Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A petezsák mellett sarló...

A petezsák mellett sarló alakú haematóma. Nyugtassatok meg kérlek!?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tegnap voltam 0. ultrahang vizsgálaton a nőgyógyásznál. Először még nagyon örültem, mert megtalálta a kis petezsákot beágyazódva, de aztán észrevette, hogy van egy kis bevérzésem mellette... azóta mindenfélét elolvasgattam a neten és hát nem nyugodtam meg tőlük. Bár nincs szerencsére vérzésem egyáltalán és szigorú fekvést sem írt elő az orvos, csak azt mondta, hogy progeszteront kell szednem a 12. hétig.

Kérlek, akinek van hasonló tapasztalata, írjátok le, hogy mi volt és ha van jó tanácsotok, hogy mit szedjek/mire vigyázzak azt osszátok meg velem!

Dolgozom egyelőre, mert nem mondta a doki, hogy maradjak otthon, bár ülőmunkát végzek, nem terhelem meg magam fizikailag. De ha attól nagyobb esélyem lenne rá, hogy megmarad a pici én inkább kiíratnám magam táppénzre...



2015. szept. 17. 09:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

nekem is volt hematómám, pihenés és progeszteron. De inkább a kímélő életmód, mert állítólag az a progi csak placebo, hát nem tudom, nekem kiürült végül, egyszer csak véreztem, de minden ok volt, és utána már nem volt semmi.

Sok sikert!

2015. szept. 17. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ez nem gond altalaban !

A beagyazodas soran / utan alakulhat ki a hematoma, felszivodik utana.

Nekem is volt, akkor derult ki mikor 5 hetesen verzessel mentem a korhazba. A hematoma verzett.

Angliaban lakom, itt nem adtak semmit ra, erre nem kell.

Magneziumot es C vitamint szedtem.

A C vitamin segiti a felszivodast.

2015. szept. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nekem a 9. héten derült ki, hogy pont a petezsák mellett van 12 mm-es. Befektettek a kórházba mert rózsaszín folyást okozott. Kaptam utrogestant és rutascorbint, valamint feküdni kellett. 5 nap múlva már nem volt látható a haematóma. Nagyon vigyázni kell, mert ha kifakad beindíthatja a vetélést. SZigorú fekvés volt nekem.
2015. szept. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ja es nover vagyok, 12 oraban dolgoztam, nem kell kiiratni magad.

A hematoma nagyon gyakori. Elozo vagyok

2015. szept. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekem is volt 6 hetes kortól haematoma és vérzés is. Kaptam utrogestant (nem placebo..), rutascorbint, magnéziumot, ezek mellett szedtem gravidát szintén orvos tanácsára. Amíg fel nem szívódott a haematoma én fekvésre voltam ítélve, ülnöm sem szabadott, ezt szigorúan a lelkemre kötötték de nekem rossz helyen is tapadt, a méhszájon, gondolom ezért.
2015. szept. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat! Most elkezdtem szedni a progeszteront, bízom benne, hogy nem csak placebo. Vettem még mellé magne b6-ot meg c vitamint. Elevitet is szedek mióta tudom, hogy terhes vagyok. Hát feküdni akkor tudok, amikor hazaérek, egyébként 8 órában meg ülök. Remélem sikerül felszívódnia, mert a vérzéstől nagyon félek... Egyébként ilyenkor milyen mennyiségről van szó kb? Tisztasági betét megfogja legalább amíg kiérek a wc-re? Vagy minden véres lesz itt a munkahelyemen, ha ne adj' Isten kiürülne a hematóma?

Ha véreznék is, akkor gondolom nekem is feküdnöm kellene vele.

2015. szept. 18. 09:06
 7/12 anonim ***** válasza:
Szerintem a vérzés mértéke változó, nekem egész kis mennyiség volt, de ha már vetélést indít be, akkor az már komoly mennyiség. Szerintem jobb megelőzni a bajt, mint megvárni a vérzést. Nekem a magne b6-ot soha nem tanácsolta az orvos, mert azt mondta, hogy egyrészt nagyon drága, másrészt nagyon kevés benne az értékes anyag. AZért csak szedd be nyugodtan, de a neten keress olyat, ami több magnéziumot tartalmaz, meg fogod látni, hogy hozzájuk képest a magne b6-ban nagyon kevés van. Nekem még a rutascorbint kellett szednem, ami nagyrészt c vitamin, és vérzés csillapító hatású, recept nélkül lehet kapni. Ártani nem árt.
2015. szept. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

2. vagyok. Nekem verzett, de csak kis barnas szeruen.

A progeszteron nem csak placebo, de mi denre azt adjak - csak , hogy adjanak valamit negnyugtatasul. Pl a hemetamoval semmit nem fog csinalni. Erre egyedul a C vitamin jo ami segiti, hogy felszivodjon.

2015. szept. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

7-es: van otthon egyébként 500 mg-os magnéziumom is, csak nem voltam biztos benne, hogy mennyit szabad terhesség alatt szedni és mindenhol ezt a magne b6-ot írják. Vagy ilyenkor nyugodtan lehet korlátlan mennyiségben? A rutascorbinon is gondolkodtam, csak a doki nem mondta és így nem mertem. De ha biztos, hogy nem árthat semmit akkor lehet, hogy veszek azt is. Írod, hogy jobb megelőzni a bajt, hát ez lenne a cél nálam is, csak tudnám, hogy mit tehetek még a megelőzés érdekében. :/ Szívem szerint feküdnék egész nap, de mivel az orvos nem írt ki így dolgoznom kell... Vagy Te mit értesz a megelőzés alatt?


8-as: Nekem a doki azt mondta, hogy a progeszteron a hematómát nem szünteti meg, de abban segít, hogy jobban tapadjon a pici a méhfalba és így kevesebb a vetélés esélye. Egyébként a C vitaminból mennyit szabad szedni maximum terhesen? Mert olvastam már olyat, hogy bármennyit de olyat is, hogy 100-150 mg-nál nem kéne többet mert árthat is. Úgyhogy egyelőre 50mg-osat vettem csak...

2015. szept. 18. 10:35
 10/12 anonim ***** válasza:
7-es vagyok. A megelőzés alatt a fekvést értem, vagy, ha ülsz próbálj lejjebb húzódni, szerintem. Hogy mennyi a napi max adag magnézium, ha van ilyen, azt nem tudom, de nekem magnosolvot, vagy magnerotot javasolt a doki. Most magnosolv van itthon, egy tasakkal iszom naponta, a 30 db-os 2000 ft, így egy hónapig elég. A rutascorbinban jóval több a c vitamin, mint a sima tablettában, segíti a haematóma felszívódását is, nekem 3*2/nap volt, mi elég nagy adag. Ne emelj semmit, ne cipekedj, ne hajolgass, ne biciklizz.
2015. szept. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!