Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Jogosan esik rosszul, ha a...

Jogosan esik rosszul, ha a barátnőm nem nagyon érdeklődik a terhességem felől?

Figyelt kérdés

Múlt pénteken voltam orvosnál, és meg se kérdezte, hogy mi a helyzet, mi van a babával, pedig tudta, hogy megyek, előtte beszéltünk róla. Meg amúgy is, nem nagyon szokott érdeklődni semmiről a terhességgel kapcsolatban.

Most ez csak az én terhes-hisztim, vagy jogosan esik rosszul?

Neki nincs gyereke, nem is tervez még egy jó ideig.


2015. szept. 14. 15:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
68%

Vagy nem érdekli a gyerek dolog, ezért eszébe se jut, hogy megkérdezze, vagy inkább féltèkeny lehet.

Szerinted melyik?

2015. szept. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
73%

Amíg nem volt gyerekem, én se tudtam mit kezdeni a terhességi dolgokkal. Sőt, még az se mondott semmit, hogy X hetes valaki, visszakérdeztem,hogy akkor most hányadik hónap.


Neki majd az lesz hír, ha megszületik a gyerek.

2015. szept. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
71%
Miért kellene érdeklődnie? Ő az apa?
2015. szept. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Mert a legjobb barátnőm. És én mindig érdeklődtem az összes pasija, a családi, munkahelyi dolgai után...
2015. szept. 14. 15:31
 5/17 anonim ***** válasza:
55%

Egyébkènt igen, nekem is rosszul esne. :/

Kezdj el neki mesélni te, és meglátod, hogy mennyire akar kérdezősködni.

2015. szept. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
78%

És míg nem voltál terhes, addig mindig kérdezgette, hogy hogy vagy, milyen napod volt?


Ezt csak azért kérdezem, mert én pl ilyen vagyok, hogy alapesetben nem kezdeményezek azért beszélgetést, hogy megtudjam, hogy van a másik. Mindenki tudja, hogy ez egy őszintétlen kérdés, akkor minek koptassam a szám. Akkor és arról beszélek, ami érdekel, ami fontos. Az, hogy voltál mondjuk vérvételen vagy UHn, neked fontos, a párodnak fontos, másnak kevésbé. Ha valami történt, úgyis szólsz.


Másrészt nem mindenki szereti, ha belemásznak a méhébe - pl én sem. Nem örültem neki, ha sokat faggattak. Lehet, hogy azt gondolja, te is ilyen vagy.


Amúgy a végén meg már eleged lesz a kérdezősködésből, hogy "Na, egyben vagy még?" Ezt kb 4 hétig fogod hallgatni.

2015. szept. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is többféle magyarázat lehet.

Téged lehet, hogy csak ez érdekel, erről szeretnél beszélgetni valakivel, őt meg ez a legkevésbé.

Az sem biztos, hogy hozzá tud szólni vagy bármit ért abból, amit mondasz neki. (Én a férjemmel vagyok így, fogalma sincs, hogy miről beszélek, ha nem csatolok hozzá hosszú magyarázatot a női testről). Szóval nem biztos, hogy mer kérdezni, nehogy "hülyeséget" kérdezzen vagy mondjon.

Korábban kérdezgette, hogy vagy?

21 hkm

2015. szept. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Az én legjobb barátnőm is pont akkor "tűnt el" amikor teherbe estem. Pedig ő pont olyan aki szereti a gyerekeket, aztán szülés után kiderült azért nem jött, s nem érdekelte, mert neki volt egy abortusza, amit nem tarthatott meg, s képtelen volt így jönni, meg látni
2015. szept. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
34%

úristen nem ugrál körbe csak mert gyereked lesz? micsoda nőszemély!

igazi hisztis pí vagy

2015. szept. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Amikor a barátnőm teherbe esett, nagyon irigykedtem, pedig mi akkor mèg nem is próbálkoztunk, de régebb óta együtt voltunk, mint ők, ès ez bökte a csőröm. Ennek ellenére mindig kérdezgettem és érdekelt is a dolog, mert nemsokára mi is belevágtunk a projektbe, aztán összejött és 6 hetesen elvetéltem, na akkor nem írtam neki, nem is kérdezgettem a kisgyerekről, mondjuk ő se írt, de akkor nagyon kivoltam, ha megláttam, hogy kirakott egy kèpet, bőgtem. Tudom erről nem tehettek, de annyira fájt a lelkem.
2015. szept. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!