Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A kislányom jelenleg 9 hónapos...

Gnézsu kérdése:

A kislányom jelenleg 9 hónapos és úgy néz ki, jön a testvére, ami azt jelenti, hogy 18 hónapos lesz a pici születésekor. Abban a korban még fogja használni a babakocsit?

Figyelt kérdés
Nem tudjuk, hogy a picit vigyem majd kendőben magamon, vagy a "nagy" már babakocsi nélkül megy, és a picinek kell a babakocsi. Aki volt hasonló helyzetben, kis korkülönbséggel, megköszönném, ha adna pár tanácsot :)

#babakocsi #testvér #kis korkülönbség #gyorsan testvér #18 hó korkülönbség
2015. aug. 31. 22:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az én fiam 21 hónapos, nemsokára jön a tesó. Bár csodaszépen, stabilan jár, sőt, fut, de még túl kicsi ahhoz, hogy csak úgy sétálgassunk kézen fogva. Ő nagyon kalandozó típus, nem mernék úgy elindulni, hogy ő teljesen szabadon sétál mellettünk. Ezért nálunk lesz egy átmeneti időszak, amíg ő babakocsiban lesz, a kicsi pedig rám kötve kendőben. Még be kell jobban gyakorolnunk az utcán közlekedést. Épp folyamatban van, de nem akarom előbb elengedni, mint mikor megérett rá, nehogy baj legyen belőle. Ráadásul bevásárolni képtelenség lenne úgy, hogy ő szabadon jön-megy. Lepakolná a fél polcot mire észbe kapok.
2015. aug. 31. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
köszönöm, akkor jól sejtettem, hogy a babakocsi a nagyobbnak tovább kell majd. Csak most olyan pici még, hogy elképzelésem sincs, mi hogy zajlik majd 9 hónap mulva, mikor 18 hós lesz.
2015. aug. 31. 22:27
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez anyukàn és gyereken múlik. Mi egy éves kortól nem hasznàltuk a babakocsit. 1,5 évesen teljesen megbìzhatóan közlekedett. 2 évesen màr kismotorral is,ìgy felszabadult a babakocsi.
2015. aug. 31. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Ditta323 ***** válasza:
Vagy esetleg testvérfellépő? Sok anyukánál látom.
2015. aug. 31. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nálunk a nagy 18 hónapos, 2 hónapos a kicsi. Én már regóta csak akkor használtam neki babakocsit amikor tudtam h várni kell több időt vagy bemegyek olyan helyre ahol nem pakolászhat kedve szerint. Én is próbáltam h a nagy kocsiban, kicsi meg kendőben de a kicsi nem érzi jól benne magát... Nem tud mocorogni ahogy szokott, úgyhogy feleslegesen vettem kendőt :( Kicsit nehéz buszra fel és leszállni de mindig alcsonypadlóst várok. Viszont úgy nem megyünk h ő motoron én meg tolom a kocsit, motoron van hiába szólok h álljon meg, meg száguldozik ott kell egy ember aki csak rá figyel. Sétálni meg nagyon szépen sétál a kocsi mellett, amikor úton megyünk át megfogja a kezem. Amúgy sztem az sem mindegy h mióta tid járni mert pl ha csak 14 hónaposan kezd akkor nem biztos h 18 hónaposan a nagy távokat is bírni fogja... Kislányom 9 hónaposan kezdett vagyis mire megszületett a kicsi ő már rég szalad és nem is fárad el ha pl 2-3 órát is úton vagyunk.
2015. aug. 31. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
19 hónapos a fiam. Sétál egy darabig szépen egyedül is. Bár ez inkább azt jelenti, hogy fut előttünk, szóval a férjem tolja a babakocsit üresen, én pedig loholok a gyerek után, de olyan 15-20 perc elteltével nagyon elfárad már, így maga megy a babakocsihoz és kéri, tegyük bele. Ne úgy képzeld el a dolgokat, hogy 18 hónaposan már lehet vele normálisan sétálni. Van úgy, hogy árkon-bokron keresztül megy, máskor pedig fél másodpercenként megáll valamit megbámulni. Kézen fogva az én fiam nem sétál. Utálja, ha fogom a kezét!
2015. aug. 31. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

18 hónap van a kettő között.

Van olyan gyerek, aki már 1 éves kora óta nem marad meg a babakocsiban és szépen jön az anyukája mellett - na ez nem az enyém volt. Testvérfellépőt nem használtunk, a barátnőmnek volt, de lilára rugdosta a sípcsontját és ahol laktak a járdaszegély miatt kényelmetlen volt - de hallottam olyanról, akinek meg bevált.


Én a nagy babakocsi elejébe be tudtam ültetni a nagyobbat és mögötte elfért a kicsi amikor megszületett. Aztán amikor a kicsi már ülhetett, akkor a kocsi alján lévő fém keresztrúdra tettünk egy fellépőt (tehát nem azt, amit a babakocsi után kell tenni), és azon állt a nagyobb.

Aztán amikor előkerült a sportbabakocsi, akkor vittem kendőt és valamelyik gyereket a hátamra kötöttem. A kendőt azért szerettem, mert a hátamon a nagyobbat is tudtam vinni ha elfáradt akár 3 évesen is. Sőt így nekem könnyebb volt villamosra-buszra szállni, mert a nagyobb súlyt én jobban bírtam a hátamon, a kicsit meg könnyen emeltem a sportbabakocsiban.


Szóval függ majd a gyerektől, hogy mennyire lesz babakocsis, tőled, hogy szereted-e a kendőt, beválik-e a fellépő, stb...

2015. aug. 31. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Testvér babakocsit vettünk, 15 hónap korkülönbség volt nálunk. Olyat kerestünk, aminek a 2. ülését le lehetett venni, így tovább tudtuk használni egy személyes kocsinak a kicsivel.
2015. aug. 31. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
van olyan testvérfellépő,amire még le is lehet ülni :-)
2015. szept. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
16 hónap volt a korkülönbség. Nagynak mondható babakocsink volt. Bár igaz ő se babakocsis gyermek volt, inkább mellettem motorozott, a bevásárlás sem okozott gondott, szépen jött velem. Tanítás, nevelés kérdése, mert ezeket mind a kistesó előtt jobb tisztázni vele, mert utána, még kevesebbet tudsz neki megtanítani, mert lesz más mivel foglalkozz. Ha netán elfáradt a babakocsiba az öcsi lábához ült, a motort meg betettem allúra, de ez nálunk nem volt jellemző.
2015. szept. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!