Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti kezdettől fogva kötődtetek...

Ti kezdettől fogva kötődtetek a babához?

Figyelt kérdés
Most vagyok 12 hetes, és nem tudom miért (talán a rosszullétek, a fáradtság miatt) úgy érzem, hogy nem kötődök a babához. Várom természetesen, de még nem érzem úgy, hogy annyira szeretném. Később ha majd érzem,hogy mozog stb. lesz kötődés?
2015. szept. 3. 10:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Igen.

Nekem az elején fel sem tűnt, hogy terhes vagyok. Azaz simán megfeledkeztem róla, mert ok, hogy a doki rendszeresen vizsgált, de semmi más nem volt. Se tünet, se semmi változás.

Amikor 18-20. hét környékén elkezdett nőni a hasam, meg 22-24. hét környékén elkezdtem érezni, hogy mozog, akkor kezdett igazán tudatosulni, hogy "valaki lakik bennem".

2015. szept. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Fel se fogtam igazán.. Hasonlóan éreztem magam az elején. Engem is megtalált a rosszullét és a fáradtság is. Majd amikor éreztem mozogni, már volt kötődés. De szerintem még ettől is lehet jobban kötődni, majd ha megszületik nemsokára.
2015. szept. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én még csak 5+1 hetes vagyok, de nem igazán kötődök, volt egy terhességem ez előtt, aminek sajnos vetélés lett a vége, áprilisban, ő hozzá sokkal jobban kötődtem, amikor már megtudtam. lehet azért nem kötődök hozzá most annyira, mert félek...
2015. szept. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
63%
Nem. Örültem, persze, és élveztem a rúgásokat is, de nem volt nagy szerelem, amiről mindenhol olvastam. A születése után sem. Nekem időre volt szükségem a kötődés kialakulásához. Majdnem 8 hónapos volt, amikor rám tört egy éjszaka, miközben szopizott a karjaimban, hogy "Úristen, mennyire szeretem". Lassan alakult ki, de mára két éves, és nagyon-nagyon szeretem a kisfiam.
2015. szept. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
amig embrio addig nem kotodtem......amikor már rugdosott kezdtem érezni, hogy igen ott van is valami, aki él...és mozog bennem :D
2015. szept. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az idő nagy részében én se nagyon fogtam fel, néha néztem egy nagyot, hogy hű, de sokszor még úgy jutott eszembe, hogy ja, babánk lesz:)


Ha szeretnéd szorosabbra venni a kapcsolatot, ajánlom a Lelki köldökzsinór c. könyvet. Én már elég korán el kezdtem csinálni, amit javasolnak benne, és nekem erősített a kapcsolaton nagyon sokat. Az is elég, ha szimplán leülsz, becsukod a szemed, és elképzeled, hogy beszélgetsz vele, miket mondana, mit csinálna.

2015. szept. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

én a pozi tesztig voltam labilis, nem mertem még vele szembesülni, így húztam az időt, elég soká teszteltem, addig különböző érzelmi hullámokon mentem át és amikor felkészültem, akkor vettem tesztet. onnanstól egybe voltam vele már telepatikusan is, sok hihetetlen dolog történt velem és a babával.

ahogy a szülésnél és később is beigazolódott.

annyira fejlett egy magzat "jelfogadó képessége" hogy ez már nem is tűnik evilági dolognak.

2015. szept. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A pozitív teszt után azonnal. Foggal-körömmel küzdöttem érte, mert veszélyeztetett voltam.
2015. szept. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Utolsó! Természetesen mi is foggal körömmel harcolnánk érte mindezektől függetlenül.

2015. szept. 3. 14:47
 10/11 anonim ***** válasza:
Én is 12 hetes vagyok. Nem tudtam még felfogni, hogy egy kis élet nő bennem, néha azért lehet hülyén hangzik beszélek hozzá, megsimogatom a picit puffadt pocim. Persze csak akkor, ha senki sem lát és hall. De nincs az a mindent elsöprő szerelem és kicsit szégyellem magam. Mások éveket várnak egy babára, a gatyájukat ráfizetik a lombikra, nekem pedig, aki állítólag meddő egyszeri óvatlanság után teherbe esik. Majdnem abortuszra mentem, de valami csak nem engedte ott legbelül, hogy megtegyem. Úgy éreztem ez nem véletlen, a kisember nagyon élni akar. Párom is hasonló érzéseket táplál, néha rajtakapom, hogy örömmel meséli valakinek, de amúgy nem is beszélünk róla.
2015. szept. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!