Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megtudtam, h terhes vagyok,...

Megtudtam, h terhes vagyok, így NEM dolgozhatok, ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mára nem vártam, több tesztem is pozitív lett.

Alig 1 éve dolgozom egy új munkahelyen, mérgező, veszélyes anyagokkal, tehát várandósan nem lehet ellátni a feladatomat. A hétre szabadságot kértem, persze nem tudják, hogy babát várok. Nőgyógyászhoz jövő hét pénteken megyek, tudom akkor még nem lesz szívhang, de hátha igazolni tudja a terhesség tényét.

Úgy gondoltam, hogy a jövő hétre beteget jelentek és a nőgyógyászati vizsgálat után mondom el a főnökeimnek.

Kis cég, más munkakört nem tudnak majd felajánlani, ráadásul júniusban fizetésemelést kaptam (nem csoda, hiszen egészségre káros anyagok, minimálbérért...), így eléggé rosszul érzem magam lelkileg, bár nem lehetek egész életemben csak a cégé.

Ti mikor mondanátok el és hogyan?


2015. szept. 16. 13:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%
Ha ilyen veszélyes hely akkor én kiíratnám magam táppénzre aztán visszatéréskor közölném a hírt. Nem dolgoznék ott tovább ilyen feltételekkel. A baba fontosabb.
2015. szept. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm, igen, már nem mennék dolgozni, nem is lehet várandósan, csak ugye még bármi lehet a babával, megvárnám hogy lát-e valamit jövő hét végén a nőgyógyász, legalább azt, h jó helyen tapadt-e meg.

Csak rossz, h cserben hagyom a céget, bár mindenkinek vannak gyerekei...

2015. szept. 16. 13:29
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

más munkakört nem tudnak majd felajánlani


Akkor foglalkozás-eü orvos javaslatára felmentenek és alapbér jár. Eszedbe ne jusson a táppénz. Nem vagy keresőképtelen, a munkaköröd nem megfelelő.

2015. szept. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Hallottam erről a távolléti díjról, de mi van ha ők nincsenek ezzel tisztában, vagy nem akarnak erről szólni?

A másik meg, hogy így végképp elvágnám magam náluk, fizetnek és ott sem vagyok, így vissza se vennének pár év múlva. Önzőnek kéne lennem, tudom...Ez majd kiderül.

2015. szept. 16. 13:33
 5/13 anonim ***** válasza:

Így van, ezt neked kell tudnod.

Hivatalosan, jogilag nem mehetsz ez esetben táppénzre (persze ha nem vagy veszélyeztetett), hanem köteles távolléti díjat fizetni, ha nem tud más munkakört felajánlani.

Ez nem az ő döntése, ez így van.


De ha szeretnél majd oda visszamenni, és normális a főnök, akkor meg tudod beszélni vele, hogyan tovább. Nyilván szívességet teszel neki, ha táppénzre mész, de akkor ő is tegyen szívességet, hogy visszavesz (és nem rúg ki), amikor 1-2-3 év múlva visszamész.

2015. szept. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
És akkor jövő héten menjek táppénzre, mondjuk mandulagyulladás miatt? Hú, nem szeretem az ilyet, táppénzen sem vtam még. A bejelentésnél mit mondjak, mióta tudom? Brutto 184 ezres fizunál terhességi táppénz esetén mennyit kell
2015. szept. 16. 13:47
 7/13 A kérdező kommentje:
Utánam fizetnie? Bocsi elküldte...
2015. szept. 16. 13:48
 8/13 anonim ***** válasza:

Ez törvényileg szabályozott dolog, nem a munkáltató dönti el, hogy fizet vagy nem, ha nem tud más munkakört biztosítani.

És azt honnan tudod, hogy amikor visszamész majd dolgozni, nem rúgnak ki pár hónappal később?

2015. szept. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
ha ilyenek a munkakörülmények, akkor nem tudsz mást csinálni, mint táppénzre menni. még ha később nem is várnak vissza. de ha emiatt nem vesznek majd vissza, akkor azt sem tolerálták volna, ha később a gyerek miatt sokszor vagy szabin/táppénzen.
2015. szept. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
javítanám magam: táppénzre mész vagy távolléti díjra vagy bármire (nem vagyok a szabályokkal tisztában). a lényeg, hogy így nem tudsz ott dolgozni
2015. szept. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!