Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhesség első hónapjában...

A terhesség első hónapjában mik a tünetek?

Figyelt kérdés
2015. aug. 18. 17:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Az első hónapban az első két hét a petéréssel telik, az utána lévő két hétben a nők kb. 20%-a tapasztalhat a peteérést követő 7-10. nap körül beágyazódásos pecsételést, ami nagyon rövid ideig tart. Ezután lehetnek PMS-szerű tünetek, így ezekből következtetni nem lehet, sőt, ezek teljesen el is maradhatnak. A legtöbb nőnek a terhesség 2. hónapjában, legkorábban az 5-6., de inkább 6-8. hét között jöhetnek az első tünetek: émelygés, hányás, mellérzékenység, puffadás, székrekedés, gyakori pisilés, fáradtság, hangulatingadozás/érzékenység. Sokan vannak, akiknek ilyenkor semmilyen tünetük nincs.
2015. aug. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A terhességet az utolsó menzesz első napjától számolják. Ovuláció pedig a következő menzesztol 14 nappal előbb van. Ez azt jelenti, hogy 28 napos ciklus esetén már 2 hetes a terhesség, pedig még meg sem termekenyult a petesejt. Ha ez megvan, egy hétig vándorol a méh felé. Mire odaér már legalább 3 hetes a terhesség és az ég világon semmit nem lehet érezni belőle, esetleg a peteérést. Aztán elkezdődik a beágyazódás. Itt esetleg apró görcsöket lehet érezni de nem mindenki tapasztalja, sőt. Mire vége lassan menzesz idő újra, amikor ez kimarad, már 4 hetes a terhesség. Le is ment az első hónap és sokat nem lehet érezni belőle. Menzesz körül esetleg mell feszülés már jelentkezhet illetve ugye késik a menzesz. Mást nem nagyon lehet érezni még.
2015. aug. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

mire megkéne jönnie: mellfájás,sok pisilés,aluszékonyság

második hónap nekem kb 6-7.héttől volt hányinger

2015. aug. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem olyan volt, mintha meg akarna jönni ( alhasi fájdalmak, mellfeszülés), pedig még 2 hét múlva kellett volna csak... És rengetegszer kell mennem mosdóba, alig iszok valamit és máris annyira tele van a hólyagom és feszít, hogy szinte fáj - úgy emlékszem ez is nagyon az elején is volt. Mást nem tapasztaltam, a hányinger szerencsére elkerült, talán néha fáradtabbnak éreztem magam ennyi.
2015. aug. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!