Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 8+3 hetes terhes vagyok, s...

8+3 hetes terhes vagyok, s mar 5 kg-val nehezebb. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Alig birok enni,ha megis,egybol visszajon.Meg a viz is. Ezert nem ertem,hogy szedhettem fel ennyit.

Elotte sem voltam vekony,64kg-rol indultan 170cm-rel.


Lehet,h vizesedem?Lehet valami problemam.


Sajnos Angliaban elunk,es az orvosok nem foglalkoznak velunk.

Az elso UH 14hetesen lett volna..

Csak mi elmentunk maganhoz,40ezer Ft-ert,ahol azt mondtak 1perc utan,h minden rendben,s hazakuldtek.

Nagyon felek,mert pcos-s is vagyok :((


2015. aug. 18. 21:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
8%
A vízvisszatartás természetes dolog ilyenkor, hormonális okai vannak, akár 2-3 kilót is jelenthet. A vértérfogat is nő, plusz a baba, placenta, magzatvíz súlya. Ne idegeskedj!
2015. aug. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nyugi,az,hogy visszajön minden természetes. Nekem a 6. héttől a 12. ig úgy volt,hogy hánytam 2 napig aztán 2 napig semmi utána megint. Aztán elmúlt és ritkán,de visszajött,akkor már inkább este. Mozogj sokat,persze nem megerőltetően. Séta,esetleg biciklizz,de azt is lassan,ha nem jön be vagy rosszul vagy hagyd inkább. Reggelente mielőtt felkelnél egyél meg egy almát az ágyban. Az segít. Várj utána pár percet és lassan kelj ki. Előbb ülj fel,várj egy picit aztán állj fel. A súlyprobléma pedig lehet genetikai is. Nem tudsz ellene tenni max annyit,hogy sok zöldséget/gyümölcsöt eszel,nem eszel zsírosat az amúgy sem tesz jót ilyenkor. Semmi probléma nem lesz ne aggódj!! :)
2015. aug. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Mi az a kevés valami, amit eszel? Tudod, a 2. terhességemnél szörnyen égett a gyomrom, folyton émelyegtem, és hánytam, csak a pirítóst bírtam megenni, meg az almát, és csak a kóla és gyömbér maradt bennem az első hetekben, az meg tele van cukorral. Hamar felugrott 3 kiló, pedig azt éreztem, egyre gyengébb vagyok. :)
2015. aug. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Azt írod pcos-s vagy, ir nincs mellé? Ha tényleg keveset eszel gyanús, hogy valami nincs rendben.

Víz szerintem ha nyom 5 kilót, az már nagyon feltűnő, nem lenne kérdés. Az sok víz, biztosan látszania kell. 2-3 liter még talán-talán el is tudna bújni de ennyi nem.

2015. aug. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Utolsó, valószínűleg van neki, viszont gyakorlatilag diétázik. 2-3 liter víz pedig pont 2-3 kg.


Ha az UH rendben, a vérnyomásodat és a vizeletet (cukor) nézd rendszeresen, ezt akár háziorvosnál vagy otthon is lehet, ha veszel vérnyomásmérőt és tesztcsíkot. Angliában a háziorvosi alapellátásban sokkal többet megcsinálnak, mint itthon, bátran fordulhatsz oda, amíg a nőgyógyásszal nem találkozol, ha szükségesnek látja, úgyis továbbküld.

2015. aug. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
2-es vagyok,most nézem, hogy az egyes mekkora ökörséget írt. Ne haragudj, de úristen!! Hormonális probléma???? Akkor minden embernek akinek nyáron megdagad a bokája mert vizesedik a nagy melegben,hormonális baja van? :D HA vizesedik az látványos ahogy írták is. Tényleg 5 kg plusz víz az nagyon meglátszana...
2015. aug. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ja és a baba súlya,8 hetesen? Kb. 1,5 gramm az orvosok szerint...magzatvíz...az elején olyan kevés,hogy alig van súlya,hiszen a nyálkahártya termeli,és nem termeli olyan gyorsan,hogy kilókról beszéljünk.
2015. aug. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

67%-os, nagyon tájékozott hozzászóló, koraterhességben a vízretenciót az ösztrogénszint megemelkedése okozza, a magzat növekedésével ehhez fizikális tényezők (a vénás visszaáramlás nehezítettsége a kismedencei nyomás fokozódása miatt) is hozzájárulnak. Az ösztrogén ugyebár hormon:-) Ödéma kialakulása egyébként számos okra vezethető vissza, ez esetben viszont ez a leggyakoribb és leginkább kézenfekvő.

A magzat súlya a 11. (!) - mert 8+3=11, ált. isk. 2. osztály - héten valóban kicsi, viszont nemcsak erről volt szó, esetleg olvasd el újra. Másfél sornyi szöveget csak sikerül megjegyezned.:-)

2015. aug. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Kedves 8-as,nagyon okos vagy te is. Biztos a diplomás orvosom volt a hülye aki ezt mondta... És nézz már utána vagy kérdezz egy szülész-nőgyógyászt,hogy mekkora egy 8 hetes 3 napos magzat súlya. Milyen 11 te miről beszélsz?? Mi köze van a 11-nek a súlyához?
2015. aug. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ja és te sem bírsz megjegyezni semmit? Minden kérdésére válaszoltam. Arra csak nem kell,hogy Angliában él és volt UH-on...
2015. aug. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!