Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nektek mikor kezdett látszódni...

Nektek mikor kezdett látszódni a terhesség? Haragudott meg valaki amiért nem mondtátok el hamarabb a terhességet?

Figyelt kérdés
Én 12 hetes terhes vagyok,de általában nagyon puffadok és ez látszik is. Ma az egyik ismerősöm megkérdezte,hogy terhes vagyok-e és rávágtam,hogy nem,mivel még nem szerettem volna elmondani senkinek csak a szűk családnak. Mivel nem tudok hazudni így egyből látta rajtam,hogy nem mondtam igazat és végül bevallottam,hogy az vagyok. Ekkor hatalmas sértődés lett,hogy milyen dolog már az,hogy hazudnék neki meg, hogy eddig nem szóltam.
2015. aug. 30. 18:34
 1/6 anonim ***** válasza:

12 hetesen már letagadni sem tudtam volna, de nem is akartam.

Nálunk úgy volt, hogy amikor pozitívat teszteltem, azt csak a nagyon szűk család tudta (nagyszülők, testvérek, legjobb barátnők), amikor pedig orvos is megerősítette a tényt, akkor mondtuk el a távolabbi rokonoknak, vagy ismerősöknek. Tehát még azelőtt tudta azért a környezetem, hogy kismama vagyok, minthogy látszódott volna.

Illetve egy kis faluban élünk, tehát itt meg nem is nehéz, hogy körbemenjen a dolog, elég ha az ember vesz a patikában egy tesztet.:)

Amúgy én nem hiszek a babonákban, ha egy baba megmarad, akkor az megmarad úgy is, ha elmondják, ha meg nem, akkor meg teljesen mindegy, hogy elmondták-e vagy sem. Nyilván senki nem áll neki 10 hetesen babaruhát venni, de ha most a család tudja ennyi idősen a terhességet vagy bárki a környezetben, azzal nincs semmi gond.

Szóval én a helyedben biztos nem tagadtam volna le.

De azért megsértődni sem gondolnám, hogy ezért meg kéne, hogy valamit nem köt az ember a másik orrára.

2015. aug. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

12 het utan mar el lehet mondani, ne tagadd le.

Nekem 16 hetesen kezdett latszani, de a vegere sem lett nagy hasam.

2015. aug. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem senkivel szemben nem kell kötelességednek érezned, hogy közöld a terhességet. Kivéve persze a gyerek apját :D

Nekem most 20 hetes, de nem érzek kényszert hogy világgá kürtöljem. Ja, igaz, a mai világban már minimum 2 ultrahang képet illett volna kitennem facebookra + hetente új fotót a hasamról...

Annak mondd el, akinek el akarod mondani, a többiek meg majd megtudják.

2015. aug. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is 12 hetes vagyok, múlt kedden voltam 1.szűrésen, aznap délután elmondtuk a 4 éves lányomnak. Addig csak a szűk család, és 1-2 barát tudta. Viszont most már a fél falu, mert a lányom mindenkinek elújságolta, hogy kistesója lesz, aki csak szembejött velünk. :)

Egyébként én is nagyon puffadok, úgyhogy volt aki már "furán" nézett rám korábban, hogy vajon meghíztam, vagy baba van. De nem kérdeztek rá. :)

2015. aug. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
21-22 hetesen kezdett látszani, a család és a legjobb barátok már a 12-16 hét környékén tudták, mindenkinek, aki számít személyesen mondtuk el. Az ismerősök, ha rákérdeznek, nem tagadom. Rám nem haragudott senki a családi és baráti körből. Az ismerősök véleménye pedig nem érdekel.
2015. aug. 31. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem a terhesség annyira személyes ügy, hogy a párdon kívül senki nem követelheti, hogy idő előtt beszámolj róla.

Nekem egyik terhességem sem látszott a 20. hétig, de második gyerek bejelentésével a 18. héten vártam, mert akkorra lett meg a chorion biopszia eredménye (a korom miatt kellett). Mindenki megértette, hogy miért nem kürtöltem világgá korábban.

2015. aug. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!