Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Árthat a babának a stressz,...

Árthat a babának a stressz, pánikroham?

Figyelt kérdés

Pánikbeteg vagyok 8 éve. Sokáig csak csendben szenvedtem, majd odáig jutottam, hogy antidepresszánst kellett szednem. Jó volt. A sok stressz ellenére sem jött rám pánikroham. Új párkapcsolat, babatervezés... Abbahagytam a gyógyszert, gondoltam már nincs rá szükségem. Tévedtem... :( Most vagyok 21 hetes és már kezdem úgy érezni, nem leszek képes végigcsinálni a várandósságot:( Ha egyedül vagyok, akár csak fél napig, olyan szintű pánik tör rám, hogy az ájulás határán vagyok, félek, menekülök. Egyedül nem vagyok képes elmenni sehova, csak kísérettel. Mi lesz így a babával?? Dokinak, védőnőnek hiába mondtam, meghallgattak és ennyi :( Nagyon félek, hogy baja lesz a picinek miattam!

Valakinek hasonló jellegű problémája volt? Hogyan sikerült végigcsinálni a várandósságot? Volt valami komplikáció szülésnél?

Köszönöm a válaszokat és a segítséget!


2015. szept. 5. 10:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, amit mondani fogok, de eloszor pszichologussal kellett volna egyeztetned, es elbeszelgetned, mielott babat vallalsz. Hatalmas felelotlenseg volt igy teherbe esni!! Es ez a szules utan sokkal rosszabb lesz, mert felborul az eddigi kis megszokott eleted, nem alszol, nem eszel, egesz nap egyedul leszel a gyerekkel, ezt elsogyerekeskent egy kotelidegzetu nonek is nehez atveszelni, de egy ilyen mentalis betegseggel szinte lehetetlen lesz segitseg nelkul. Igen, a hosszitavu sressz (lsd, meg eppen csak felidos vagy) igenis art a babanak!! Kerje segitseget, fordulj pszichologushoz, a vedono ebben nem kompetens, de nem hiszem, hogy o ezt nem javasolta!
2015. szept. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

:(

Miután megfogant a pici, utána súlyosbodott... Azelőtt nem volt ennyire rossz. Felkeresek egy erre szakosodott orvost, remélem tud majd segíteni.

2015. szept. 5. 12:44
 3/6 anonim ***** válasza:

Én is csatlakozom az első válaszolóhoz! Először TELJESEN ki kellett volna gyógyulnod a pánikbetegségből és utána babát vállalni!

Én terhesség alatt lettem pánikbeteg, nem kívánom senkinek. A kisfiammal szerencsére minden rendben volt és van is, viszont nekem kész horror volt a terhességem. És ha én lennék pánikbeteg (mert már nem vagyok az egyáltalán!), akkor bele se fognék úgy a babatervezésbe.

Nem gyógyszert kell szedni, elég baj, hogy azzal kezelnek, mert a lényeg, hogy az csak tüneti kezelés. Kigyógyulni gyógyszerrel nem lehet a pánikbetegségből! Pszichológus segítsége kell hozzá mindenképpen, aki felderíti az okokat, hogy mi az, ami kiváltja a pánikrohamokat, ami miatt pánikbetegsége van az embernek és ha azok az okok fel vannak derítve, akkor azokat segítséggel meg lehet szüntetni, lehet rá megoldást találni. Mert ez a betegség gyógyításának lehetősége, nem az, hogy gyógyszerrel kezeljük a tüneteit.

És még valamit tudok javasolni, az pedig a jóga.

Kb. 8 hónap alatt kezeltek ki a pánikbetegségből, mellette jógáztam, 2 éve teljesen rendben vagyok, még pánikroham közelében sem voltam, TELJESEN meggyógyultam!

Neked is ezt javaslom!

2015. szept. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Lehet igazatok van, nem kellett volna addig babát vállalni... Nyolc év alatt nem sikerült még orvosi segítséggel sem teljesen kigyógyulnom belőle.

Akkor az ilyen nők, mint én még véletlenül se vállaljanak gyereket...és szerintem nagyon sok pánikbeteg örülne, ha ebből a xarból teljesen ki lehetne gyógyulni.

Hmm, meg ha nekem is egy éve lenne pánikbetegségem, valószínűleg én sem itt tartanék, ahol most a mostani fejemmel. Ha akkor tudom én is , hogy kihez forduljak, semmi ilyen gondom nem lenne...

és nem gondolom, hogy felelőtlen vagyok azért , mert szerettem volna anya lenni 30 évesen.

Mindenesetre köszönöm a válaszokat!

2015. szept. 5. 17:32
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem azt mondtuk, hogy felelőtlen vagy, csakhogy mi így nem vágtunk volna bele és neked sem kellett volna. De ez most már mindegy is...

Amúgy meg, ha nem jöttél ki belőle, akkor abban két hibás van. Egyik az orvos (válts másikra!),a másik meg te magad vagy, mert nem vagy hajlandó igazán tenni érte, hogy kigyógyulj belőle! Az orvos egymaga kevés hozzá, a te teljes együttműködésed és munkád is szükséges hozzá. Nekem is piszkosul nehéz volt, szembetalálni magam olyan dolgokkal, ami borzasztóan nehéz volt, megtenni olyan dolgokat, amiket nagyon nehéznek találtam, mégis dolgoztam érte, mert meg akartam gyógyulni. Viszont nem ment volna az egész, ha a pszichológusom nem lett volna hozzáértő és nagyon jó, de az én nyitottságom és tenni akarásom nélkül sem ment volna!

Keress egy olyan orvost, aki jó, akivel tudsz együtt dolgozni és jár jógára! Hidd el jobb lesz!

2015. szept. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Annyiban megvédeném a kérdezőt, hogy nagyon sok nő tud pánikbetegen is gyereket nevelni,ha kezelve van, és majd szed rá gyógyszert.

Sokakon szülés után, vagy terhesség közben jön elő, úgy,hogy előtt nem volt. Nyilván nem adja örökbe ezért a gyereket.

Meg azt,hogy valaki teljesen kigyógyult-e kb. a halála napján lehet megmondani. Tesóm 6 évig volt tünetmentes, és szülés után 6 hónappal jött ki rajta ismét.

Kérdező! Keress fel egy pszichológust, vagy pszichiátert. Van olyan gyógyszer, amit terhesség alatt is lehet szedni, anélkül,hogy baj lenne a babával.


Itt nézz szét, itt is sokan szedtek, és egészséges babát szültek.

[link]

2015. szept. 6. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!