.


2015. júl. 27. 20:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
176 cm vagyok és 76 kg-mal kezdtem a terhességet. A 23. hét környékén kb. 3 kg plusznál jártam és összesen 12 jött fel. Szerintem nagyon egyéni, hogy kinek mikor mennyi megy fel. Nem gondolnám drasztikusnak a hízásodat.
2015. júl. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Bunkó védőnőd van.
2015. júl. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

168 centihez voltam 61 kiló. 23 hetesen 63.

Biztos hogy az össz kiló sok neki? Mert mikor 27 hetesen voltam 67 kiló az nagyon nem tetszett neki. Azt mondta nem a 6 kiló sok összesen. Sok kismamának már 18 hetesen van ennyi plusz. De heti 300-500 a normális, ha esetleg neked is hirtelen jött fel a nagyja, akkor inkább azt veszi soknak. A súly mérés a toxémia miatt (is) fontos, mert mire látható a víz, elvileg több liter gyulhet fel latatlanul és ezt csak súlymeressel lehet észrevenni.

2015. júl. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Egyébként nekem tényleg víz volt, utólag már észrevettem csúnyán. Meleg + hajlam rá.

Egyébként meg ne foglalkozz a védőnővel, 5 kiló ilyenkor szerintem teljesen normális. Csak azt akartam leírni miért is mondhatta esetleg.

2015. júl. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én sem gondolom soknak, mert eleve vékony alkat vagy. Ezek a védőnők... komolyan. Én túlsúlyos vagyok és sosem basztattak a súlyommal, mondjuk nem is szedek fel huu de mennyi sok kilót, de akkoris... Nagyon is csini lehetsz. Szerintem arra vigyázz azért, hogy egy 10-12 kilótól ne legyen az összhízás több, mert az sem jó, ha az ember 20-30 kilót magára szed, az indokolatlan. És a 12-ből mondjuk rajtad marad 7 mire kijössz a kórházból, kicsit könnyebb leadni 7 kilót, mint rajtad maradt húszat. Szerintem. Szóval én 100 kilós kismamaként mondom, hogy nem kell zabálni a milkát meg a sült krumplit meg csupa hizlaló tápérték nélküli ételt, mert felesleges. Én rengeteg zöldséget, gyümölcsöt eszem és nem is híztam huu de drasztikusat. 94-el kezdtem, most vagyok 34 hetes és sajna elértem a 100-at, de remélem 2 kilótól több már nem jön fel. Amúgy teljesen jól vagyok, vérmyomásom is, és még ebben a hőségben sem vizesedtem.
2015. júl. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Támpontnak: [link]

Bőven jól állsz.

2015. júl. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Engem is folyton a kilókkal stresszelt a védőnő, 60 kilóval kezdtem (178 centihez) és állandóan kltségbe volt esve a súkyom miatt, ilyenkor kb 6-7 kilónál tartottam, 12 plusz kiló lett a vége. Mindenhol azt olvastam, hogy ez normális. Úgy látszik ez a védőnők mániája :-)
2015. júl. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

én 55 kg-al kezdtem, most tartok a 26. hétben, 61 kg vagyok.

1 hónapja is ennyi voltam, akkor a védőnőm ( aki egy angyal) azt mondta, nem sok, mert egész 9 hónap alatt a 12 kg a "megengedett"

Aztán kiderült hogy magas a cukrom, így most szénhidrát, és cukorszegény diétán vagyok, azóta semmit nem híztam, sőt szerinte 1-2 kg le is ment.

2015. júl. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ne idegeskedj emiatt, ha te jól érzed magad a bőrödben, akkor nincs gond.. A védőnők érdekesen gondolkodnak. Nekem a 29. héten volt 6 kg a hízásom, de rajtam eleve volt 15 kg plusz. Ha innen nézzük, az 5 kg nem tűnik soknak. 😊 vigyázz magatokra 😊
2015. júl. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!