Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hány évesen ajánlott a terhess...

Hány évesen ajánlott a terhesség? Azaz mikorra lessz a testünk felkészülve a gyermek kihordásra és szülésre

Figyelt kérdés

2015. aug. 7. 14:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
16%
Szerintem ez mindenkinél más. Én 8 évesen menzeszeltem először, 17 évesen szültem az első gyerekem.
2015. aug. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
71%

Biológiailag:20-25

Agyilag, anyagilag inkább 25-35

2015. aug. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
20%
onnantól hogy menstruálsz, a tested kész egy gyermek kihordására és a szülésre....hogy mikor ajánlott, azt sok minden befolyásolja. Én azt mondanám, minimum egy szakma, biztos állás a szülőknek, egy lakás, egy házasság vagy stabil, legalább 2-3 év együttélés, amelyet követhet egy gyermek érkezése.
2015. aug. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Még anno biológia tanárnőnk mondta, hogy a legideálisabb a 25 éves kor (biológiailag!).
2015. aug. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Úgy emlékszem, hogy az orvosok szerint biológiailag 22-30 év, de van, ahol 20-35 évet írnak, pl itt: [link]
2015. aug. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
38%

"onnantól hogy menstruálsz, a tested kész egy gyermek kihordására és a szülésre...."


Kérdezz már meg egy orvost, mielőtt ilyen csacskaságokat írogatsz!


Pont hogy NEM kész még teljesen a test a menarche időpontjában!

Az első menzesz időpontjától még több év kell, mire a méh és ezzel együtt az egész medencei terület kifejlődik megfelelően egy terhesség kihordására. Nem véletlenül veszélyeztetett minden 18 év alatti automatikusan (nem, nem csak a szociális helyzetük miatt).

2015. aug. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
18 alatt rizikós. Ez rajta van a rizikó besoroláson is és sok dologgal kapcsolatban lehet olvasni, hogy a túl fiatal kor egy rizikó faktor. Ez majdnem minden problemanal így van pl toxémia vagy koraszülés vagy akármi. Szóval gondolom ez előtt csak nincs annyira felkészülve a szervezet.
2015. aug. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
6-os, szerintem erről kérdezd meg azt a millió embert, aki 15-16 évesen már hármasával potyogtatta a kis trónörökösöket.
2015. aug. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
66%

Hogy jön ide 8-as, hogy vannak akik 15-16 évesen "potyogtatnak"? Ők talán az első ovulációjukkal estek teherbe?

Aligha.

Márpedig (hahó szövegértés!) te azt állítod, hogy a menarche elérésével rögtön alkalmas az ember egy terhesség kihordására, holott NEM.


Teherbe tud esni, ez tény, de a kihordás sokkal kockázatosabb, míg el nem éri a teljes fejlettséget.

Nagyobb a koraszülés, a halvaszülés, a visszamaradott magzat esélye a kisebb méh, csípő...stb. miatt.


Nézz már meg egy már menstruáló 12 évest! Hol fejlett még a csípője?! Sehol!

2015. aug. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 11 evesen jott meg eloszor, es meg 20 evesen is rendkivul fajt a menzesz, orvos szerint azert, mert meg fejletlen volt a mehem. Ennyit errol.

Idealis szerintem mindenkinek akkor, amikor kesz ra, anyagilag, lelkileg.

Erettsegi utan vagy dolgozik par evet, vagy fosulira megy, olyan 25 korul szerintem viszonylag atgondolt dontes lehet, 35-ig pedig az orvosok javaslata szerint erdemes az elsot bevallalni. 28 evesen szultem, en voltam a legidosebb elso gyermeket szulo az osztalyon, nekem jo volt igy. Most 34 vagyok, tervezzuk a masodikat.

2015. aug. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!