Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 25 hetes koromra tudtam napi...

25 hetes koromra tudtam napi egy doboz cigiről csökkenteni az adagot. Hirtelen, két nap alatt mert elegem lett magamból. Nagy bajt okoztam már?

Figyelt kérdés
Sajnos későn tudtam meg. A dokim azt mondta nem lehet gyerekem sose sok vizsgálat alapján. Amikor kiderült, már mozgott!!!! A férjem erre elvált tőlem, mert nem akar apa lenni. Most jött rá, 8 év után!! Eddig akarta. Szerintem mert biztos volt abban, hogy nem lehet. A baba jogi állásáról később dönt a bíróság (gyerektartás, láthatás stb). De lelkileg paffon vagyok!!! De ez nem mentség. Akarat gyenge voltam és vagyok. Napi 5 szálat szívok már, 1 ml-s Pall Mallt. 10 részletre elosztva. Ezt is próbálom elhagyni. De mit tehettem a babámmal????? Van még remény hogy jól lesz?? Nyugodtan kövezzetek. Megérdemlem.
2015. aug. 28. 19:52
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát jobb későn, mint soha.

A tüdeje folyamatosan fejlődik, így már legalább füstmentesen fog. De az az 5 szál is sok. Ha már nem lesz egy sem, máris csökkentetted pl a koraszülés esélyét.

Egyébként alacsony születési súlyt is okozhat, majd most kezd el hízni a magzat. Ebből a szempontból a legkritikusabb idő előtt még sikerül úgy néz ki.


Reméljük nem lesz baja, de sajnos a pakliban benne van az is. Fejlődési rendellenességek pl.


Nézd.. hogy van-e még remény, hogy jól lesz.. születnek egészséges babák dohányzóktól is, csak hatalmas kockázat, aminek nem szabad kitenni a saját babánkat, te is tudod. De ezerszer inkább a leszokás huszonpár hetesen, mint végig cigizni a terhességet.

2015. aug. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez beláthatatlan és igazából később is ha majd bármi gond jelentkezik nála( pl asztma) csak sejteni lehet, hogy ettől van, de bizonyosságot úgy sem nyerhetsz. De amúgy minek is? Ez már megtörtént, túl kell tenned ezen magad és most már gőzerővel arra koncentrálni, hogy egy szálat se szívj el. Az önmarcangolás nem hoz helyre semmit, az akaratoddal viszont megóvhatod őt a további káros hatásoktól! Remény pedig van természetesen.
2015. aug. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
most mennyi idős terhes vagy?
2015. aug. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ismerek olyan velem egy korút, akinek az anyja végig dohányozta a terhességet, és semmi baja az illetőnek, maga is anya lett...

Akkoriban is tudták, hogy nem jó, de nem úgy mint manapság.


Feltűnően stresszes életszakaszban vagy várandós, tehát megértem, holott én nem dohányzom.

én is azt gondolom, hogy ne visszafelé, hanem előre felé koncentrálj, próbáld meg most letenni.

Fontos hogy megállj magad előtt is, ne marcangold magad.


Remélem jól alakulnak a dolgok!

Fel a fejjel!

2015. aug. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem biztos hogy bármi baja lesz a babának. Anyukám is végig dohányozta a terhességét majd a gyerekkorom is. Én nem dohányzom. Van egy 8 éves fiam is :-)

És az hogy képes voltál letenni,nagy lépés!

Sok sikert és kitartást kivánok! :-)

2015. aug. 29. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

a baba be tudja hozni a lemaradást

ha már így tiszta oxigént kap :)


ha visszaesnél, a leggyengébbet vedd, ami létezik.

nikotintabletták, stb-k nem szabad! hiába van rájuk írva, hogy terhesen inkább egy nik rágó, mint cigi, NEM!mert ezekkel töményen kerül a szerezetbe a nikotin.

2015. aug. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a biztatást! Voltam uh-n, eddig rendben van minden, kisfiú lesz. Mozgékony, mosolygott:)))

Remélem erős leszek, és ezt a maradék 5-6 szálat is el tudom hagyni. Most vagyok kb. 26 hetes, a méretek alapján. Sajnos csak a 20. hét vége körül derült ki, a betegségem miatt (hormonok, ciszta). Szedem a vitamint, külön C vitamint is. Nagyon remélem nem okoztam bajt. Mert ő nem tehet semmiről!!! Próbálok mindent megtenni. De nem tagadom, lelkileg rosszul vagyok nagyon! A volt férjem agyon tudnám ütni, de még mindig nagyon szeretem. Persze ő bulizik, nyaral, a baba nem érdekli. Velem van anyukám, de az nem ugyanaz. Mikor lesz jobb???

2015. aug. 30. 10:47
 8/8 anonim ***** válasza:

És az e-cigi? Jó az illata is és nincs benne nikotin.

Amúgy meg az orvosok azt mondják, inkább 1-2 szál cigi mint hogy a kismama stresszeljen emiatt mert az állítólag sokkal rosszabb.


A pasiknál nem tudni, lehet még meggondolja magát, vagy bevillan neki valami, lehet hogy nem :(. Akár így akár úgy kívánom a legjobbakat neked és a babádnak.

2015. aug. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!