Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, Anyukák! Ti hogy...

Kismamák, Anyukák! Ti hogy csináltátok? Tapasztalatokat várok!

Figyelt kérdés
Jelenleg még tablettát szedek, de 1-2 hónap múlva abba szeretném hagyni. Gondolom valamennyit várni kell, hogy kiürüljön a szervezetemből és egy kicsit felkészüljek a fogamzásra (terhesvitamin szedése, testmozgás, táplálkozás stb.)Mennyi idő ez? Ez idő alatt védekeztetek, ha igen , milyen módon? Mire érdemes odafigyelni ebben az időszakban? Ha ez számít, még nincs gyermekünk, én 25 vagyok, a férjem 30.
2010. márc. 11. 13:10
 1/6 A kérdező kommentje:
Elnézést! Véletlen került ide! A Teherbeesés topicba szántam....
2010. márc. 11. 13:16
 2/6 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, legalább 3 hónapot érdemes várni, van aki 6-ot is javasol.

Védekezni óvszerrel érdemes, ajánlják még a pharmatexet, na így fogant meg tesóm második gyermeke rögtön azután, hogy leállt a tabival... :o)

Mondjuk ő már 4 éves, és kutya baja, de azért jó vigyázni...

2010. márc. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egy-két hónap elegendő, ezeknek a tabiknak már olyan kevés a hormontartalmuk hogy nincs mitől tartani, akik gyógyszer mellett estek teherbe azok is egészséges gyermeket szülnek. A terhesvitamint a fogantatástól számít, hiszen jószerivel vízben oldódó vitaminokból áll, de a folsav pl raktározódik és nagyon fontos, de azt sem kell hónapokkal előtte elkezdeni szedni. Hajrá:)
2010. márc. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

szia! én októberben akartam teherbe esni, ezért májusban abbahagytam a tabit, amit már 5 éve szedtem, egy röpke 90 napos diétával megszabadultam pár kilótól és szeptember végén teherbe estem. Addig megszakítással védekeztünk. Sajnos az a terhesség elhalt. A kaparás után decembertől 3 hónapig fogigátlót kellett szedjek ismét, de azután már csak 1 hónapot vártam. Ahogy a tabit abbahagytam, máris elkezdtem szedni a folsavat, ismét fogyóztam (volt egy kedvenc nacim, abba akartam beleférni), és miután az álomsúlyhatárt elértem, elmentem dokihoz ismét. Ő elküldött toxoplazma és citomegalovírus tesztre, és amikor az jó lett, akkor rábólintott a próbálkozásra. Májusban már teherbe is estem, és most itt alszik mellettem a 7 hetes kisfiam. A folsavat a 12. hétig szedtem, a terhesvitamint talán a 6. héttől kezdtem szedni.

Remélem, segítettem

2010. márc. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddig válaszolóknak! A vitamint azért kérdeztem, mert már hallottam azt is, hogy érdemes elkezdeni szedni már a próbálkozáskor is, hogy feltöltődjön a szervezet....Sőt, a férfiaknak is ajáblanak talán E-vitamint?

Amikor úgy döntöttetek, hogy jöhet a baba, előtte csináltattatok valamilyen vizsgálatot a biztonság kedvéért, vagy csak akkor kell, ha nem tudtok teherbe esni? Egyébként még 2 és fél hónapra elég tablettám van, szerintem nem veszek már új dobozzal.....:)

2010. márc. 11. 13:35
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül kell diétázni és hónapokkal előtte abbahagyni a tabletta szedését. Az én ikertestvérem a tabi szedésének abbahagyása után azonnal teherbe esett. A fogamzásgátlók tájékoztatójában is az van írva hogy nem befolyásolja a teherbeesés esélyét. De erről a nőgyógyász tud többet mondani.
2010. márc. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!