Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Megint előjött a pánikbetegség...

Megint előjött a pánikbetegségem fóbiám mitől lehet és hogyan gyógyítható?

Figyelt kérdés
Azt tudni kell mostanában nagy stressz ért munkahely elvesztése új munkahely kihívások,párkapcsolati problémák,most már szakítás is volt pár napja.családi problémák szülőkkel nem vagyok jó viszonyba lenéznek, és vér fóbiám van.a pedikűrösnél lettem rosszul mikor kivágta a körmömet mert benőtt nem bírom az ilyeneket most pedig nagyon megviseltek a dolgok és majdnem elájultam lekellett feküdnöm a látásom homályos lett leizzadtam kis híján elájultam ez pánikroham? Mit csináljak? Volt már vkinek hasonló?

2014. nov. 18. 16:24
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
tervezem elmegyek pszichológushoz,de attól még nem lesz munkám se nem leszek boldog.. a szerelmem is elhagyott mert elviselhetetlen vagyok és anyám szerint is képtelen vagyok bármire..semmihez se értek. az életem kilátástalan.30 éves leszek nemsokára.
2014. nov. 18. 16:38
 2/12 anonim ***** válasza:
Ma az időjárás is olyan volt, hogy a kezdő pánikbeteg is visszaesett volna...Ha volt pánikbetegséged, akkor magad is meg tudod ítélni, hogy ez pánikroham volt e? És akkor tudnod kell, hogy pszichiáter gyógyítja...Technikákkal azért felül lehet kerekedni rajt...
2014. nov. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

igen az volt..:/ nem azt kérdeztem hogy az volt-e hanem hogy mitől alakult ki és hogyan kezelhető.?

és ráadásul nem értenek meg.nincs senkim.:(csak egy macskám.

2014. nov. 18. 16:46
 4/12 anonim ***** válasza:
Akkor minél előbb menj el pszichológushoz és máris lesz munkád és meg fognak érteni.
2014. nov. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
miért lenne attól munkám?Én fizetek neki nem ő nekem..:D
2014. nov. 19. 01:19
 6/12 A kérdező kommentje:

tőmondatokból nem értek de mindegy ha leszarod mit írsz inkább ne is válaszolj.

kifejtenéd ezt bővebben? Azért mert elmegyek pszihomókushoz miért lenne munkám?

2014. nov. 19. 01:21
 7/12 anonim ***** válasza:

6: Látod? Sértődékeny is vagy és türelmetlen. Ebből is látszik, hogy valami nem stimmel. Elmentem aludni amúgy, nem leszartalak.


Azért lesz munkád, mert ha depressziós/pánikbeteg/szorongásos beteg vagy, akkor totál máshogy viselkedsz, mint normálisan. Kerülöd a konfliktusokat, az embereket, nem tudsz normálisan és tisztán gondolkodni és hajlandó vagy a saját képzettségednél, képességeidnél sokkal alacsonyabb szintű munkát elvállalni. Mindezt a betegség miatt.


Tapasztalatból mondom, hogy segít a pszichológus, de valszeg pszichiáter is szükséges lesz, ha súlyosabb a probléma.

2014. nov. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó nem kerülöm a konfliktusokat.

Amúgy a vér látványától lettem rosszul van aki nem bírja a vért.Attól még normális vagyok.

Belém nem tömnek gyógyszereket attól lettem rosszul mert előző este bevettem egy frontint.

De mindegy. jobban vagyok sokkal és igen is értékes vagyok és nem vállalok el akármilyen szar munkát képzeld el.:)

2014. nov. 19. 21:48
 9/12 anonim ***** válasza:
8: Pedig ezen a válaszodon is érződik, hogy valami nincs rendben. De mindegy. Rád hagyom, én csak segíteni próbáltam.
2014. nov. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Kedves Kérdező!


Úgy tűnik, az élet valóban nem kímél Téged mostanában! Azt javasolnám, hogy minél hamarabb keress meg egy pszichológust, nagyszerű módszerek állnak már a terapeuták rendelkezésére, hogy a fóbiádon segítsen úrrá lenni. Valóban nem fogsz Tőle munkát kapni, viszont hozzá segít ahhoz, hogy kiegyensúlyozottabb, pozitívabb, stb. legyél, s így lehetőleg hamarabb juss munkához. Azt kell, hogy mondjam, egy ilyen pszichés probléma leküzdése nem két vagy három alkalmas terápia lesz, de észre fogod venni, hogy fokozatosan könnyebb és könnyebb lesz a helyzet.


Jobbulást kíván,

egy pszichológus hallgató

2014. nov. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!