Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon elkezdtem hízni terhess...

Nagyon elkezdtem hízni terhesség alatt, mit tegyek?

Figyelt kérdés
19 hetes terhes vagyok 163 cm 61-62kilógrammal kezdtem a terhességet.16 hetessen voltam 65 kg és most hírtelen híztam 3kgt megint :S szóval most 68kg vagyok...nem hiszem hogy ez normális.Nem eszem sokat igaz hogyha meg kívánok valamit akkor megeszem.Ha ezt abba hagyom és jobban figyelek hogy mit eszem akkor szerintetek meg tudom állítani ezt a rohamos súlygyarapodást?Ti hogy bírjatok megállni hogy ne egyetek meg amit megkívántok?Nekem biztosan nagyon nehéz lesz :S Van itt még valaki akinek hasonló problémája van?Nekik mit mondott a védőnő ezzel kapcsolatban?Válaszokat előre is köszönöm!
2015. szept. 10. 16:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Én is korán kezdtem hizni, igaz +2 kg után 18 hetesen úgy döntöttem ez így nem maradhat. Első körben az összes cukros gyümölcslevet/üdítőt/teát stb elhagytam és az édességet is. Meg ami nagyon nem mindegy, hogy mit eszel. Fehér lisztbol készült ételek pl fehér kenyér nem a legjobb. Lefekvés előtt sem a legjobb nagyobbat enni már pl. Én ilyen apróságokra figyeltem csak oda és nekem sikerült megállítani a hizást, bár én nem igazán vagyok hajlamos rá egyébként sem.
2015. szept. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az előző terhességemnél voltam így,igaz,én nem foglalkoztam semmivel,csak ettem-ettem és ettem.A végén közel 30 kg plusznál jártam.A védőnő nem merte beírni a kiskönyvbe,csak magának jegyezte fel,hogy hány kiló vagyok. :( Most,7 év távlatából őrült nagy hülyeség volt,főleg,hogy 10 kg még mindig rajtam van és most várjuk a tesót.Még csak a 10. héten vagyok,eddig 1 kg már feljött rám.Most oda fogok,oda kell(!) figyelni,mert nem egészséges sem magunkra,sem a babára nézve,ha valaki ekkora felesleget felszed.Keményen diétázni nem szabad,de ha odafigyelsz (a magam nevében is mondhatom) azzal nem ártasz.Én többet csipegetek egyelőre (gyümölcsök,kevés péksüti),mert borzasztó hányingerem van,de remélem hamarosan elmúlik és kordában tudom tartani a későbbiekben.Kíváncsi vagyok,hogy sikerül és visszatérek ide is,h
2015. szept. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mintha engem irtal volna ne...19 het 1 napos vagyok,163 cm,60 kiloval kezdtem,most 67 vagyok.A vedonom egy tündér,meg semmit nem szólt.Barmennyire próbálok odafigyelni,nem eszem cukrot,alig eszem kenyeret,számolom a kalóriát,1800at eszem Naponta,Ennyi az eredménye.Mindenki nyugtat hogy ez genetika es le fog menni utana én gyűlölöm magam es az egesz terhesseget.Persze a babat nem!Ot imádom es érte csinálom...de ez a hízás....pffff
2015. szept. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én is ezért csodálkozom mert nem eszem sokat...én is körülbelül 1800 eszek naponta ha ki számolom.Nagyon megijedtem hogy mi lesz később,mert ez a babának sem jó.En is utálom magam es stresszes is vagyok ez miatt.A barátom próbál nyugtatni hogy majd leadom stb. De ez nem ilyen egyszerű...mostantól megpróbálok odafigyelni nagyon hogy mit eszem aztán meglátom hogy így mi lesz.Hát remélem nem hízunk el nagyon :D
2015. szept. 10. 21:50
 5/6 anonim ***** válasza:

Én 172 cm 60kgmal kezdtem 3 éve a terhességemet. +22 kg lett a vége. 19.héten +7 kgnál tartottam! Nem zabáltam, de ezek szerint nem jól ettem...furcsa mód nem látszott rajtam mindenki azt saccolta hogy max 13 kgot híztam.. A szüléssel -7 a szoptatással -9 (1 év alatt). 1,5 év után hagytuk abba a szopit és jött a próbálkozàs. Sajnos a +6kgom ragaszkodott! Idén a kisfiam 3. szülinapja előtt 2,5 hónappal sikerült újra 60 kg lennem úgy hogy dietetikus tanácsait követtem. Ezt azért írtam le, mert ugyan nem bánom hogy annyit híztam akkor hiszen normal ételeket ettem de nagyon nehéz volt leadnom és ez volt az első nyár hogy nem értek össze a combjaim és ruhát viseltem! Most ismét babát várok és megpróbálok másképpen ételeket válogatni (szintén dietetikussal), mert szeretnék most max 12 kgnál megallni! Engem feszélyezett, hogy majd 2 évig bővebb cuccokkal rejtegettem magam, mert nem éreztem magam csinosnak. Meglátjuk ez alkalommal a kívánósság fog e győzni:-))

Ajánlom neked a dietetikai tanácsadást, sok ötletet kapsz amiből többet ehetsz plussz felesleges kalória vagy túl sok vagy értéktelen szénhidrát nélkül. Sok sikert:-)

2015. szept. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
De egyébként cukrot,fehér kenyeret én sem eszem.Cukros üdítőket eddig sem ittam.Eddig a burgonyát nagyon kívántam minden kivitelben szerintem ez tette be a kaput a sok krumpli :S utolsó válszoló köszönöm a tanácsot valószínű ha marad ez a hízás a követhező hetekben is úgy hogy változtatom még inkább hogy mit eszem akkor kénytelen leszek valami segítséget kérni.De neked azert sok lement a szoptatással meg a szüléssel egyrészt akkor szerencsés vagy. :) sok sikert neked is!
2015. szept. 10. 22:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!