Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hanyadik héttől normális a hízás?

Hanyadik héttől normális a hízás?

Figyelt kérdés
Ti mikor kezdtetek hízni? Most vagyok 16+2 hkm.Nagyon gyakran ráállok a mérlegre leellenőrizni, h híztam-e. Már kb 1 hete nem álltam mérlegre, ma reggel pedig fél kg-al többet mutatott. Amúgy is fölösleges 4 kg-al kezdtem a terhességet, és alacsony 156 cm vagyok és kerek 54 kg voltam ma reggel. Mivel alacsony is vagyok, minden kg meglátszik rajtam. A legrosszabb, pedig az, h most kezdem csak kívánni a kajákat, elkezdtem egyre többet főzni, sütiket sütni...rettegek attól, h el fogok hízni. Esetleg van valami jó ötletetek, ami nektek bevállt elhízás ellen?

2014. máj. 11. 12:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én a középső trimeszterben híztam a legtöbbet a 3.-ban már alig (most mondjuk felpattant rám 1 kg, de ez tuti víz, mert látom) Összesen 13-14 kg között híztam 60kg-ról kezdtem és most 73 vagyok (170cm)
2014. máj. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mind két terhességemnél a 16ik hétig fogytam utána kezdtem hízni!
2014. máj. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Második vagyok, én elsőnél 15kilót híztam, ebből 5kiló egy hét alatt feljött, mert rettenetesen elkezdtem vizesedni! Másodiknál 9kilót híztam! Nem nassoltam éjjel nappal, viszont rengeteg gyümölcsöt ettem!
2014. máj. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mindkét terhességemnél fogytam a 16. hétig kb. 2 kilót, pedig nem hánytam. A második trimeszterben pedig csak úgy száguldottak fel a kilók, teljesen mindegy volt, hogy mit eszek és mennyit. Nem diétáztam konkrétan, de odafigyeltem az étkezésemre. Az első terhességemnél 8, a másodiknál 8,5 kilót híztam összesen és ezt mind a második trimeszterben.
2014. máj. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Olyan irigy vagyok! :)

Az első terhességemmel 28 kg-ot híztam, pedig a 6. hónap végéig melóztam, a 16. hétig hányingerem volt, alig ettem. Utána meg a nyári nagy melegben nem ettem. Mégis nagyon sokat híztam, mondhatni folyamatosan az első perctől fogva.

Első terhességet 56 kilóval kezdtem. 158 cm vagyok. 84 kg-val mentem szülni. :( Visszafogytam 56 kilóra.

Most a 2. terhességet (nem tudom mi történhetett) 60 kg-mal kezdtem és már 62,5 vagyok, 11 hetesen. :( Megint hányingerem van az első pillanattól, nem eszem édességet sem (pedig csokiimádó vagyok), mert egyáltalán nem is kívánom! Csak remélni tudom, hogy nem lesz megint + 28 kiló. :(

Az tény, hogy az elsőnél legalább 6-7 kiló víz volt, de akkor is sokat híztam.

Sajnos nekem már nincs ötletem. :( Többet nem eszem mint egyébként, gyümölcs és zöldség minden nap van, édesség semmi. És mégis...

2014. máj. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Utolsó: ez lehet alkati kérdés! Ügyes vagy, hogy vissza tudtad fogyni! Cukros nem lettél véletlen? Azoknál hallottam ilyet, akik a terhesség 2. felében cukrosak lettek...
2014. máj. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem zárom ki, hogy a végén volt terhességi cukrom. A terheléses jó lett, de az igazsághoz hozzá tartozik, hogy nem bírtam meginni az összes szirupot, öklendeztem minden felé. A kisfiam 0,7-es cukorral született. Azt mondják, hogy 2 oka van. Vagy nekem volt cukrom, vagy pedig azért történt, mert hatalmas stressznek volt kitéve és a szervezete elhasználta az összes cukrot. Sürgősségi császárral született, meconiumos volt a magzatvíz, oxigénhiánnyal, ballonnal kellett lélegeztetni. Szóval mégis az utóbbi variációra tippelnék.

Most legyűröm majd a szirupot a terhelésesnél, történjen bármi.

2014. máj. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

20. hét után kezdtem mindkétszer.

Ha sokszor kívánsz édességet, az C-vitamin hiányra utal! Inkább egyél egy C-vitamint, mint sütit :)


Ha a liszt egy részét lecseréled teljes kiőrlésűre, a fehér rizst barnára vagy basmatira, a cukrot pedig eritritre például (én nem szeretem a Xilitet, de az is jó), elejét veheted a sok-sok plusz kilónak!

2014. máj. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
:) hát én is csak 26 hetes vagyok de már kb 15kg fel jött :) igaz vékonyan kezdtem, 170/55. tehát olyan 5-8kg alapból elfért rajtam. cigiztem a terhesség előtt és ahogy letettem jöttek fel a kilók már az első héttől. minden védőnői vizsgálaton több voltam. de nem zavar, most kicsit jobban figyelek magamra, jön a nyár, a jó idő, gyümölcsök...meg amúgy is majd lemegy szülés után :)
2014. máj. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én is a 16. hét körül szedtem fel az 1. kilot. most a 25. hétben vagyok +4kg jött fel eddig.

Az szerintem nagyon jó dolog ha Te sütöd a sütit, mert tudod szabályozni hogy mit teszel bele, így a cukrot tudod helyettesíteni. Ha édeset kívánsz ne mindig sütihez vagy csokihoz nyúlj,a banán is tökéletes helyette. Ha pedig csak rágcsálni akarsz valamit Nekem a mandula vált be. Illetve rengeteg gyümölcsöt eszem. Amire még ügyelj, hogy este ha lehet már ne egyél tésztát és fehér kenyeret.

2014. máj. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!