Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6 hetes ultrahangot miért...

6 hetes ultrahangot miért hasin végezték? Reális hogy így szinte semmi nem látszódott?

Figyelt kérdés

Ma vagyok 6+2 napos, ultrahangra ma mentem mert nőgyógyászomnak nincsen.

Egy magánklinikára mentem, én úgy tudom 12 hét alatt hüvelyi ultrahangot szoktak csinálni, én arra számítottam hogy itt is úgy lesz hogy nőgyógyász ha hasin nem észlel élő terhességet akkor megnézi hüvelyin, erre csak egy szonográfus hölgy volt aki hasi ultrahangot csinált, és azt mondta csak a petezsákot látja és benne a szikhólyag és majd menjek vissza 2 hét múlva mert körülbelül 5 és fél hetesnek mondja.

Ezzel persze nagyon csalódott vagyok mert nagyon sok nőnél ilyenkor már szívhang van nem hogy csak egy petezsák de gondolom azok mind hüvelyi ultrahangon voltak igaz?

Holnap megyek hüvelyi ultrahangra is, azon többet fogunk látni? Mennyit számít hogy hasi vagy hüvelyi?

Már 2 hete várok erre az ultrahangra, nagyon csalódott vagyok, bár ha tudtam volna hogy nem orvos végzi és nincs itt lehetőség hüvelyire akkor nem ide jelentkeztem volna be.

Plusz miért mondja 5 hetes körül mikor tudom mikor volt ovulációm, még ultrahangon is voltam akkor és akkor volt érett a tüszőm, középidőben..?


2015. szept. 4. 18:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Miért nem reklamáltál ott? Így van, ilyenkor hüvelyit szoktak csinálni. Mennyit fizettél érte?

Én 6+4 voltam, mikor először mentem, volt pulzálás, és hallottuk a szívhangot is.

7+6 km

2015. szept. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nem tudom annyira izgultam, meg mikor megláttam hogy orvos nincs a képbe, tudtam hogy hüvelyit nem fognak csinálni :(

Drága nem volt 5000 ft volt úgy hogy adtak képet is, meg modern rendelő de hát ez nagyterheseknek jó, nem olyanoknak akik 6 hetesek..

Csak már mikor múlthéten bejelentkeztem szólhattak volna erről igazán.

2015. szept. 4. 18:54
 3/11 anonim ***** válasza:

Sajnálom, azt is hogy nem szóltál, mert így nem sok értelme van, csak idegesíti az embert. Nekem eszembe se jutott, hogy ne hüvelyit csinálnának. Még így is izgultam, hogy lesz-e szívhang, mert ebben a korban necces még, és ne kelljen izgulnom egy következő UH-ig.

De ha holnap mész hüvelyire, az tök jó (majd írd meg, mi volt), de a hasi így tök felesleges volt, és csak lehúzás.

Első válaszoló

2015. szept. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha van szivhang, akkor az hadi ultrahangon is látható
2015. szept. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ménesi szerint 6 hetesen èn csak 5 hetes voltam, alig làtszott valami hüvelyi UH-val, mert olyan helyre bújt. 8 hetesen (akkor voltam UH szerint 7 hetes) ,màr volt szív hang, de mèg mindig alig làtszott a picurka (szintèn hüvelyivel).


Szerintem is ha van szív hang, az làtszik így is, úgy is. Az pedig nem mindig 100%, ha tudod az ovu idejèt,, nem te lennèl az első, akinek mègsem akkor fogant a babàja.

2015. szept. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem soha nem csináltak hüvelyi ultrahangot. A szívhang hasin is látszik.
2015. szept. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Akkor valószínű hogy holnap is csak a szikhólyag fog látszani? Tehát akkor miért pontosabb a hüvelyi mint a hasi? Mi a különbség még közte?
2015. szept. 4. 19:56
 8/11 anonim ***** válasza:
Pontosabb, részletesebb képet ad, mivel hüvelyes keresztül nem kell zsír vagy izomretegen keresztül hatolnia. Ezért csinálnak hüvelyi uht pl a nyaki redo vizsgálatnal, mert pontosan az eredmény
2015. szept. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
57%

Nekem hasit csináltak először, nem látszott normálisan. Aztán mondták, hogy öltözzek le és hüvelyivel is megnéztek, sokkal jobban látszott minden.

3 mm-es volt az embrió kerek 6 hetesen, pulzálás is látszott. Na most mekkora az a 3 mm?? Nagyon-nagyon pici.. Ezért nincs értelme hasi UH-t csinálni ilyenkor. Hüvelyivel sokkal szebben látszott minden, igaz függ az UH gép minőségétől is, lehet némelyik gépen a hasival is szépen látszik de ezt meg nem tudhatjuk.

2015. szept. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszi utolsó ez azért megnyugtató :)

Köszönöm mindenkinek a segítséget, ha érdekel holnap megírom mi volt ,addigis ha írtok még örülnék neki!

2015. szept. 4. 21:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!