Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mik a tapasztalatok a HELLP-sz...

Mik a tapasztalatok a HELLP-szindrómáról?

Figyelt kérdés

Nekem az első terhességem alatt HELLP-szindrómám volt, később utánaolvastam, mi is ez valójában. Arra lennék kíváncsi, hogy akiknek szintén volt ilyen, azoknak mit mondott az orvosuk ezzel kapcsolatban. Szóval nem linkeket kérek, mert azokat magam is megtalálom, hanem saját élményeket, tapasztalatokat.

Nálam 32 hetesen kezdődött toxémiával, a tünetek egyre súlyosabbak lettek, majd a laborvizsgálatok egy súlyos HELLP-szindróma tüneteit támasztották alá. Azonnali császármetszésre volt szükség, utána transzfúzióra, mert a műtét közben már minden szövetemből szivárgott a vér. Szerencsére jobban lettem. Hetekkel később nephrologiára kellett járnom, hogy a veseműködést ellenőrizzék, de nem találtak problémát. A második terhességemnél szorosabban ellenőriztek mindent, gyógyszerekkel elhúztam a 35. hétig, de a romló eredmények miatt akkor is sürgős császárral fejeztük be. Ekkor nem volt HELLP, csak súlyos toxémia némi magzati keringési rendellenességgel.


2008. szept. 8. 10:26
 1/3 A kérdező kommentje:
Sehol senki?
2008. nov. 4. 17:38
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Gondolom már kicsit kései a válasz, de nekem épp most aktuális a "dolog", és más értelmes megfogalmazásban nem találtam a témát!


Én most 27 hetes vagyok, ma kaptam meg a félidős laboreredményem. A trombocitaszám normális, hemolízis is kizárva, viszont a májenzim értékem magas. Emellett vashiányom is van. Na meg vérszegény vagyok.. A nőgyógyászomhoz holnap megyek vissza, kíváncsi vagyok mit fog mondani, mivel megmutattam a leletet egy orvosismerősömnek, aki kicsit megijesztett. Szerinte aggasztó lehet az emelkedett májenzim érték, és vashiány együtt (meg amit kivett a leletből, csak már nem tudom pontosan hogy fogalmazott, a lényeg, hogy megemlítette a HELLP-szindrómát...)


Ahogy így utánaolvastam, ezt igazából nem is lehet megelőzni, tenni ellene, úgyhogy aggódom, mi van ha tényleg... mert még csak 27 hetes vagyok, ha valami lenne, és meg kéne császározni, a picinek még nagyon korai lenne.... :( Persze azt mondta, ne aggódjak, mert ez végülis nem jelent még semmit, mert több tünetnek kell együtt fennállnia. De azért mégis.. Megkérdezhetem, hogy Neked pontosan hogy is kezdődött? Hogyan súlyosbodott? A Te orvosod mit mondott erről? Mennyire volt vészes? Milyen következményei voltak/vannak esetleg..? A babával minden rendben volt, egészséges lett, nem lett semmi baja? Bocsi a sok kérdésért, de kíváncsi lennék egy olyan személy tapasztalatára, aki már átesett ilyenen... Lehet feleslegesen aggódok, de tényleg megijesztett.

Előre is köszönöm!

2010. jan. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hogy vagytok mostanában? Másodiktól...... baba és te egészséges vagy ugye? nagyon vigyázz magadra és ha a májfunkciós értékek nem jók, járj az orvos nyakára és ellenőrizzétek!!! Nekem soha nem néztek májfunkciót és egy teljesen egészséges terhességnek 37.héten lett rossz vége. Elrepedt a májam, most utólag azt mondják hellp szindróma volt, csak A típusos ezért hirtelen jövő.... Most én is kutatok, mennyi esélyem van a kiújulásra, stb.... Vigyázz magatokra! Érdekelne mi újság az kérdés kiíróval?! Azóta is volt terhesség? minden rendben volt?
2010. ápr. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!