Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Igaz, hogy cukorterheléses...

Igaz, hogy cukorterheléses vizsgálatnál a két vérvétel közötti 2 órában nem szabad mozogni, mert az befolyásolja az eredményt?

Figyelt kérdés
Vigyek olvasnivalót és üldögéljek, ezt olvastam, de nekem pont jó lenne az a két óra, hogy bevásároljunk kislányommal az ovira ruhákat.
2015. aug. 26. 09:26
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem szabad mozogni, ha korrekt eredményt akarsz, és nem álnegatívat:


[link]

2015. aug. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Miért kérdezzek rá, elmondta a védőnő és rajta van a vérvételes papíron, hogy éhgyomri és cukor után 2 óra múlva??!! Tudok olvasni és hülye sem vagyok. Bocsi, de nem az volt a kérdés, hogy hányszor szúrnak, de ha többször, az sem baj, attól még tudok vásárolni, mert 2 perc alatt visszaérek. Én sem spotolni akarok közben, 2 percre van a rendelő a belvárostól, átmegyek pár boltba és kész, de ha szólnak, hogy pihenni kell, akkor persze nem!
2015. aug. 26. 11:29
 13/24 anonim ***** válasza:

9es vagyok, 8as! nem neked írtam, ha nem tűnt fel, ugyan azt írtuk! ;)

törölték azt a választ...

2015. aug. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Ittam már a löttyöt, nem voltam rosszul.
2015. aug. 26. 11:32
 15/24 anonim ***** válasza:
Nem tűnt fel, hogy ugyanazt írtuk, mert én úgy értelmeztem a válaszod, hogy csak az intenzív mozgás befolyásolja, a séta nem. Ezért vettem magamra. Szerintem 2 óra séta befolyásolja.
2015. aug. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk külön figyelnek rá, hogy ne menjen el az ember, mert befolyásolja az eredményt. De a szomszédos megye kórházában nem törődnek vele, szerintem ez is olyan kérdés, amiben nincs egyetértés az orvosok között sem. Tégy saját belátásod szerint, én nem kockáztatnék. Egy fel nem ismert cukorbetegség túl nagy rizikó nekem ahhoz.
2015. aug. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 Picsusz ***** válasza:
Én pont ma voltam terhelésen.Nekem is 2óra múlva kellett csak visszamenni,hogy levegyék a 2.vért.Én is addig elmentem vásárolgatni.Senki nem mondta,hogy nem lehet.
2015. aug. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Éhgyomorra kell menni, de egy kis vizet sem ihatok reggel?
2015. aug. 27. 07:42
 19/24 A kérdező kommentje:
Az, hogy két órát sétálok, az túlzás. Kisváros, 4 bolt van csak és 2 perc míg odasétálok, kb. fél óra lenne, de majd akkor ott megkérdezem, hogy mi a teendő?! Köszi
2015. aug. 27. 07:44
 20/24 Picsusz ***** válasza:
Igen,éhgyomorra kell menni.Pici vizet ihatsz,még közbe is,csak enni nem szabad.Mondom én is sétáltam,nálunk senki nem mondata,hogy nem lehet.
2015. aug. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!