Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12hetes uh,8 mm-es ödéma a...

Piroska és a farkas kérdése:

12hetes uh,8 mm-es ödéma a nyaki redőnél, genetikai vizagálat?

Figyelt kérdés
Félek. Koponya, végtagok, magzat méretei, orrcsont rendben . De teststerte ödémàk, sürgős genetikai vizsgàlat... Van, akinek hasonló eredménnyel egészséges babàja született?
2015. aug. 24. 12:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Húha, drukkolok neked nagyon,ez elég magas érték :(

mikor mész a genetikára?

2015. aug. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Ez sajnos tényleg elég magas érték, a kisfiamnak jóval kisebb volt, 3,6 mm - bár ez sem kevés, egészséges, okos, már két éves.

Az azért biztató, hogy az orrcsont és egyéb méretek rendben vannak. Majd írd meg, hogy mit mondtak! Megy a drukk Nektek!

2015. aug. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Ma volt a vizsgálat, holnap reggelre kaptam időpontot a Máv korházba. Nem tudom, hogy a Down szindromán kívül ez mire utalhat, sőt, talán pont arra kevéssé, mert nem maga a nyaki redő vastag, hanem az ödéma. A doki egy másik szindroma nevét mondta, mint gyanú.
2015. aug. 24. 13:17
 4/17 A kérdező kommentje:
Ja, lehet, h ezt az ödémát nézik amúgy is, mindegy, megzavarodtam kissé. És félek, nagyon. Eddig amúgy minden rendben volt.
2015. aug. 24. 13:23
 5/17 anonim ***** válasza:

A babán vannak testszerte ödémák?

A tarkóredő 8 mm-es értéke önmagában is több, mint a duplája :( a nor. tartománynak....

Milyen másik szindrómát mondtak?

Nagyon-nagyon drukkolok Neked, hogy minden rendben legyen!!!!!!

2015. aug. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Idegességemben nem jegyeztem meg a szot, a leleten pedig nincs rajta. Kaptam képet az uh-rol, ott vhogy a magzat körül van az ödéma.
2015. aug. 24. 14:28
 7/17 anonim ***** válasza:

A magzat tarkójánál, a bőr alatt folyadék gyülemlik fel, ennek a folyadéknak a mennyiségét méri a vizsgálat. Bizonyos rendellenességek esetén ugyanis ez eltér a normálistól. Ilyen betegségek például a Down-szindróma, bizonyos genetikai rendellenességek és szívrendellenesség, amik miatt jóval több folyadék található ezen a területen, így tarkótáji ödéma alakul ki. Ekkor az átlagnál magasabb tarkóredőértéket kapunk.

- ez a jelentése

2015. aug. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Hygroma?
2015. aug. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Igen, ha jol emlékszem, ez volt a szo amit mondott.
2015. aug. 24. 17:17
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a magyarázatot, 7-es. A leleten konkrétan úgy fogalmaznak, hogy a " nyak körül". Holnap többet tudunk majd, egyelőre bele sem merek gondolni, hogy milyen döntések és következmények előtt állunk.
2015. aug. 24. 17:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!