Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek is felesleges...

Szerintetek is felesleges beszélni a babához amíg a pocakba van?

Figyelt kérdés

30. hétben járok, és már nagyon várom hogy megszülessen!

és persze az Apukája is :)

kb a 16. héttől beszélek a pocakomhoz, mióta először éreztem hogy megmozdult.

Most hogy már ilyen nagy, és erősen rugdos, kb egész nap motyogok hozzá. lehet hogy nevetségesnek tűnhetek, de talán azért is,mert egyedül vagyok egész nap egy kis lakásba, és jó hozzászólni valakihez. ( Férjem dolgozik, rokonok messzebb laknak)

szóval kb a 16. héttől kezdve motyogok neki egész nap, amikor csak eszembe jut.

Tegnap léptem a 30. hétbe, és szereztünk pár mesekönyvet. Azt figyeltem meg, ha beszélek a babához hosszabb ideig, akkor reagál rá, erősen rugdos.

És ha épp időm engedi ledőlök, olvasok neki 1-2 mesét.

Erre egy ismerősöm, akinek már van egy egy éves gyermeke olyan flegmán fogadta ezt, hogy rendesen rosszul esett.

Hogy feleslegesen bohóckodok, túl korai az ilyesmi még.

Minek beszélek hozzá?úgyse ismeri meg a hangomat. ( holott még a doki is mondta, hogy jó ha beszélek a kicsihez mert megismeri a hangunkat, és ha nem is, nekem jól esik beszélni hozzá)


más se beszél a babájához, vagy csak nekem vannak ilyen bunkó ismerőseim akik ilyenért kinevetnek?



2015. aug. 15. 17:14
 1/10 Bella169 ***** válasza:
Szerintem nem felesleges. Én a 39. hétben vagyok és a 16. hét óta beszélek én is hozzá, sőt azóta már egy fél mesekönyvet kiolvastam neki. Zenét is szoktunk hallgatni. Ne foglalkozz az ismerősök véleményével. Úgy csináld ahogy nektek jó.
2015. aug. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nagyon is jól teszed, ha minél többet beszélsz hozzá!! Megismeri a hangodat, és meg is nyugtatja, ez tuti. Én is, és a férjem is sokat beszéltünk a kislányunkhoz. Mindketten végig itthon voltunk a várandósság alatt, így nagyon sokszor hallott mindkettőnket. 7 hónapos terhes voltam, amikor 2 napra elutaztam anyukámhoz, párom nélkül. Semmit nem mozgott ebben a két napban, már sírtam, hogy valami baj lehet. Amikor megérkezett a férjem, és meghallotta a hangját, azonnal rugdosni kezdett, de hatalmasakat. Abszolút egyértelmű volt számunkra, hogy apa hangja dobta őt fel!! :)

Születése után is, mindig mindent kommentáltam neki, egész nap "beszélgettünk". 1 évesen már 2 éveseket megszégyenítően beszélt, ahogy később a huga is.

Nagyon -nagyon jól teszed, ha sokat beszélsz hozzá, hiszen a hangod az egyetlen módja, hogy kifejezd, mennyire szereted, amíg nem tarthatod a kezedben és nem halmozhatod el sok-sok puszival. Ne hallgass senkire, és legfőképpen ne szégyelld, hogy beszélsz hozzá!! Csak így tovább!!

Sok-sok boldogságot és nagy beszélgetéseket kívánok nektek!

2015. aug. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerintem én még 16 hetes sem voltam, amikor elkezdtem beszélni a fiamhoz. És az egész terhesség alatt beszéltem hozzá. Szóval nem vagy egyedül.:)

Egyébként tudományos tény, hogy érzékeli a pocakban, ahogy beszélsz hozzá és ez megnyugtató lehet a számára.

Szóval csak nyugodtan így tovább.:)

2015. aug. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem felesleges. Én szimplán csak képtelen vagyok hangosan beszélgetni úgy, hogy nem kapok választ. De sokszor mondok neki dolgokat gondolatban. Amúgy ma már nyílt titok, hogy megismeri a baba az anyja hangját, már újszülött korában. Sőt, ha apa a közelben van és sokat beszél, akkor az övét is. Ahogy a gyakran hallgatott zene is ismerős neki, stb.
2015. aug. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Dehogy.. Akármennyire is lusta a babám néha, amikor a férjem hazajön és köszön, a fiunk egyből rugdosni kezd. Méghogy nem ismeri meg a hangokat.. biztos véletlen akkor ahogy köszönni szeretne az apjának. :D
2015. aug. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
ne hallgass senkire. Én első perctől kezdve beszéltem hozzá.Muris volt, amikor beszélgettünk minden féléről, ő pedig válaszolt a maga kis módján :-)
2015. aug. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, jó ezeket olvasni!

Apukája hangját biztosan egyből megismeri, és nagyon tud neki örülni, egyem meg ... :)

én is mindent kommentelek, napközbe, ami "velünk " történik.

Most ebéd, reggeli..milyen finomat eszek..

Ha megyünk valahova, akkor elmesélem neki indulás előtt hogy hova. Illetve egész délután már Apát várjuk haza,mert hogy "mindjárt hazaér"

De volt olyan is hogy a babóca a pocakom bal oldalán feküdt ott érezte,és ki is volt dudorodva, párom pedig a másik oldalról agyarázott neki ( közel a hasamhoz persze) és hihetetlen, de pár percen belül, addig mocorgott, amíg átment a másik oldalra, és szerintem ez is bizonyíték, hogy megismeri az ő hangját is, és örül neki :)

2015. aug. 15. 18:39
 8/10 anonim ***** válasza:
én beszéltem hozzájuk, úgy voltam vele, ha nekem jól esik, nagyon rossz nekik se lehet :) ártani nem árt, a többi részét szerintem elég nehéz megállapítani, abban biztos vagyok, hogy a kötődést, kapcsolatot erősíti, kézzel foghatóbb a baba és terhesség is
2015. aug. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem csudajó dolgot csinálsz! ☺ Én is beszéltem a kisfiamhoz,igaz mesét nem olvastam neki, de mindig megbeszéltem vele a dolgokat! ☺csináld nyugodtan, a rosszindulatú megjegyzésekkel NE foglalkozz!
2015. aug. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
67%

Ez magad miatt fontos, nem a magzat miatt. Rá nincs hatással.


A megismeri a hangot...hááát, azért nézzük a dolog fizikai részét. Ha én két szelet marhahússal a fülemen, egy kád vízben lemerülve lennék, biztos, hogy egy hozzátartozóm hangját se ismerném fel. Sok víz és lágyszövet veszi ahhoz körül, hogy a hang megfelelően eljusson a hallójáratig. Egy erősen eltorzított hangot hall csak. Arra nem alkalmas, hogy a születés után, a levegő útját terjedő hanghullámokat felismerje.


Szóval, ha téged ez megnyugtat, vagy örömet okoz, akkor csináld, magad miatt. A magzat szempontjából nincs jelentősége, neki se nem árt, se nem használ.

2015. aug. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!