Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan szedjem az utrogestant?

Hogyan szedjem az utrogestant?

Figyelt kérdés

Most derult ki, hogy babat varok. Juniusban volt egy spontan vetelesem 5 hetesen igy most nagyon izgulok. Kulfoldon elek ahol nem irnak fel utrogestant semmi progeszteront potlast nem kapsz.. Hozatok otthonrol utrot a biztonsag kedveert csak azt nem tudom, hogy kell szedni ha esetleg megint elkezdek barnazni. Mivel artani nem artok vele igy tenyleg meg akarok mindent tenni, hogy elkeruljem a vetelest megint ha igy alakulna. Szoval tudnatok segiteni, hogy aki veteles utan az ujabb terhessegnel hanyszor es mennyit szedet es meg annyi, hogy hany hetig kell es vissza kell e vezetni mielott abba hagyom?

Nagyon koszonom



2015. aug. 15. 07:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
orvos nélkül nem szedném be
2015. aug. 15. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Csak a vetélés előzmény miatt felesleges szedni, csak akkor szedd, ha tényleg kell.
2015. aug. 15. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Én is júniusban, 5 hetesen vetéltem el. Amikor halvány pozitív tesztem lett, kérdeztem a dokit h elkezdhetem-e szedni, azt mondta, igen, ha tuti pozitív a teszt.

De valahogy halogattam a bevételét, úgy éreztem, nem kell, a múltkor szedtem, de rosszul is voltam tőle.

Na végül csak beszedtem egyet, de olyan rosszul lettem tőle, mint soha... Alig láttam, annyira szédültem, kb. mint aki 2 üveg bort betol. Hívtam a dokit, h ez így nem pálya, kell-e szedni mindenképp? Azt mondta nem, akkor hagyjam abba.

Szóval egy szemet bevettem és azzal annyi.

Úgy érzem, nem progihiányom volt a múltkor.

Ha baj lenne, tuti nem ezt iratnám ki, hanem pl hüvelytabletta vagy vmi más.

2015. aug. 15. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
3x1et alkalmaztam (kup) mindket terhessegemnel+ittam a palastfu teat is melle a 12 hetig. Szinten barnazas miatt. Mindketto terhessegem megmaradt. En ugy gondolom, hogy artani biztosan nem fogsz vele, viszont ha meg baj van, akkor meg segiti a babat.
2015. aug. 15. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

3-as vagyok, amúgy 2x1-et szedtem volna.

De felesleges, mert tényleg nem volt (szerintem) progihiányom, nem amiatt ment el.

2015. aug. 15. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nekem Dophaston tablettát kellett szednem, először napi 3-szor 1-et majd felemelték napi 4-szer 1 re.Pozitív teszt után rögtön elkezdtem szedni a tizenkettedik hétig és utána fokozatosan csökkentve hagytam abba.( ez fontos ). Szerencsére nem éreztem magam rosszuk tőle.
2015. aug. 15. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat! Dokihoz most nem tudok hazamenni emiatt. Nem akarom szedni csak ha megint barnaznek esetleg. Elozo terhessegemnel is szedtem nem volt bajom tole de sajna mar nem emlekszem, hogy kellett. Akkor ha barnaznek es erosodne akkor napi 2x1 tabletta a 12. Hetig?
2015. aug. 15. 09:35
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem reggel este kell 1-et szedni 16 hétig.Mert barnáztam.Hematómám volt.
2015. aug. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Kedves 3-as meddig kellett volna szedni es a vegen hogy csokkenti nem tudod?
2015. aug. 15. 11:08
 10/12 anonim ***** válasza:

A 12. hétig kellett volna szedni és fokozatosan csökkenteni (pl 1 hétig naponta 1, utána még 1-2 hétig 2 naponta 1.

De szerintem csak akkor kezdd el te is, ha baj lenne, addig én nem akarom tömni magam gyógyszerrel.

2015. aug. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!