Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megtudtam, h terhes vagyok,...

Megtudtam, h terhes vagyok, így NEM dolgozhatok, ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mára nem vártam, több tesztem is pozitív lett.

Alig 1 éve dolgozom egy új munkahelyen, mérgező, veszélyes anyagokkal, tehát várandósan nem lehet ellátni a feladatomat. A hétre szabadságot kértem, persze nem tudják, hogy babát várok. Nőgyógyászhoz jövő hét pénteken megyek, tudom akkor még nem lesz szívhang, de hátha igazolni tudja a terhesség tényét.

Úgy gondoltam, hogy a jövő hétre beteget jelentek és a nőgyógyászati vizsgálat után mondom el a főnökeimnek.

Kis cég, más munkakört nem tudnak majd felajánlani, ráadásul júniusban fizetésemelést kaptam (nem csoda, hiszen egészségre káros anyagok, minimálbérért...), így eléggé rosszul érzem magam lelkileg, bár nem lehetek egész életemben csak a cégé.

Ti mikor mondanátok el és hogyan?


2015. szept. 16. 13:24
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Az jó hogy beteget jelentettél első körben. Alapesetben 12. hétig várnék a bejelentéssel, de a te eseted ilyen téren extra így sajnos neked már semmiképp se szabad visszamenni oda dolgozni így terhesen, tehát ha megállapítják a terhességet akkor utána jelentsd be. Ha bármi történne (de nem fog) akkor persze kirúghatnak esetleg ha olyan a munkáltató...De kivánom a legjobbakat és tartsd magad távol a káros anyagoktól:)
2015. szept. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, és milyen papírt vigyel magammal? Nem rúghatnak ki vagy módosíthatják a szerződést ugye? Hivatalos, bejelentett bért kapok.
2015. szept. 16. 14:33
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha mandulagyulladással mész tp-re, akkor a csed, gyed számításánál rosszul jársz. Ebben az esetben először 15 munkanap betegszabadság jár, ami bérnek számít, és figyelembe kell venni az összegét a pénzbeli ellátás alapjánál, szépen le fogja húzni.


Viszont ha a terhességeddel nincs probléma, és mégis veszélyeztetettként, kamu diagnózissal vesz az orvos tp-re, az meg tp család, és az OEP újabban előszeretettel hívja be a kismamákat felülvizsgálatra, pont az ilyen cégektől. ÉS nem a céget büntetik, mert nem mentettek fel, hanem a kismamát és a keresőképtelen állományba vevő orvost, hiszen ez tp csalás, arról meg nem a cég tehet.


El kell menni az üzemorvoshoz, írja le, hogy várandósként nem vagy foglalkoztatható, aztán írja le a cég, hogy nincs más munkakör. Jár az alapbér (és nem távolléti díj). HA nem fizeti, perelhető.

2015. szept. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!