Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pajzsmirigy alulműködéskor ne...

Pajzsmirigy alulműködéskor ne szedjek várandos vitamint jód miatt?

Figyelt kérdés
Pajzsmirigy alulműködésem van, amit sikerült a 8. hétre normál tartományba tenni. Az orvosom várandos vitamin helyett supradynt(kálcium cink magnézium D3 vas folsav c-vitamin) szedet velem, mert a 16-ik hétig elég a természetesen bevitt jód nekem. Majd utána vérvétel alapján adagoljuk.Eddig mindenhol azt olvastam az idegrendszerhez szükséges a jód. Aggodok, kinek van hasonló betegsége és milyen vitamint szedett.
2015. aug. 6. 09:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Én nem szedek, ha végre terhes leszek akkor sem fogok. Az endódokid tanácsára hallgass. Ha jódtól rosszabbodnak a pm eredményeid az is hatással van a babára, extrém esetben vetélést vagy értelmi fogyatékozsságot is okozhat.
2015. aug. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem is pajzsmirigy alulműködésem van, de mivel nem olyan rossz a TSH értékem (2,8 volt legutóbb), és a T3 T4 rendben van, ezért a dokim azt mondta, hogy elég ha jódot szedek, nem kell rá gyógyszer. Nem tudom, miért ártana a jód neked.
2015. aug. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem nem engedte az endós doki, hogy jódosat szedjek. Alulműködésem van nekem is.
2015. aug. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
nekem 2 hete a 19-ről ment le 2,5-re s azt mondta továbbra is szedjem a szokásos adagomat, jódot egyenlőre mellőzzem.a T3 T4 is okés.
2015. aug. 6. 11:11
 5/6 A kérdező kommentje:
Nektek a babátok a korának megfelelően fejlődik? Nekem 6 hetesen 3, még 8 hetesen 4 napos lemaradást mutattak a mérések. Jövőhéten megyek 12 hetesre, s kicsit aggódok.
2015. aug. 6. 11:14
 6/6 anonim ***** válasza:
Több, mint 10 éve alulműködik a pajzsmirigyem, 11. hetes terhes vagyok jelenleg. Az endokrinológus, akihez járok most azt mondta, hogy SZEDJEK JÓD tartalmú terhesvitamint, mert bár az én pajzsmirigyemnek nem tesz a legjobbat, de a babának SZÜKSÉGE VAN RÁ, és emiatt még az én esetemben is szedni kell jód tartalmú terhesvitamint. Szóval én szedek Gravidát azóta, és remélem, egészséges bébim lesz/ van. :)
2015. okt. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!