Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha itthoni ellenőrzések...

Ha itthoni ellenőrzések alapján rendben van a cukrom akkor is van rá esély, hogy a terheléses eredményem rossz lesz?

Figyelt kérdés
Az első terhességem alatt cukros lettem. Nem volt vészes diéta elég volt de figyelni kellett rá. Most már az elejétől igyekszem odafigyelni és rendszeresen ellenőrzöm itthon, hogy rendben van-e. Eddig jók az eredmények, két hét múlva megyek terhelésesre és azért izgulok mert nagyon nem szeretném ha megint rossz lenne. Így, hogy eddig minden ok szerintetek még lehet gond az eredménnyel?
2015. júl. 31. 12:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Terheléses módszerrel szerintem otthon nem érdemes kísérletezni, mert veszélyes is lehet. Az, hogy reggeli előtt is után is megméred bizonyos idővel a cukrod, véleményem szerint nem ad pontos értéket, hiszen azért csinálják már meghatározott mennyiségű glükóz oldattal a vizsgálatot. Szóval, én úgy vélem, hogy attól, mert te otthon jót mérsz, még előfordulhat, hogy most is diétára fognak, ami egyrészt rossz, másrészt meg jó, mert a gyerek érdekében teszed.
2015. júl. 31. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A második babánál én is elkezdtem időben ch diétát tartani, mivel nem akartam megint cukros lenni. Nekem ennyi elég is volt, a másodikkal nem is lettem cukros. De az otthoni méricskélés meg nem mondja neked, hogy egy ilyen erős cukros hatásnál mit vált ki a szervezetedből az a lötty. Szerintem ne izgulj, nekem anno még "jól" is jött a terhességi cukor, mert azóta jobban odafigyelek magamra.
2015. júl. 31. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Persze itthon nem csinálok magamnak terheléses vizsgálatot csak az étkezéseknél mérek. :-) Igazából nem azzal lennem gondom, hogy diétázni kell mert kibírtam az elsőnél is és a baba a legfontosabb hanem mert most új helyen lakunk, a kórház messze, autó nincs és itt van a két éves kisfiam is akit nem fogok tudni magammal hurcolászni hetente hajnalonként diabetológiára meg vérvételre. Mivel segítségem sincs aki vigyázzon rá ezért fogalmam sincs, hogy oldanám meg és ezt szeretném elkerülni. Még egyszer köszönöm a válaszokat.
2015. júl. 31. 15:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!