Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 2006 augusztus 15-től van...

2006 augusztus 15-től van munkaviszonyom jelenleg már határozatlan. Ugye nem küldhetnek el ez miatt? (6 hetes vagyok) És mennyi táppénzt kapok? Hogyan kell kiszámítani?

Figyelt kérdés
Eldöntöttem hogy elmegyek táppénzre mert fizikailag és lelkileg sem érzem jól magam és naponta oda-vissza 2 busszal megyek.
2008. szept. 8. 14:41
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

24 het szulesi szabadsag van, amibol 4 hetet az utolso honapban kell kivenned.

DE!!

nekem azt mondta a vedonom, ha nem erzem jol magam, elkuld a haziorvoshoz, és o akar 9 honapra is kiir!


és:

[link]


"A Munka Törvénykönyve értelmében a nő felmondási védettséget élvez a terhesség, a szülési szabadság időtartamára, továbbá ha igénybe veszi a gyermek gondozása, ápolása céljából biztosított fizetés nélküli szabadságot, akkor ennek az időtartamára is. 2006. január 1-jétől a felmondási védelem akkor is megilleti a munkavállalót a gyermek hároméves koráig, ha fizetés nélküli szabadságot nem vesz igénybe, tehát, ha dolgozik és gyest folyósítanak a részére. Ha a szülési szabadság előbb megszakad, a felmondási védelem a szülést követő három hónapra mindenképpen kiterjed. Szintén nem lehet felmondani a dolgozónak a beteg gyermek ápolása miatt a munkahelyről távol töltött idő alatt."


(csak ideztem a cikkbol, a fent irt linken az egesz olvasható)

2008. szept. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Szia! Én is hasonló cipőben jártam, mint te. Nem éreztem jól magam a munkahelyemen, ezért kiírattam magam, veszélyeztetett terhességre hivatkozva. Persze minden munkaadó más, de nekem komoly stressz volt az a nap, de megérte, mert most olyan nyugodtan telnek a napjaim itthon. Amúgy a főnököm egy tündér volt addig a napig, amíg be nem jelentettem, hogy babát várok. (12. héten) Hát gondoltam, velem nem fogtok szórakozni. Elvileg nem kell megindokolni feléjük, hogy mi is a konkrét bajod, de nálam pl. magyarázatot követeltek. Szerintem nyugodtan mondhatod erre, hogy a nőgyógyászati problémáidról nem szeretnél nyilatkozni. Sok sikert, pihenést otthon!
2008. szept. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszia válszokat sokat segítettetek, mlt héttől itthon vagyok és nagyon nyugodt vagyok.
2008. szept. 13. 08:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!