Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy döntenétek? Gerincsérvem...

Hogy döntenétek? Gerincsérvem van, a babát megszülhetem természetes úton, de okozhat sérülést a továbbiakban az én gerincemmel, attól függően, hogy zajlik a szülés.

Figyelt kérdés

Lehet,hogy semmi gond nem lesz,mert a terhesség alatt nem voltak fájdalmaim(csodákcsodájára),de lehet,hogy igen és akkor kiújúl a derékfájdalmam,becsípődés,gyulladás...stb.

Most nem tudom mit döntsek-rám bízta a doki bevállalom-e vagy sem.


2010. márc. 12. 21:15
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi válaszokat,nagyjából mindenki a császár mellett van ahogy látom és valszeg én is ezt tanácsolnám másnak,nem merném javasolni a másikat.

Pedig annyira a természetest szerettem volna,szeretném.

Szerdán mutatom meg a szülészorvosnak,kiváncsi vagyok mit mond.

2010. márc. 13. 13:20
 12/15 anonim ***** válasza:

A barátnőmnek van gerincsérve és simán szült. Nincs semmi gondja, amennyire én tudom. Nekem kezdődő gerincsérvem van, be is csípődött egy ideg 34 hetesen, egy hetet feküdtem és bőgtem minden mozdulatnál. Akkor azt mondták csak császárral szülhetek, de elmúlt egy hét alatt, semmi bajom nem volt. 38 hetesen szültem, simán 4 óra alatt az első fájástól, és eddig minden ok! Koppkoppkopp!

Most viszont be vagyok kicsit t.va, ikreket várok. Nem tudom hogy fogja bírni a gerincem, de most is simán szeretnék szülni ha lehet.

2010. márc. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Nekem is volt gerincservem.

Addig voltak panaszaim, amig teherbe nem estem.

Utana valami csodalatos modon megszunt, es azota sem jott elo.

Most varjuk masodik babankat, es most sincs bajom!

Tehat nem feltetlenul kell a csaszar, a szules elott par hettel kell megnezetni a gerincdokiddal, h hogy allnak a servek, csigolyak.

2010. márc. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Nekem nyitott csigolyám van, a keresztcsontomnál. Sokan azt mondták, ezzel meg se próbájak természetesen szülni, a dokim azt mondta,nem lesz gond. Olyannyira nem lett, hogy életemben először a várandósság alatt tapasztaltam meg, milyen is derékfájás nélkül élni. Most várom a második babát (az első 15 hónapos) de sem a szülés, sem az újabb várandósság, sem az immár több, mint 11 kilós gyerekem emelgetése nem okoz gondot.

Szerintem simán bevállalhatod, nem lesz baj. Szép szülést neked!

2010. márc. 17. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Két gyerekem van, most várom a harmadikat. Van melléjük gerincsérvem is, amit 18 éves korom óta tudok (most 30 éves vagyok). Az első gyereket császárral szültem, de nem a sérv, hanem egyéb okok miatt kellett megcsászározni. Kegyetlen derékfájdalmaim voltak a császár után hónapokig. A második terhességem rendben volt, természetes úton szültem meg a lányomat 22 hónappal a császár után és utána semmi baj nem volt a derekammal, illetve nagyon minimális fájdalmaim voltak, amik hamar el is múltak. Pedig még a tejem is rengeteg volt, a lányom mellett még két gyereket etettem. Az első szülés után tejem sem volt sokáig egyébként.

Szóval, ha azt mondják, hogy nem lesz baj, akkor inkább a természetest választanám. Amúgy én meg sem kérdeztem hogy szülhetek, eszembe sem jutott mert annyi probléma volt az első terhességgel. A másodiknál meg gyorsan zajlottak az események.

2010. márc. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!