Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12 -13. heti genetikai uh,...

12 -13. heti genetikai uh, tevedett a doki valakinel? Kisfiut mondtak es lany lett vegul? (Istenhegyi ut)?

Figyelt kérdés
2015. aug. 29. 08:50
 1/8 Titusztitusz ***** válasza:
Én ettöl tudok "jobb" történetet is...Csak hogy lásd hogy mennyire "szentírás" az, amit az orvosok mondanak bármikor is,bármely téma kapcsán:A harmadik gyerekünk születésekor a nejemmel együtt feküdt a szülőágyon egy nőci, aki a szülésre várakozva elmondta a nejemnek, hogy mennyire örültek a férjével, amikor mondta nekik az orvos, hogy az ultrahang szerint KISLÁNYUK LESZ...Már jó előre bevásárolták a rózsaszín ruhácskákat, kiságyat-babakocsit, a lányruhákat, éshát a nagyszülők is már előre rákészültek a kislány "fogadására"...Sőt, már a kislány nevét is kiválasztották jóelőre...Aztán a nőci OTT, A NEJEM SZEME LÁTTÁRA szült meg, éshát később elmondta a nejem, hogy micsoda botrány tört ki, amikor felemelte a szülészorvos a babát, éshát nagy örvendezve mondta a csajszinak hogy:"Gratulálok anyuka, csodaszép KISFIA született"...A nejem elmondása szerint a nőci még a saját fülének sem akart hinni, és azonnal kézbevette a babát hogy megnézze hogy nem-e csak viccelt vele az orvos, de kiderült hogy az orvos nem viccelt, valóban KISFIA SZÜLETETT KISLÁNY HELYETT...Később, hetek múlva valami kontrollvizsgálaton a nejem ismét összefutott ezzel a csajszival, aki elborzadva mesélte hogy micsoda csalódás meg botrány lett ebböl az esetböl az egész rokonságban, úgyhogy kezdhették elölröl a babaholmik bevásárlását, meg megszokni a gondolatot, hogy lány helyett fiúk lett...És ez MEGTÖRTÉNT ESET VOLT, nem én találtam ki...
2015. aug. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az elsö válaszolo által leirt történet egyáltalán nem egyedi eset. Nekem is van ilyen ismerösöm. Van ilyen. Véleményem szerint minél késöbbi "tipp" a baba neme, annál biztosabb, de soha nem 100%. És nem is szabad szerintem tulzotten beleélni magát az embernek. Pl nekünk kétszer mondták, hogy kisfiu, mielött elmentünk volna a 4D uhra, ahol tökéletesen látszott a fiunk nemiszerve, minden egyes kis része. Mi ekkor kezdtünk el vásárolni, ekkor is föleg unisex ruhákat. Én nem mondom, biztos van olyan, akinek bejött az, amit a 12. heti uhn mondtak, de semmiképpen nem venném készpénznek, nem élném bele magam. És elég nagy butaság szeribtem az is, ha valaki 100000 ponk meg lila ruhét vesz, amint "megtudja", hogy kislánya lesz. Nem véletlenbaz sem, hogy sok orvos, ennyi idös terhességnél egyáltalén nem is mondja meg a nemet. Olyan meg, hogy 100%is biztosan fiu, vagy lány, olyan eleve nincs is. Majd akkor biztos, ha már kijött.
2015. aug. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem 3 fiam van, mindhármat az Istenhegyin vizsgálták a 12. héten.

Megtippelték a fiúkat 95%-ra :)

Igazuk lett!


persze a 12. heti tippelést nem szabad 100%-ra venni

2015. aug. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A férjem első gyereke (20 éve) végig fiú volt, minden vizsgálatnál megerősítették. Aztán született egy szép kislányuk.


Amikor én voltam terhes (a fenti gyerek előző házasságából van, nem tőlem), szempont volt, hogy jó szakembert keressünk, jó géppel. Mert ezen múlik a legtöbb.

12 hetesen mondták, hogy kislány, de "protokoll", hogy ilyenkor még biztosat nem mondhatnak, ezért 99%-ra mondta csak. Aztán a 18 hetin már 100% lett.

Ugyanennél a szakembernél volt egy rokonom, neki ugyanígy a 12. hétben pontosan megmondták a fiát és a lányát is. Tehát nálunk 3 gyerekből hármat pontosan azonosítottak nem szempontjából.

2015. aug. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mi is itt voltunk genetikai uh-kon. A 12 hetesen kérdeztük a dokit, azt mondta nem egyértelmű de ha nagyon tippelnie kellene fiú. A 19 hetesen már azt mondta hogy ez eléggé egyértelmű, pont alulról beterpesttett hogy mi is láttuk úgyhogy nem kételkedtünk. A 30 héten voltunk 5Dn az arcát meglesni, azért rákérdeztünk hogy még mindig fiú-e, a nő rögtön rávágta hogy ha az a kérdés hogy fiú-e akkor az nem is kérdés:) Nyilván többször mész te is, a 19 héten biztos, amit ott mondanak azt már eléggé biztosra veheted. A 12 heti is általában bejön, de azt még könnyebb elnézni.
2015. aug. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Itt volt egy kérdés nemrég, 36 hetes UH-n derült ki, hogy mégsem tippeltek jól nemet. :)


12 hetesen egyébként nagyon bizonytalan még. Van mikor egyértelműen látszik már akkor is de gyakran csak egy tipp, amiből még lehet a másik nem.

2015. aug. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

12 hetes UH-ra ne vegyél mérget...

Nekünk két különböző doki mondta 12. heti UH-n hogy fiú, el is mondtuk mindenkinek az egész rokonságnak stb., erre 19. héten a 4d és a 2d-n is egyértelműen állították hogy LÁNY lesz és lány is lett.

2015. aug. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mindkét fiamnál fiút tippeltek ott, az is lett.
2015. aug. 30. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!