Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Második gyermeket váró, vagy...

Második gyermeket váró, vagy kétgyermekes anyukák, hogyan hatott érzelmileg a második baba érkezése, vagy várása az első gyermeketekkel való kapcsolatotokban? Mit éreztetek? Ugyanúgy szeretitek a második kicsit is mint az elsőt?

Figyelt kérdés
Én most vagyok 7hetes terhes a második gyermekemmel.Más érzések kavarognak bennem,mint az első terhességem idején.Kicsit aggódom,mert a kislányomat nagyon szeretem,és nem tudom,hogy fogom-e úgy szeretni a másodikat is.Lehet az miatt érzek így,mert nálunk a testvéremet jobban szerették a szüleim mint engem,mondjuk ott én voltam az idősebb.Nem szertném,hogy az én gyerekeim is ilyent éljenek át,amit én éltem át gyerekként.Mái napig is a hugom a kis kedvenc.Én szeretném mindkettőt egyformán szeretni,mert nem szeretném ,hogy féltékenyek legyenek majd egymásra.
2015. aug. 7. 12:37
 1/10 Annapannaanna válasza:

Szia

Fogod tudni öt is úgy szeretni ahogy meglátod a te szívedben. is lesz hely neki én is így vagyok vele. Mint te de tudod én 39 hetes vagyok a lányommal a fiam nagyon várja a hugit ölelgeti puszilja a pocit tudom hogy fogom szeretni és te is fogod tudni mert egy anyànak a szívében van hely mindenek és mindenkinek :-) :-) Irhatol privátban. Ha Üdv gondolod

2015. aug. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szia! Én 15 hetes vagyok a másodikkal, szintén kislány az első, 2 éves. Én őszintén szólva nem amiatt aggódom, hogy egyiket vagy másikat jobban fogom szeretni. Inkább az első hetek foglalkoztatnak egy kicsit, hogy óhatatlanul is, de ne hanyagoljam el, ne legyek vele türelmetlen.
2015. aug. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nálam ez pont fordítva van, azt nem tudom elképzelni hogy ne egyformán szeressem őket. 1 éves volt a kislányom mikor terhes lettem..ikrekkel. Most két hónaposak és mind a hármat egyformán szeretem. Meglátod nálad is így lesz.
2015. aug. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

38 hetben vagyok, jelenleg csak a feladatot latom, erzelmileg csak az elso gyerek (16hós) kot.Azert nem aggaszt ez nagyon, mert amikor az elsovel voltam terhes, ezt a szeretetet, amit most, szinten nem erzetem, hanem vartam, hogy leteljen a terhesseg es johetnek a teendok, a tobbi majd alakul.

Amikor elkezdett kommunikalni, mosolyogni stb. kb 1,5-2 ho korul, addigra szoktam meg en is a helyzetet es kezdtem el erezni fele azt az anyai szeretetet, amit te most kerdezel, hogy a 2. nal is menni fog e.

Szerintem m enni fog, de most en szinten nem erzem, majd ha megszuletett es osszeszoktunk. Nekem latni kell es elnni vele, hogy kialakuljon, terhessegben (de en mind a kettoben) mast erzek.

2015. aug. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én nagyon féltem, hogy nem fogom tudni úgy szeretni a kicsit, mint a nagyot. Sokáig sajnáltam emiatt szegényt, tiszta hülye voltam. :)

De hidd el, imádni fogod őt is. A szeretet nem osztódik, hanem többszöröződik.

A féltékenység nálunk nem volt téma, a nagy nagyon várta, együtt vártuk. Sokat beszéltünk róla, milyen lesz, ha megszületik. Tisztában volt vele, hogy kevesebb lesz az időm, de nem azért, mert őt már nem szeretem. Sok dologba bevontam őt is, szóval jól sikerült. Imádják egymást, bár ez nem jelenti azt, hogy nem vesznek össze. Az normális. :)

2015. aug. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Az én kislányom már 6 éves,és ő is már nagyon várja a kistestvérét,de még van addig idő,mert március vége felé fogok csak szülni.Eddig nem is akartam gyereket,mert annyira imádom a kislányom,hogy valahogy nem éreztem késztetést még egy gyerekre.De aztán mondta,hogy szeretne kistesvért és az apjával most kb,egy év gondolkodás után döntöttünk úgy,hogy szeretnénk még egy babát.Azért érdekes és más számomra ez a terhesség,mert az elsőre mi nagyon vágytunk,és a másodikkal úgy voltunk,hogy majd meglátjuk.Mikor megtudtam,sikerült és terhes vagyok,szinte el sem hittem.Addig ameddig el nem mentem a dokihoz,azt gondoltam biztos álterhes vagyok,és azért nem jön meg.Furán éreztem valahogy magam.Lehet ahogy telik majd az idő beindul az anyai ösztön,de most még nem érzek olyan erős szeretetet mint az elsőnél.Ott már az első pillanattól fogva imádtam,beszéltem hozzá,most meg néha úgy érzem mintha nem is volnék várandós.Mondjuk nem is vagyok az a tipikus hányós kismama.Van néha egy kis émelygés,meg néha lever a víz,hőhullámok törnek rám,de amúgy ha nem tudnám ,hogy terhes vagyok,azt hinném valami vírust kaptam el.Szóval én most csak reménykedek,hogy szeretni fogom őt is,és nem okozok a kislányomnak lelki traumát azzal,hogy nem csak őt fogom szeretni,hanem a testvérét is.
2015. aug. 7. 13:32
 7/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Nálunk is hasonlóan indultak a dolgok. Ki fog ez alakulni, nyugodj meg! :)
2015. aug. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez azért van, mert az elsővel "csak" a terhességre kell koncentrálni, egyéb feladatok mellett persze. Amikor a másodikat/harmadikat várja az ember sok egyébbel is meg kell küzdeni (fogzás, nem alvás, hiszti, dac, óvoda, iskola stb.) ami azért elvonja az ember figyelmét.
2015. aug. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én 9 hetes vagyok a második babával, a lányom 4 éves. Teljesen másként élem meg, mint az első terhességem. Akkor rengeteg szabadidőm volt, minden szabad percemben beszéltem a babához. Most a lányom leköt egész napra, így nincs időm annyira "belemélyedni" a terhesség gondolatába. A lányom még nem tudja (mivel rosszabb, mint a falurádió, és a 12. hétig szeretnénk titokban tartani), így nem is beszélgetünk róla, csak ha ketten vagyunk a férjemmel.

Szerencsére én sem vagyok rosszul, néha egy kis hányinger, meg persze az álomkór. Így néha teljesen megfeledkezem róla. Pont valamelyik nap mondtam a férjemnek, hogy ha már érzem mozogni biztos jobban átérzem majd, de egyelőre még hihetetlen az egész.

2015. aug. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Kedves válaszolók.Nem tudom olvassátok-e még,de meghalt bennem a kicsi.Rá egy hétre,hogy ezt a kérdést feltettem.Nagyon haragszom magamra amiért akkor kételkedtem abban ,hogy szeretni fogom-e,mert most ,hogy elment jöttem rá,hogy igen szerettem.10 hetesen tudtam meg,hogy már két hete meghalt bennem.Szörnyen mardos a bűntudat,hogy akkor ilyet éreztem.Nem tudom ,hogyan teszem ezen túl magam.
2015. szept. 2. 14:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!