Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A gyakori ultrahang okoz...

A gyakori ultrahang okoz valami gondot? Mi számít gyakorinak?

Figyelt kérdés
2008. szept. 8. 18:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

"Állítólag" veszélytelen az ultrahang, nem okoz semilyen károsodást. Ezért vizsgálják a magzatot ezzel a módszerrel. Persze lehet, hogy sok év múlva mégis kiderül majd hogy mégsem annyira ártalmatlan, hiszen sok más dologról is csak később derültek ki a turpisságok az egészségügy történelmében.

A szülészeti protokollban jelenleg 4 ultrahang vizsgálat van, de ha orvosi szempontból szükséges töbet is végeznek. A kilenc hónap alatt ezeken kívül még két soron kívüli (4D-s, vagy más magán)elfogadható mennyiség.

2008. szept. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Gyakorinak számít mondjuk két hetente ultrahangozni. Nem károsítja a magzatot,legalábbis ezt mondja a szakirodalom. Én 26 hetes terhes vagyok, már 9 ultrahangom volt,hiszen veszélyeztetett terhes vagyok, de a baba hála istennek jól van, mindene szépen fejlődik. Ezen kívül még kb. 5 ultrahangom lesz. Sok sikert!
2008. szept. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én ugy tudom, hogy nem igazán az uh gyakorisága hanem inkább az időtartama lehet esetleg káros, de azért általában nem szoktak ezek az uh-ok olyan sok ideig tartani hogy ez problémát okozzon.
2008. szept. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2008. szept. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!