Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kit hányszor vizsgáltak meg...

Kit hányszor vizsgáltak meg ultrahanggal az első három hónapban?

Figyelt kérdés
Engem nagyon zavar, hogy a nőgyógyász megállapította, hogy magas kockázatú terhes vagyok, majd közölte, mikor 6 hetes voltam, hogy majd találkozunk a 12 hét után. Akkor fog majd csak kiderülni hogy rendesen fejlődik e? Nem késő ez?
2015. aug. 21. 14:04
 1/9 anonim ***** válasza:

Első baba 3x (5 hét, 7 hét, 9 hét), 12. héten elvetéltem

Màsodik baba 3x ( 4 hét pàr nap, 6 hét, 10 hét)

Harmadik, most megyek az elsőre 6-8 hetesen, de biztos lesz 10. heti is.

2015. aug. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Na ezért vagyok kiakadva... Keresek más orvost, csak már 10 hetes vagyok és aggódom, más nőgyógyász nincs a városban. A pm alulműködésemmel szintén nem foglalkozik senki, az endokrinológusomnál 1 hónap múlva lesz időpont, a háziorvos meg nem hajlandó kiírni ft4 ft3 vizsgálatra, ebben a lepukkant városban semmi sincs.
2015. aug. 21. 14:18
 3/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok, ha màr 10 hetes vagy és semmi negatìv tüneted nincs,akkor nyugodj meg. De szerintem is keress màsik orvost akàr egy közelebbi màsik vàrosba. Mert ezek szerint nem csak ez a probléma hogy nem csinàlnak uh- t,hanem hogy nem foglalkoznak veled. Boldig nyugodt babavàràst.
2015. aug. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

5 hetesen (petezsàk volt+szikhólyag), 7 hetesen (12mm-es embryo szìvműködéssel), 11 hetesen a genetikai szüréshez egy rutin UH, hogy élő-e a terhesség, 12 hetesen szintén az orvosom nézett UH-val.


Ez 4.

2015. aug. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
1. a 12. héten, de én Angliában élek, itt ez a protokoll. Nem érdekli õket hogy jó helyen van-e, ikerterhesség, van-e szívhang...ha nincs vérzésed és nem görcsölsz úgy, hogy a mentõ visz be, akkor az elsõ uh a 12. heti. A második a 20. heti, az utolsó a szülésre kiírt napon, ha nem született meg.
2015. aug. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

[link]


amúgy ha fenntartásaid vannak az orvosoddal, hogy nem elég alapos, akkor még most, az elején keress másikat. a bizalom nagyon fontos! hidd el! amúgy szerintem az orvos tudja, hogy mi a teendője, és gondolom, meg is indokolta, mitől magas a kockázat... lehet, h a kockázatot nem befolyásolja az UH.. inkább esetleg az, hogy mennyire vagy aktív, élhetsz-e nemi életet... stb.


biztos valami szimpla oka van a kockázat "besorolásodnak" - túlsúly, valamilyen allergia, anyagcsereprobléma, túl közel tapad a méhszájhoz, vagy esetleg elülső fali a lepény, vagy mi (már nem emlékszem, nekem is volt valami, hogy közel volt a méhszájhoz a bébikezdemény, tilos volt szexelni) :) aztán lehet nyitott kicsit a méhszáj, vagy talán az életkor miatt...


az első 12 hétben a magzat szervei alakulnak ki, még elég kezdetleges, sok mindent nem tudnak megállapítani, pont a 12. hét után lesz inkább látnivaló az orvosoknak


nyugi :) élvezd az anyaságot :)


érdeklődj barátnőidnél szülészorvosokkal kapcsolatban, vagy esetleg a dokid felől más páciensektől, ha kétségeid vannak.

2015. aug. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
3-4 hetesen, 5 hetesen, 9 hetesen, 12 hetesen (ami majd Hétfőn lesz)
2015. aug. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Én már tudom, hogy a pajzsmirigy alulműködés miatt vagyok magas kockázatú terhes, azért aggódom mert nem szedtem normálisan a gyógyszerem, mert nem bírtam, csak a 8. hétnél kezdtem szedni a magasabb dózist. Nem tudni rendesen fejlődik e a baba.
2015. aug. 21. 18:39
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem első babám, az első uh 6+4 hetesen volt a második 12 hetesen. Végig aggódtam, hogy baj lesz és nem derül ki, csak a 3. hónap végén. Valahogy mindig lebeszéltem magam a fizetős uh-ról, mondván kellemetlen a babának a vizsgálat, plusz nem volt semmi probléma a 3 hónap alatt. Azóta szintén csak a 20 hetesen volt uh, bár minden hónapban megnézi a doki a méhszájat és a szívhangot. :)
2015. aug. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!