Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ma délután megyek először...

Ma délután megyek először orvoshoz (6hetesen). Mire készüljek, mit fog csinálni a doki?

Figyelt kérdés
2008. szept. 8. 08:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Elméletileg kéne csinálnia egy ún.bimanuális vizsgálatot, amivel megítéli a méh nagyságát, méretét, környezetét. Ált.végeznek rákszűrést is ilyenkor, így tehát kolposzkópos vizsgálatot (bekukkant :)) és helytől függ, ha van UH ott a rendelőben, akkor UH hogy az embrió jó helyen van e, esetleg szívműködés (de van hogy ez csak a köv.héten látható) meg leméri a petezsákot.

Elvileg a mellet is át kéne tapintsa. De ezt sose szokták valamiért..:(

2008. szept. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Valószínűleg visszarendel két hét múlvára, mert nagyon picike még, de hüvelyi UH lesz.
2008. szept. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Megvizsgál kézzel, megállípatja a terhességet, ha nincs uh-os készüléke akkor elküld uh-ra. Nekem vett le kenetet is, majd visszarendelt a 8-ik héten, amikor már van szívhang is. Boldog babavárást!
2008. szept. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezek mellett még kaphatsz beutalót a laborba! Vérvizsgálatot fognak csinálni, vércsoport meghatározással, stb...
2008. szept. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szia! Megvizsgál, de még nem lehet ilyenkor kézzel tapintani, tehát valószínűsíti a terheséget, majd elküld kb 2-3 hét múlva uh-ra.
2008. szept. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2-3 hét múlva??? hát az nem túl rendes doki akkor...akor már 8-9 hetes lesz és ne adj isten bármi baj van azt nem ártana előbb tudnia az embernek..tapasztalatból beszélek, nem ijesztegetésből.
2008. szept. 8. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Engem megvizsgált,( felnyúlt), egy perc volt, egy tapintásból megállapította, hogy tuti a terhesség, és hogy a méhszáj is zárt.

UH-ra a 8. héten küldött. Előtte csak a petezsák látható.

Így meg volt egy 2 cm-es édi baba.

2008. szept. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia.Ugy látom orvos válogatja.Én 6hetesen mentem dokihoz is uh-ára,nem 2hét múlva uh-ára!! 6hetesen már szívhangja is volt,amit én is hallhattam :)

Minden jót

32hetes kismama

2008. szept. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

még valami, amit nem irt senki: a vizsgalaton kivul jelzi, hogy majd valamikor fel kene keresned a vedonot. a nodokim azt mondta, hogy a 8. het elott nem nagyon szeretik a vedonok, en nem birtam, 7. het vegen elmentem a vedonohoz, tokre orult, azt mondta minel elobb, annal jobb!!


Esetleg megkerdezi, hogy szedsz e valamilyen terhes vitamint, stb. :)


És az en nodokim csinal "fenykepet" az embrióról (mindig amikor megyek, csinal), utana lehet mutogatni :)))

2008. szept. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!