Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hányadik héten van a cukortehe...

Hányadik héten van a cukorteheléses vizsgálat?

Figyelt kérdés
Nektek, hogy zajlott?
2011. nov. 3. 18:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

24-28 között valamikor.


Eddig két gyerekem van (most várom a harmadikat), és ez az a vizsgálat amit nagyon-nagyon utálok. :o(


Éhgyomorra vérvétel, cukros lötyi lenyelése. Két óra várakozás, újabb vérvétel.


A zsemlés reggeli verzió a dokim szerint "xart se ér", úgyhogy nekem ezt kell mindig...

2011. nov. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

én a fiammal anno a 24héten voltam. éhgyomorra vérvétel majd cukros viz ivás és 2órára rá megint vérvétel.

most azt mondta a dokim h ráérek 27-28hetesen menni..

2011. nov. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

24. héten van.

Éhgyomorra kell menni (vizet vigyél mindenképp) majd megiszol egy rettentően édes cukros vizet (ha viszel citromot/levet akkor extra édes limonádé lesz belőle) utána 2 óra pihi majd ismét egy vérvétel.

2011. nov. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
én is mind a két terhességemnél 24 hetesen voltam, nálunk is csak a cukros lötyi felel meg a dokimnak. Az első terhességnél úgy kellett küzdenem hogy ne hányjam ki. A másodiknál már könnyebb volt. De túl kell élni mert elég fontos ez a vizsgálat. Remélem neked nem okoz majd nehézséget meginni. Vigyél citromlevet, mármint igazi citromot facsarj, sokat segít:) Boldog babvárást. 1 gyerekes 38 hetes kismama
2011. nov. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen hogy megosztottátok tapasztalataitokat!

Nemsokára nekem is mennem kell.

Boldog babavárást,sok egészséget:) 20hkm

2011. nov. 3. 20:00
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem a 27.héten kellett menni.Eléggé féltem tőle hogy kifogom hányni a cukros vizet,de vittem citromot úgy elviselhetőbb volt az íze.Persze azért úgy se kortyolgattam.
2011. nov. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem is 24hetesen volt én megvettem a védőnő javaslatára a 75gr glükózt a gyógyszertárban,itthon este megkészítettem a 2 dl vízben és facsartam bele egy citromot majd hűtőbe raktam reggel 6-kor megittam és 8-ra bementem szóltam hogy 2 órája pontosan megittam levették a vért és végeztem.Összehasonlítani ilyen esetben a 12.ik hetivel hasonlítják össze ami éhgyomri volt.Nálunk így is lehet vidéki vagyok.

Kérdezz rá mert ezt nem mondják ha nem szólsz,én szóltam hogy félek hogy rosszul leszek.


üdv 37hkm

2011. nov. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Mekkora mázlista vagy utolsó!

Nekem még meg sem csinálták, mert azt mondták, hogy a reggeli érték eredménye nélkül felelőtlenség meginni a sok cukrot, mert mi van, ha már a reggeli érték is túl magas. Ezért amikor elsőre rákészültem, vittem a cukrot, akkor csak egy reggelit csináltak, majd másnap mehettem újra (addigra kiderült az első vérvétel eredménye) és akkor megint reggeli, majd cukor, 2 óra stb.


Nálunk ott helyben kell bekeverni a cukrot is az ő szemük láttára, mert mi van, ha én otthon "csalok"... :o(((

2011. nov. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ennyire hülyének nem nézhetik az embert ki az aki ki akar saját magával meg a babájával tolni azzal hogy csal?Nálunk sokan így csinálják és megengedik hála Istennek!Sajnálom ,hogy nálatok nem,pedig ez logikusabb meg barátságosabb.:)
2011. nov. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nálunk ilyen nincs.Először vesznek vért éhgyomorra majd x idő múlva megint akkor kell meginni a cukros vizet amit a laboros készít el,én vittem citromot azt is belenyomta.Majd x idő múlva újból vesznek még egyszer.
2011. nov. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!